Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 19:34:19
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gazda amps Mark. I  (Prečítané 24503 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 24. November , 2008, 15:24:39 »

joj, ja sprdavac za dizajn vravim, ze si sa mohol aj viac posnazit. ako jasne, ze to hra je parada, ale nech to aj vyzera... tie lampy su nechranene a mozes ich lahko rozbit, zachytit sa o nie, popalit...  :) ale ak to ide tak dobre  :)
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 24. November , 2008, 15:29:32 »

Za pomoc ďakujem Tipkovi z fóra a Brďovi za materíál...

A mne nepodakujes za material, ty si dobry kamarat  Bavím sa skvele

Naozaj to hra skvelo, az som sa divil. A s mojim homemade lampovim nakopavatkom to bolo na posratie (od toho ako dobre to hralo Som frajer ) skvela praca Bravooo
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #17 kedy: 24. November , 2008, 16:27:00 »

pekny gulas :) tie zmrstovacie buzirky su aj zmrstene alebo su tam len pre srandu? :)
Zaznamenané
mando_diao
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72


Hagström Guitars


« Odpoveď #18 kedy: 24. November , 2008, 16:37:35 »

Po vsetkych tych upratanych vnutrach konecne nieco normalne. Presne ako ja ked som zacinal letovat efekty  Zdravíčko
Zaznamenané

Hagström Viking + Digitech Whammy, Big Muff (homemade), EHX Small Clone, Big Muff SuberBuzz mod (homemade), Nurse Quacky, Lofo Mofo

Mando Diao rules
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #19 kedy: 24. November , 2008, 16:47:51 »

pekne, pekne, aku schemu si pouzil, ak to opat nie je top secret  Žmurk
Zaznamenané
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #20 kedy: 25. November , 2008, 09:27:39 »

ved to napisal ha ha ha Na zdravie!
to vas len skusam ci ste vsimavi  Žmurk  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #21 kedy: 03. Jún , 2009, 15:49:28 »

Páni, viem že sa tu nachádza zopár naslovovzatých odborníkov a velmi by ma potešilo ak by mi niekto poradil s mojimi zámermi. Tento amp som staval podla schémy na nasledujúcej adrese :

https://taweber.powweb.com/store/5f2a_schem.jpg

Funguje už takmer rok absolutne bezchybne avšak prišlo leto a na mňa radioamaterska horúčka a uvažujem nad zapojením ďalšej ECCčky do preampu na zvýšenie gainu. Sieťové trafo má ešte značnú rezervu takže by to nemal byť problém. Ak by sa našiel nejaký dobrodinec ktorý by mi popísal kde aký pin zapojiť a aké hodnoty súčiastok použiť veľmi by mi to pomohlo. Pokiaľ sa nemýlim malo by sa to nazývať kaskádové zapojenie  :)
« Posledná zmena: 03. Jún , 2009, 15:51:56 od Gazda » Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #22 kedy: 03. Jún , 2009, 16:18:07 »

ked vraviš že ti mame napisat kde čo maš pozapajat jak u debilou tento kabel sem na 3 pin a tak?

ved ked si to postavil tak si neni taka lama...

ked tam chceš dat dalšiu lampu tak si len vyber aky chceš predzosilovač.... ale ked chceš mat stale jeden kanal tak si sprav jcm800vku.... alebo 2550 ked sa to tam vojde... možno by stačilo tam len nejako na vystup buchut klip diody ale s tym enmam skusenosti či to dobre funguje všade ..treba naštudovat vscheme 2550

je len na tebe čo si tam daš ..
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #23 kedy: 03. Jún , 2009, 16:30:52 »

Jasné, nejak by som na to hádam už len došiel aj sám. No mne ide len o to, že nechcem príliš meniť schému, t.j. chcem prehnať signál ešte jednou 83-kou cez obe triódy a dorobiť tam gain ovládač. Proste v jednoduchosti je krása. Zapojenie pinov vyplýva z tabuliek, ja som sa len pýtal či pre druhý zos. stupeň sú vhodné rovnaké hodnoty súčiastok ako na tej prvej lampe  Popiskujem si
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #24 kedy: 03. Jún , 2009, 16:37:41 »

Jasné, nejak by som na to hádam už len došiel aj sám. No mne ide len o to, že nechcem príliš meniť schému, t.j. chcem prehnať signál ešte jednou 83-kou cez obe triódy a dorobiť tam gain ovládač. Proste v jednoduchosti je krása. Zapojenie pinov vyplýva z tabuliek, ja som sa len pýtal či pre druhý zos. stupeň sú vhodné rovnaké hodnoty súčiastok ako na tej prvej lampe  Popiskujem si

spravit to možeš hocijako.. vyskušaj uvidiš...

ale skreslenie spraviš na jednej lampe a druhou sa to upravuje filtrami alebo dalšim skreslenim...

možeš spravit ja tak že ta prva ti bude budit tu dalšiu a a ta zase koncak a take skreslenie to bude mat že zbohom robina   Bavím sa skvele lmožno aj použitelne... 

vex experimentuj.... a uvidiš
Zaznamenané

pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 07. Jún , 2009, 01:43:28 »

Picni si tam toto:
http://www.aerosolart.sk/bubnovacka/ine/konstant/foto/ine/lampac/Preamp.gif
Ta schema celkom dobre hra a je to vlasne 2 kanal s 2ma ECC83kami.
Daval som to do mojho exploreru.
Oplati sa tam picnut viac skreslujuce lampy sovteky ma taku seriu s LPS nakonci. ALebo dake jj ECC803ky...
ALe aj s lampymi z babkinho radia to zahra .....:)
Tu je taka insitna ukazka ako to hra. (gitaristov zvuk)
Lenze to je so 100W koncom.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 07. Jún , 2009, 09:13:52 »

to je tusim z amaterskeho radia, ze ? mam pocit, ze som tu schemu tam videl uz  :)
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #27 kedy: 07. Jún , 2009, 12:03:31 »



Chlapi a toto by mohlo fungovat? Je to cisto moj navrh kde som pridal k tomu preampu od Princetona este jeden zosilovaci stupen a katodovy sledovac, EQ som kvoli jednoduchosti vyradil...
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #28 kedy: 07. Jún , 2009, 13:22:27 »

počuj daj eq niekde mezdi tym zosilovasim stupnom.....

a toto zapojenie si neskušal?
je tam aj spetna väzba... len koncak by som vyskušal spravit


* 5w_lampae.jpg (164.55 KB, 718x862 - prehliadnuté 912 krát.)
« Posledná zmena: 07. Jún , 2009, 13:22:58 od tipek » Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #29 kedy: 07. Jún , 2009, 15:50:09 »

Neviem, uvidím s tým EQ. Ten predný panel je fakt maličký a neviem si predstavit tam ladovat ešte tri potenciometre.
Ale ved poskúšam, uvidím. Inak pokial v schéme nie je katódový sledovač tak nebývajú nejaké problémy s impedanciou na vstupe do koncáku? Lebo v povodnej schéme je výstup normal z anódy eccčky...
Ved čakám kým mi príde matroš...
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.