Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 18:29:25
Strán: [1] 2 3 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7  (Prečítané 70196 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« kedy: 21. November , 2008, 21:53:51 »

registrujete? :)

http://pocitace.sme.sk/c/3817388/Windows-7-budu-uz-o-dva-roky.html
http://pocitace.sme.sk/c/4159404/novy-windows-naprava-chyby.html

inak v tom druhom clanku je rozkosna veta: „Mohli ste síce odignorovať jednu generáciu systému Windows, ale dve – to by už bolo jednoducho priveľa.“ Bavím sa skvele

o Vistu asi nie je az taky zaujem, aky sa ocakaval... Popiskujem si
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1 kedy: 21. November , 2008, 23:20:18 »

akurat vcera som sa o tom prave rozpraval s kamosmi, ze ako to asi bude vyzerat. no nechame sa prekvapit. ale ja som si tak zvykol na toto XP a mam tu dost veci na tom roztahanych, ze sa mi absolutne nechce s tym srat, aby som to prehodil. este to nemusis slapat, nejaka strata dat a je to v pajci.
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. November , 2008, 00:11:47 »

Windows 7 vyzeraju zatial velmi dobre, slape to velmi dobre aj na starsich pocitacoch aj na tych roznych netbookoch (Asus EEE a podobne). Verejna beta 1 sa chysta niekedy na zaciatok buduceho roka.
Osobne mam z toho dojem ze je to taka Vista urobena poriadne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 22. November , 2008, 12:25:00 »

Semish - da sa aspon zhruba prognozovat, kedy XPckarom definitivne odzvoni ? lebo napriklad este aj win2k je tusim normalne podorovany a fici pod nim defacto vsetko...
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 22. November , 2008, 17:40:23 »

Semish - da sa aspon zhruba prognozovat, kedy XPckarom definitivne odzvoni ? lebo napriklad este aj win2k je tusim normalne podorovany a fici pod nim defacto vsetko...

Jasne, zivotny cyklus XP uz mal davno skoncit, bol vsak velky tlak od OEM dodavatelov, cize sa support predlzil do aprila 2009 (mainstream faza) : http://support.microsoft.com/gp/lifean23, toto plati pre XP Home edition a Media center.
XP Pro je podla mojich informacii podporovany 5 rokov po vydani posledneho Service packu (v tomto pripade SP3), datum vydania SP3 je 21.4.2008, cize do 21.4.2013 bude XP Pro podporovany pre vsetkych. Extended faza podpory je dalsich 5 rokov, toto je pre zakaznikov ktory maju zaplateny support v MS. Pokial viem tak koncom juna bola zastavena distrubucia retail instalacnych klucov na WinXP, cize oficialne by sa uz nemala dat kupit krabicova verzia XP (jasne ze dodavatelia maju na skladoch este nejake kusy, ale nemozu uz od MS dalsie nakupit). OEM sa distribuuje dalej, ale tiez len do nejakeho terminu (ten si nepamatam).
Win2k uz nie je podporovany v tzv. mainstream faze, je len v extended, co v skratke znamena ze sa fixuju len zavazne bezpecnostne problemy, nic ine a ze by ani MS support uz nemal pomoct pri rieseni problemov s Win2k (len pre zakaznikov ktori maju zaplateni specialny support).
 
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #5 kedy: 22. November , 2008, 17:56:52 »

Jasne, zivotny cyklus XP uz mal davno skoncit, bol vsak velky tlak od OEM dodavatelov, cize sa support predlzil do aprila 2009 (mainstream faza) : http://support.microsoft.com/gp/lifean23, toto plati pre XP Home edition a Media center.
XP Pro je podla mojich informacii podporovany 5 rokov po vydani posledneho Service packu (v tomto pripade SP3), datum vydania SP3 je 21.4.2008, cize do 21.4.2013 bude XP Pro podporovany pre vsetkych. Extended faza podpory je dalsich 5 rokov, toto je pre zakaznikov ktory maju zaplateny support v MS. Pokial viem tak koncom juna bola zastavena distrubucia retail instalacnych klucov na WinXP, cize oficialne by sa uz nemala dat kupit krabicova verzia XP (jasne ze dodavatelia maju na skladoch este nejake kusy, ale nemozu uz od MS dalsie nakupit). OEM sa distribuuje dalej, ale tiez len do nejakeho terminu (ten si nepamatam).
Win2k uz nie je podporovany v tzv. mainstream faze, je len v extended, co v skratke znamena ze sa fixuju len zavazne bezpecnostne problemy, nic ine a ze by ani MS support uz nemal pomoct pri rieseni problemov s Win2k (len pre zakaznikov ktori maju zaplateni specialny support).
 

ok, takze casu mame habadej Som frajer

inak moze mi niekto ozrejmit, preco treba robit stale nove operacne systemy?
chapem, ze beznemu uzivatelovi sa paci ked nanho vsetko blika, svieti, ale verzie Pro by mohli pokojne vyzerat ako spred 10 rokov (napr. moje XP tak vyzera, aj to sa mi zda ze je tam privela farieb Beeee) - v tychto verziach by malo ist vyrobcovi najma o vykon...

