Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 04:01:54
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ritchie Blackmore  (Prečítané 68249 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #195 kedy: 18. December , 2013, 13:12:29 »

N esuhlasim  videl som gitaristov ktori hraju s 3 prstami a vobec nepouzivaju malicek a hraju jak dabli.

máš pravdu. tento vytrhnutý úrivok som čítal v knihe o Ritchiem a šlo tam o to, že pri klasike (alebo resp. pri nejakom štúdiu hry na gitaru kde ťa vedie niekto znalý) by sa nemal používať palec. resp. nemal by pretrčať a tak. A Jim mu povedal niečo v tom zmysle, že nech pretŕča a, že ho dokonca môže využiť, lebo že má päť prstov a tak nech hrá všetkými.

Inak Ritchieho som vždy sledoval a stále sledújem s  Fuuha zíram ako pracuje s rukami. Budokan 1984 s Rainbow, 1972 Copenhagen, 1974 California Jam, 1993 Come hell or high water DVD a 1995 Duseldorf sú neskutočné na closeup zábery kde je radosť sa pozerať ako ľahko tento chlapík hrá.
« Posledná zmena: 18. December , 2013, 13:13:12 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #196 kedy: 18. December , 2013, 19:32:58 »

Palec pri hre lavej ruky neni nic prevratne... staci pozriet na pravacku Hendrixa, ci lavacku Pagea alebo mnohych dalsich  ha ha ha
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
borax
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #197 kedy: 25. December , 2013, 11:00:05 »

Nevie niekto objasniť,čo to má Ritchie nainštalované za kobylkou?
Zaznamenané

FENDER STRATOCASTER
Marshall JCM 2000 DSL 100
Marshall 1960B
Marshall EH-1 Echohead
borax
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #198 kedy: 25. December , 2013, 13:41:15 »

Díky,to bude ono. Zdravíčko
Zaznamenané

FENDER STRATOCASTER
Marshall JCM 2000 DSL 100
Marshall 1960B
Marshall EH-1 Echohead
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #199 kedy: 24. Január , 2014, 08:09:16 »

feedback ako sa patrí. Starý dobrý DP....

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #200 kedy: 24. Február , 2014, 14:04:12 »

Ja si vyraz dreveny zvuk nespajam s blackmoorom az tak, ale budis, lenze jeho zvuk mam velmi rad, hlavne v rainbow ....tak sa tesim na ukazky
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #201 kedy: 24. Február , 2014, 14:28:57 »

Plesnivy Strat uz je tu, strasne smrdi po cigaretach, muselo sa n nom vela hrat. :)

Hra na Strat az netypicky tlsto a drevene aj nasucho, ale tie stare snimace su zaroven dost cvachtave a take drncive surove, takze paradna drava rockova masina. Taky blackmoorovsky rockovy draplavy zvuk z toho lezie, zneje to uplne inak ako dnesne moderne zvukovo uhladene a casto moc tenke Straty.

Krk je velmi prijemny medium, taky akurat. Celkovo sa velmi divim, preco ludia aj na Slovensku nesli do tychto rocnikov, este kym boli pomerne cenovo dostupne donedavna, ma to super nenapodobitelny staromodny sarm a zvuk. Porobim este dake fotecky neskor. Na zdravie! :)

ej toto by som si vyskúšal veru... blackmore-ovský zvuk.. fííí
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #202 kedy: 24. Február , 2014, 14:29:43 »

Ja si vyraz dreveny zvuk nespajam s blackmoorom az tak, ale budis, lenze jeho zvuk mam velmi rad, hlavne v rainbow ....tak sa tesim na ukazky

ano ano. v rainbow mal dobrý zvuk. mám rád aj jeho zvuk na california jame 1974 ešte s DP
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #203 kedy: 24. Február , 2014, 15:42:42 »

DP mi prilis nesadli, ale paradoxne mi od Blackmoora z toho co nahral najviac sadol DP album perfect strangers aj zvuk aj vsetko.....a ten zvuk mi pride skor taky kovovy.....kristus sa vyzna v tychto materialoch :-)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #204 kedy: 24. Február , 2014, 17:05:07 »

DP mi prilis nesadli, ale paradoxne mi od Blackmoora z toho co nahral najviac sadol DP album perfect strangers aj zvuk aj vsetko.....a ten zvuk mi pride skor taky kovovy.....kristus sa vyzna v tychto materialoch :-)

Neviem, napriklad na Machine Head alebo California jam ako pisal PS1984 nema moc kovovy, ale celkom pekny gulaty ale zaroven aj prierazny alebo teda skor taky draplavy. Na Machine Head ma vyslovene maksi zvuk napr. Ale srat vsetky tie opisy. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #205 kedy: 25. Február , 2014, 08:42:12 »

DP mi prilis nesadli, ale paradoxne mi od Blackmoora z toho co nahral najviac sadol DP album perfect strangers aj zvuk aj vsetko.....a ten zvuk mi pride skor taky kovovy.....kristus sa vyzna v tychto materialoch :-)

ja celkovo môžem jeho zvuk všade snáď okrem prvých troch albumov kde hrá na 335 gibson.

