Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 17:10:30
Strán: 1 [2] 3 4 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7  (Prečítané 70189 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #15 kedy: 22. November , 2008, 20:44:32 »

Uplny suhlas Semish.
Mam legalne XP a nemam ziadny problem. Uz 2 roky a slape, ako ma. :)
aj ja mam legalnu kopiu win a nemam s nou problem...dokonca nemam problem ani s tou verziou win, ktoru mam naistalovanu v PC ha ha ha
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #16 kedy: 22. November , 2008, 21:44:04 »

(...)
Malokto si dnes spomenie ako sme volakedy nadavali na Win95, 98, 2000, alebo XP, casom sa to ustabilizovalo, vyladilo a proste sme si zvykli a je logicke ze napriklad WinXP SP3 na dnesnom hardwari chodi uplne krasne a rychlo.


pripadne sme presli na Mac OS...  :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 22. November , 2008, 22:48:46 »

Presne. Moje XP vyzera ako 98cka.

aj moje a som spokojny. na tom "novsom" skine sa mi nepaci ten start...
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 22. November , 2008, 23:11:38 »

pripadne sme presli na Mac OS...  :)

Iste, pripadne presli na Mac OS, je to bez diskusie vyborny OS, aj ked tiez ma svoje chyby, zatial ma vsak stale dost maly marketshare, aj ked sa to dost za poslednu dobu zlepsilo, v oktobri prvy krat Mac OS prekrocil 8% marketshare na desktopoch, tolko ospevovany Linux nema ani len 1 %.

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=8&qptimeframe=M&qpsp=117

Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #19 kedy: 22. November , 2008, 23:24:18 »

Mne by Vista nepriniesla nic nove. Okrem teda toho DX, ktory by bol potrebny na nove hry. Lenze tie zase nerozchodi moj pc, takze nemam co riesit. Uvitam jednoduchy a funkcny system bez vseliakych malovatiek, spiniek, bulbin a co ja viem coho. Aj v XP ma obcas obtazuje bublina, ktora mi zahlasi nepouzivane ikony na ploche. A co? Musi ma obtazovat system vseliakymi prkotinami? Tiez je onicom rada, ze si to mozem vsetko povypinat. Nebudem predsa tweekovat cely system dva tyzdne, aby som z neho nezblaznil.

Dalsi system od microsoftu sa urcite bude volat jahoda alebo coolos alebo nejako coolovo. Aj gitary presli z sestiek na sedmicky a potom na osmicky a vieme ako to dopadlo. Bavím sa skvele Chrocht, chrocht. Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #20 kedy: 22. November , 2008, 23:34:51 »

---- Aj v XP ma obcas obtazuje bublina, ktora mi zahlasi nepouzivane ikony na ploche. ------

spustit>regedit>ctrl+f>EnableBalloonTips>zmenit>udaj hodnoty=0  :) Na zdravie!
ak nie tebe, mozno sa niekomu zide... :)
« Posledná zmena: 22. November , 2008, 23:35:33 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #21 kedy: 22. November , 2008, 23:37:32 »

spustit>regedit>system>winxp>boot>0 Bavím sa skvele
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 22. November , 2008, 23:38:33 »

spustit>regedit>system>winxp>boot>0 Bavím sa skvele

Vtipalek :).
A co teda pouzivas?
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #23 kedy: 22. November , 2008, 23:45:16 »

Vtipalek :).
A co teda pouzivas?


Legalne ceske XP. A som spokojny.
« Posledná zmena: 22. November , 2008, 23:45:47 od mcmaros » Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #24 kedy: 23. November , 2008, 01:43:13 »

Iste, pripadne presli na Mac OS, je to bez diskusie vyborny OS, aj ked tiez ma svoje chyby, zatial ma vsak stale dost maly marketshare, aj ked sa to dost za poslednu dobu zlepsilo, v oktobri prvy krat Mac OS prekrocil 8% marketshare na desktopoch, tolko ospevovany Linux nema ani len 1 %.

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=8&qptimeframe=M&qpsp=117
Linux je preto tak málo rozšírený, rpetože ho nikto nikam netlačí... Windows pchajú ku každému blbému notebooku, apple zas všade pchá ten svoj systém. Tým pádom antitaleni anilen netušia že dačo iné vôbec existuje (nehovorím otom že väčšina nevie ani systém preinštalovať).
A je to tak dobre, aspon máme pekne bezpečné systémy :) Len s tou HW a game podporou by to mohlo byť lepšie... Ale tak, dualboot ešte nikoho nezabil  Popiskujem si
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 23. November , 2008, 02:10:25 »

... Linux nema ani len 1 %.

aky marketshare ma britny a madona. aky marketshare ma napr Meshuggah?  Beeee chapes? Žmurk

inak aj tak je mi srdecne jedno aky mam OS, na linuxe sa mi napriklad velmi paci compiz fusion dobre to vyzera a je to fakt aj prakticke to osobne mi napriklad chyba na viste ze nemam desktopov kolko chcem, propaguju tam na aero dokopy asi dva efekty ktore stoja aj tak za hovno, v linuxe ich je takych asi 20-30 :)

ale v principe to mam fakt na salame paci sa mi mac os hlavne pre podobnost s linuxom a podporou komercneho softwaru ci uz na grafiku alebo audio uz len cakam kedy zacnu vychadzat hry na mac a idem kupit macbook pro (no este tie  prachy Bavím sa skvele )

toto je velka sranda



takze alah agbar priatelia :)
« Posledná zmena: 23. November , 2008, 02:18:01 od Zakky » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 23. November , 2008, 10:20:16 »