P.S. ak som mimo, upozornite ma prosim
dakujem :)
« Posledná zmena: 22. November , 2008, 17:58:26 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 22. November , 2008, 18:03:39 »

inak moze mi niekto ozrejmit, preco treba robit stale nove operacne systemy?
tak jednak nove technologie, ci uz SW alebo HW atd
a na druhej strane treba zarobit na blbych useroch, ktorym sa paci ako to na nich vsetko pekne blika, svieti a zmurka :)
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #7 kedy: 22. November , 2008, 18:05:01 »

tak jednak nove technologie, ci uz SW alebo HW atd
a na druhej strane treba zarobit na blbych useroch, ktorym sa paci ako to na nich vsetko pekne blika, svieti a zmurka :)

a XP 64bit nestaci na tie nove technologie + service pack?
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #8 kedy: 22. November , 2008, 18:12:11 »

a XP 64bit nestaci na tie nove technologie + service pack?
mal by...inac by ma zaujimalo, ze ako su na tom OS s priamou podporou viacjadrovych procakov. paralelne systemy este asi nie su, co? aj to OS realne vyuzivaju, ci zatial je to take, ze ano mam viac jadrovy procak a to je tak vsetko :)
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 22. November , 2008, 18:38:01 »

ok, takze casu mame habadej Som frajer

inak moze mi niekto ozrejmit, preco treba robit stale nove operacne systemy?
chapem, ze beznemu uzivatelovi sa paci ked nanho vsetko blika, svieti, ale verzie Pro by mohli pokojne vyzerat ako spred 10 rokov (napr. moje XP tak vyzera, aj to sa mi zda ze je tam privela farieb Beeee) - v tychto verziach by malo ist vyrobcovi najma o vykon...

P.S. ak som mimo, upozornite ma prosim
dakujem :)

Treba robit stale nove OS, do toho predsa tlaci business a vyrobcovia HW a SW. Takisto zakaznici chcu stale nieco nove a kedze vacsina z nich ma podpisane bud zmluvy Enterprise agreement (kde maju pravo pouzivat vsetky produkty ktore maju predplatene v aktualnych verziach), alebo maju zakupeny Software assurance (co su vlastne tiez predplatene upgrady), tak chcu za svoje prachy stale nejaku hodnotu.  A ani vyvoj predsa nezastavis, si porovnaj co vsetko je vo Win98 alebo Win2000 a teraz vo Viste , ten rozdiel pre firmy je obrovsky, pre beznych uzivatelov mozno nie az taky velky , ale nejaky tam je predsa. Nejde predsa len o User interface a nejake "blikajuce" blbosti, tie si mozes vypnut ked ich nechces. Pre Microsoft je najvacsi business hlavne americke firmy, bezny uzivatelia az taky zisk negeneruju (aj ked je to stale obrovska kopa penazi z retailu a z OEM licencii).

Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #10 kedy: 22. November , 2008, 18:48:17 »

chapem, ze beznemu uzivatelovi sa paci ked nanho vsetko blika, svieti, ale verzie Pro by mohli pokojne vyzerat ako spred 10 rokov (napr. moje XP tak vyzera, aj to sa mi zda ze je tam privela farieb Beeee) - v tychto verziach by malo ist vyrobcovi najma o vykon...

Presne. Moje XP vyzera ako 98cka. Mam klasicky vzhlad, lebo ten novy nemusim. Uz to jedneho kamarata poplietlo. Tu Vistu rad preskocim a kedze su obcas aj nejake tie hry, tak si pockam na tu 7micku.
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #11 kedy: 22. November , 2008, 18:57:12 »

hej, preto ma ta sedmicka zaujala, vista ma naproti tomu  nezaujala vobec, prisla na trh, ked dominovali xp a nic pre mna zaujimave nepriniesla...
« Posledná zmena: 22. November , 2008, 18:58:43 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 22. November , 2008, 19:01:06 »

Presne. Moje XP vyzera ako 98cka. Mam klasicky vzhlad, lebo ten novy nemusim. Uz to jedneho kamarata poplietlo. Tu Vistu rad preskocim a kedze su obcas aj nejake tie hry, tak si pockam na tu 7micku.

Nejde predsa o to ako OS vyzera, ale co dokaze. Ja zasa naopak mam vsetky tie blikatka a podobne veci (Aero vo Viste) zapnute, kedze mam nadupady aj notebook aj PC, tak mi to je jedno a zvykol som si na to.
Pouzivat alebo nepouzivat nieco je tiez na osobnom rozhodnuti, donedavna som mal doma dual boot Vista a XP (vsetko legalne) ale zrusil som to a mam uz aj na nahravanie Vistu, napriek vsetky mojim vyhradam voci tomuto OS je to uz celkom pouzitelne. Malokto si dnes spomenie ako sme volakedy nadavali na Win95, 98, 2000, alebo XP, casom sa to ustabilizovalo, vyladilo a proste sme si zvykli a je logicke ze napriklad WinXP SP3 na dnesnom hardwari chodi uplne krasne a rychlo.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 22. November , 2008, 19:04:11 »

...napriklad WinXP SP3 na dnesnom hardwari chodi uplne krasne a rychlo.
Uplny suhlas Semish.
Mam legalne XP a nemam ziadny problem. Uz 2 roky a slape, ako ma. :)
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #14 kedy: 22. November , 2008, 20:36:41 »

mno ja som dalsi z tych, co Vistu s radostou preskoci, ja sice som nie velky talent na PC, ale s XPckom som nemal nikdy nejake problemy, s Vistou mal moznost sa zoznamit na par pocitacoch, ale tak ku stastiu mi nechyba...snad ta nova 7-icka bude nadupana
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Strán: [1] 2 3 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.