In rock bol taký trošku zvláštny, asi je tam aj trochu fuzz-u. celkom sa mi páčil Fireball. Z neho hlavne čistý zvuk v No No No v tom intre. Veľmi pekne tam hrá Ritchie.

Machine head mi príde taký zrozumiteľný. Je pekne počuť čo hrá. Žiadna guča.

Who do we think we are - to je také podobné ale už mi to ide viac k Burn albumu. ale len máličko.

Burn - tak to je delovka. Tam hrá veľmi hutný zvuk ale zároveň zrozumiteľný - napr. v tých arpegiách, ktoré hrá v sóle Burn na platni.
Stormbringer je taký zvláštny. Potom Perfect strangers je dobrý a aj house of blue light. Ale len platne. Live zvuk je guča a moc sa mi neľúbi.
Slaves & masters a The battle rages on je taký "modernejší". aj live sa to dá hoci podľa mňa live the battle rages on je až moc výškový.
« Posledná zmena: 25. Február , 2014, 10:55:35 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #206 kedy: 25. Február , 2014, 10:35:45 »

prave na LP House of blue light sa mi jeho zvuk javil mozno uplne najlepsie. je to trochu zaznavany album, ale pre mna zneje vyborne po kazdej stranke a gitarovo na jednicku.

su zname detaily, co sa pouzivalo, ako sa pouzivalo ?
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #207 kedy: 25. Február , 2014, 10:54:55 »

prave na LP House of blue light sa mi jeho zvuk javil mozno uplne najlepsie. je to trochu zaznavany album, ale pre mna zneje vyborne po kazdej stranke a gitarovo na jednicku.

su zname detaily, co sa pouzivalo, ako sa pouzivalo ?
aj ja mám rád ten album. zvuk je tam naozaj dobrý. aj textovo je dobrý. trebárs hneď prvá pesnička Bad attitude - Gillan nakladá Blackmoreovi. Rovnako tak aj v Mad dog (čo je inak pre mňa najlepšia vec na albume). A potom napr. dead or alive je taká 80´s Highway star.

V klipe bad attitude je vidieť, že blackmore tak hrá na nejakej gitare, ktorá je zlepnec stratocasteru a telecasteru.

Inak čo sa týka jeho vecí tak myslím, že použil to čo vždy - plexi, strat (myslím, že ešte so SD SSL-4-kami). ale pre podrobnejšie by som musel pátrať doma v PC a v nejakých článkoch
« Posledná zmena: 25. Február , 2014, 11:05:07 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #208 kedy: 25. Február , 2014, 14:06:19 »

Neviem, napriklad na Machine Head alebo California jam ako pisal PS1984 nema moc kovovy, ale celkom pekny gulaty ale zaroven aj prierazny alebo teda skor taky draplavy. Na Machine Head ma vyslovene maksi zvuk napr. Ale srat vsetky tie opisy. Bavím sa skvele


S velkym sebazapretim(pretoze su tie veci uz tak hrozne notoricky zname) som si vypocul machine head. Koli vede a vyskumu som ochotny takto trpiet. A musim uznat, ma ho dreveny. :) Dokonca by som povedal, ze ho ma pekny dreveny. :D Kus iny ako som zvyknuty z rainbow alebo ako ma na perfect strangers. A nakoniec ma ten machine head celkom bavil. Chcel som si po dlhom case pustit aj House of blue light ked uz Rastis spomenul. Lenze nejakemu buzerantovi, najskorej to bude nejaky kamos, som pozical cd a vyzera, ze nevratil a tahat sa mi teraz nechce. Hladal som v dvoch knihach o DP a v jednej o Blackmoorovi nejake info o zvuku na tom albume, ale vsade len same picoviny rozoberaju. Inak tiez mi z toho albumu zostali nejake songy v hlave, ale zvuk a celok si nepamatam uz.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #209 kedy: 25. Február , 2014, 14:14:40 »

mne sa tho house of the blue light páči po stránke zvuku. Iná vec je tá, že Párple sa snžilo ísť na tejto LP s doubou - moc synťákov - ako 80´s  Smútim

ale osobne sa mi veľmi páči Blackmoreov zvuk na LP Down to Earth od Rainbow z 1979. Pecka. Eyes of the world, Love´s no friend a Since you´ve been gone. Myslím, že konkrétny zvuk a záreň silný
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.