Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 22:12:13
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hmatnik v zalostnom stave... ako ho ocistit?  (Prečítané 18460 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #30 kedy: 01. Jún , 2018, 17:03:18 »

Igor keller mi odporucil na rosewood pouzit technicky benzin. Este ale nemam odskúšané
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #31 kedy: 02. Jún , 2018, 08:51:21 »

akurat ak pouzivate alkohol tak to treba potom naolejovat ten palisander. lebo popraska a vyshne. A co sa technickeho benzinu tyka tak vsade vo svete prave hovoria opacne - ze to nesmie obsahovat ropne castice. ja pouzivam normalne https://www.muziker.sk/musicnomad-mn105-fretboard-f-one-oil  vydrzi to 20 rokov ta flasticka
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 02. Jún , 2018, 10:30:14 »

viac ako 20 rokov pouzivam alkohol (denaturovany lieh) na palisander, nikdy som nepouzil ziadny olej, nic nepraska. technicky benzin je priemyselne organicke rozpustadlo a s benzinom z ropy ma spolocny iba nazov. a ak ma vobec nejake ropne castice, nijako mi nedochadza, preco by nemohli prist do kontaktu s palisandrom  Neviem
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #33 kedy: 02. Jún , 2018, 11:50:47 »

IGOR hovoril ze práveze je velmi šetrný aj na nalakovane casti krku.. A hej naolejovat je fajn. To robím vždy. Ja osobne pouzivam sadu na hmatnik od dunlopu, cistidlo a kodicioner
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 02. Jún , 2018, 12:37:30 »

Ja osobne pouzivam sadu na hmatnik od dunlopu, cistidlo a kodicioner

To iste aj ja uz dlhe roky. Cca 2x do roka naolejujem a je, nikdy ziadny problem.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #35 kedy: 02. Jún , 2018, 14:34:21 »

https://www.farlesk.sk/produkt/lanovy-olej/
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #36 kedy: 02. Jún , 2018, 15:15:05 »

Inak este ma napadlo teraz mam aj gitaru s javorovým hmatnikom tam staci ale normalne cistiaci sprej na telo?
« Posledná zmena: 02. Jún , 2018, 15:15:35 od futox » Zaznamenané
faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #37 kedy: 02. Jún , 2018, 15:38:48 »


Ja tento olej pouzivam na hmatnik odkedy sa mi syn narodil, vyse 16 rokov. A super. Pre hladky zadocek a nezavadny voci drevu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 02. Jún , 2018, 15:47:07 »

ja by som sa inac spytal. je nejaky rastlinny olej, ktory je uplne nevhodny ? vsak maju z 90% rovnake zlozenie  Popiskujem si

samozrejme, ako vzdy a vsade, jedine spravne riesenia su tie drahe zo specialnych obchodov  Ja som čert..
Zaznamenané
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #39 kedy: 02. Jún , 2018, 20:24:20 »

ja by som sa inac spytal. je nejaky rastlinny olej, ktory je uplne nevhodny ? vsak maju z 90% rovnake zlozenie  Popiskujem si

No určite nie tie na vyprážanie. Tie zanechajú hnusnú lepkavú vrstvu.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #40 kedy: 02. Jún , 2018, 21:31:03 »

Igor keller mi odporucil na rosewood pouzit technicky benzin. Este ale nemam odskúšané
Moze byt, odskusane mam na palisander a eben. Na javor a svetle dreva nedoporucujem.
Hlavne treba urcite naolejovat.

akurat ak pouzivate alkohol tak to treba potom naolejovat ten palisander. lebo popraska a vyshne. A co sa technickeho benzinu tyka tak vsade vo svete prave hovoria opacne - ze to nesmie obsahovat ropne castice.
Uz som videl zopar prasknutych hmatnikov, kupodivu skoro vsetky boli ebenove bez udrzby (jak majitelia povedali).
Ropne castice nesmie obsahovat olej na hmatnik, nebolo to takto myslene?

Inak este ma napadlo teraz mam aj gitaru s javorovým hmatnikom tam staci ale normalne cistiaci sprej na telo?
Ak je javor lakovany, tak staci. Ak by mal olejovu alebo voskovanu povrchovku, tak uz treba raz-za-cas udrzbu. A pri relikovanych krkoch treba tiez, akurat to treba vediet ... nevhodnym pripravkom sa da narobit aj skoda.

ja by som sa inac spytal. je nejaky rastlinny olej, ktory je uplne nevhodny ? vsak maju z 90% rovnake zlozenie
Ja som iny ako lemonoil alebo lanovy este nevidel pouzivat. Raz som sa stretol s olivovym, ale ten je zbytocne drahy. LemonOily co sa predavaju pre gitary maju aj dobru hustotu a vôňu. Lanovy niekedy treba spravne nariedit.
« Posledná zmena: 02. Jún , 2018, 21:35:39 od Majo Fero » Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #41 kedy: 03. Jún , 2018, 06:47:45 »

Majo, a vies mi prosim poradit, ako spravne osetrit relikovany javorovy hmatnik? Co na to kupit najlepsie? Dik
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #42 kedy: 03. Jún , 2018, 09:57:36 »

Majo, a vies mi prosim poradit, ako spravne osetrit relikovany javorovy hmatnik? Co na to kupit najlepsie? Dik
Mas spravu  :)
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #43 kedy: 03. Jún , 2018, 23:58:42 »

vycerpavajici úvaha řešící všechny mýty, polopravdy a lži týkající se čištěná hmatníku, zhoubného vlivu citronového oleje apod.
http://www.guitaranswerguy.com/12-lemon-oil-debate/

jako dokonale univerzalni (vcetne javorovych hmatniku) z tohio vyšel ten co už linkoval kaolko
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #44 kedy: 08. Júl , 2018, 07:41:54 »

Doteraz som pouzival Pronto.Vsimol som si,ze nie je na nelakovane drevo a hmatniku dodal svetlejsiu farbu,tak som od toho radsej upustil.

Teraz pouzivam https://www.muziker.sk/fender-custom-shop-fingerboard-remedy a spokojnost.Krasne zvyrazni drevo hmatniku a ma taku olejovu konzistenciu.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.