Linux je preto tak málo rozšírený, rpetože ho nikto nikam netlačí... Windows pchajú ku každému blbému notebooku, apple zas všade pchá ten svoj systém. Tým pádom antitaleni anilen netušia že dačo iné vôbec existuje (nehovorím otom že väčšina nevie ani systém preinštalovať).
A je to tak dobre, aspon máme pekne bezpečné systémy :) Len s tou HW a game podporou by to mohlo byť lepšie... Ale tak, dualboot ešte nikoho nezabil  Popiskujem si

Nechcem sa vobec pustat do debaty o Linuxe, tema je Windows 7, ale neda mi to, lebo si napisal blbost. Nejdem vobec napadat Linux, lebo je to za tie roky kvalitny OS ako taky (aj ked mam osobne vela vyhrad, napr. milion vzajomne nekompatibilnych distribucii, ziadna garancia podpory pri neplatenych distribuciach, aplikacie maju nekonzistentne UI a podobne). Linux nikto niekam netlaci? A co tie firmy co planovali ze budu na Linuxe hovadsky zarabat? Ved dlhe roky citam a pocuvam (ale mam pocit ze ten Linuxovy osial hodne upadol, teraz je "cool" Mac OS ako alternativa k zlemu MS), ze Linux spasi svet, ze "buduci rok" bude Linux vsade a ze budu obrovske projekty pre velke firmy a statne spravy cele postavene na Linuxe (ano, zopar ich bolo a aj je, ale hodne vela tychto velkych planov zlyhalo). Linux je fajn pre fanatikov co sa v tom maju chut sa hrabat a pre jednoucelove veci (web server, nejaky maly mail server, firewall a podobone, pripadne na veci typu Google - indexacia, alebo nejake vypocty, render grafiky a podobne). Linux NIE je pouzitelne (zial) pre bezneho usera co nema znalosti, cas a chut si kompilovat jadro, hladat chodive drivery (ano, zlepsilo sa to a su distribucie ktore su user friendly, ale aj tak), a NIE je pouzitelny na DESKTOPY pre velke firmy ktore potrebuju svoju infrastrukturu manageovat.

Myslim ze tebou spominany "antitalenti" (to akoze nie IT freaks? a co taky profi muzikant, ktory chce napriklad len pustit ProTools a nahravat a nie sa drbat s Linuxom, to je tiez antitalent? :) ) o linuxe vedia, predsa len sa o tom OS dost pise (pisalo) ...

A to ze Apple "pcha" vsade SVOJ OS, ved to je uplne v poriadku. Co tam maju davat? Ubuntu? Ved to by bola pre nich samovrazda. Kto by to supportoval? Apple? Pri Apple je napriklad toto na zamyslenie, keby mali oni 90% marketshare, tak ich hocikto napadne na sude ze nezakonne bundluju svoj OS so svojim HW,  v pripade MS staci len davat Media Player alebo Explorer do Windows a je tu sud, ved kazdy ma moznost si nainstalovat co ja viem Operu, Firefox, WinAmp a kopu dalsich a NEPOUZIVAT Media player a Explorer. A Mac OS (oficialne a legalne) ani len nenaistalujes na iny HW ako od Apple, a iPhone/iPod touch je tiez podobne uzavrety, aplikacie tam pokial viem mozes dostat len cez iTunes a distribucia aplikacii cez iTunes musi byt povolena od Apple.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 23. November , 2008, 10:31:39 »

Chlapci... to, co ponuka Vista, al. Windows, ma Ubuntu (cize linux) daaaaaaaaaavno zavedene.
Napr. ta blbost s tymi 3D oknami, alebo hocico ine.
Pouzivam aj Linux a nemozem povedat, aby to bolo zle. Praveze ma to svoje vyhody. A jednou z nevyhod je to, ze nie je taka "popularna".

Ale bavme sa o W7. :)
 Na zdravie!
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #28 kedy: 23. November , 2008, 10:36:31 »

neviem preco mam dojem ze ludia ktori vidia hlavny prinos visty v 3D oknach a bublinach trochu prehliadaju jej pointu. mam voci tomuto OS vyhrady, urcite to nieje ideal (co je ale ideal), no pochybujem ze blikajuce features su jedinou vecou ktoru vista priniesla.
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #29 kedy: 23. November , 2008, 10:40:04 »

neviem preco mam dojem ze ludia ktori vidia hlavny prinos visty v 3D oknach a bublinach trochu prehliadaju jej pointu. mam voci tomuto OS vyhrady, urcite to nieje ideal (co je ale ideal), no pochybujem ze blikajuce features su jedinou vecou ktoru vista priniesla.
tak este je to HW narocny, pomaly OS :-) jo a hnusne GUI
verim, ze ak W7 bude riesit nedostatky Visty, tak sa stane rovnako rozsiereny ako XP, ale to by musel byt od zaciatku bezproblemovo pouzitelny OS..
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.