Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 17:05:26
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gazda amps Mark. I  (Prečítané 24518 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 07. Jún , 2009, 18:17:26 »

kozhodne ti tam chybaju vazobne kondiky medzi anodami....
A nemusis to tahat z Katodoveho sledovaca to by bolo len pre pripad tranzistoroveho konca ktore maju ovela nizsiu vstupnu impedanciu
Vytiahni to z A a mas ovela vysi gain....
A ked to chces este nakopnut daj si tam daky prepinac a o katodove odpory pridavaj kondiky napr 4u7 najlepsie tantal...

Mariao ano je to zaAR. inak odkopirovane dake Ceske zapojenie.
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #31 kedy: 07. Jún , 2009, 19:04:00 »

Hej akurát som si všimol tie kondy...to sa zas nazháňam  :)
Inak dik za vysvetlenie.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #32 kedy: 17. Jún , 2009, 19:35:19 »

Nuž dnes som si na tej mojej schéme konečne zahral  :)
Gain narástol enormne len čo je pravda, horšie je to už s kvalitou zvuku...je to poriadne rozsypané, samé štrky, piesky
a o pri mutingu to vydáva všelijaké preznievajúce pazvuky...možno by som sa mohol pohrať s nejakými hodnotami kondíkov, či?  Popiskujem si
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #33 kedy: 18. Jún , 2009, 07:38:52 »

Nuž dnes som si na tej mojej schéme konečne zahral  :)
Gain narástol enormne len čo je pravda, horšie je to už s kvalitou zvuku...je to poriadne rozsypané, samé štrky, piesky
a o pri mutingu to vydáva všelijaké preznievajúce pazvuky...možno by som sa mohol pohrať s nejakými hodnotami kondíkov, či?  Popiskujem si
no ani nie s hodnotami ,jak asi to cele trosku poupratovat
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #34 kedy: 18. Jún , 2009, 08:22:09 »

Okej už to beží. Ten zvuk bol príliš skreslenný a zahlcovalo sa to. Tak som skúsil posledný stupeň zapojiť predsa len ako katódový sledovač a zároveň zvýšil hodnotu odporu na mriežke prvej triódy a hrá to celkom slušne. Ešte tam dám bypass tej na obchádzku V2 aby to fungovalo ako kvázi dvojkanál a neviem sa dočkať keď to budem mocť vytočiť  Zdravíčko
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #35 kedy: 18. Jún , 2009, 20:54:50 »

Okej už to beží. Ten zvuk bol príliš skreslenný a zahlcovalo sa to. Tak som skúsil posledný stupeň zapojiť predsa len ako katódový sledovač a zároveň zvýšil hodnotu odporu na mriežke prvej triódy a hrá to celkom slušne. Ešte tam dám bypass tej na obchádzku V2 aby to fungovalo ako kvázi dvojkanál a neviem sa dočkať keď to budem mocť vytočiť  Zdravíčko

ale ked to budeš by pasovat musiš to tak vymyslet aby ti volume neklesalo.........pri čistom kanale...
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #36 kedy: 09. Február , 2014, 12:48:10 »

Ahojte, rozhodol som sa znovu postaviť malý 5w lampáč z pôvodného šasi a trafákmi, urobil som ale úplne nový plošný spoj podľa tejto schémy : http://www.ax84.com/classicprojects.html (tú základnú P1-ku)
No a pri pokuse o oživenie bolo ticho, potvrdila sa moja domnienka že do zdroja netečie prúd. Urobil som nejaké merania a vychádza mi že v bode kde sa stretávajú diódy odkial by mal vychádzať usmernený prúd nemám oproti zemi žiadne napätie. Celú schému som niekolkokrát overil, všetko je ako má byť a aj všetky zemniace body na zosíku sú pripojené k zemi zo zásuvky. Podľa mňa robím nejakú elementárnu chybu  Bavím sa skvele Jo a meral som aj tie diódy a sú úplne v poriadku.
Viete mi niekto poradiť, audio borci?
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #37 kedy: 09. Február , 2014, 16:20:21 »

mas k zemniacemu bodu pripojeny stred sekundaru trafa?
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #38 kedy: 09. Február , 2014, 16:46:41 »

Asi viem čo myslíš, moje trafo vyzerá tak že na vstupe sú dva krajné body, tam je fáza a nulák a ešte je jeden pin v strede - to môže byť ono? Ale potom by to bolo skôr na primáre...na sekundáre mám len dva piny na 6,3V a dva piny na 250V. Tie trafá som kedysi dal namotať a už k nim dávno nemám dokumentáciu žial
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #39 kedy: 09. Február , 2014, 17:01:40 »

Takže aktualizácia - oproti tomu záhadnému pinu som naozaj nameral na diódach napätie tak som ho uzemnil. Ešte som ani nezapol vysoké napatie, len žhavenie a okamžite nám vyhodilo poistky...takže to asi nebude ono  Bavím sa skvele
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 09. Február , 2014, 17:02:48 »

...na sekundáre mám len dva piny na 6,3V a dva piny na 250V...
Tak musíš použiť Graetzov usmerňovač (4 diódy).
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #41 kedy: 09. Február , 2014, 17:04:46 »

Aj som si inak myslel, v pôvodnom aparáte som použil práve Graetzov a fungoval. Ja som vedel že to bude nejaká hovadina, skúsim moc ďakujem  :)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #42 kedy: 11. Február , 2014, 13:07:05 »

Ok takže urobil som Graetzov mostík a veci sa pohli vpred, akurát zosík hrá velmi potichu a ak vyberiem jack z inputu zmení sa to na konštantný vysoký tón. Keď v takomto stave vypnem stand by tak sa ten tón zvyšuje a postupne tíchne. Môj tip je zlé tienenie a ten piskot robia vybíjajúce sa kondenzátory?  Popiskujem si
Ale to nevysvetluje ten tichý a skreslený zvuk...schéma je ok a súčiastky tiež sedia...nemá niekto tip?

Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #43 kedy: 11. Február , 2014, 13:11:45 »

pamataj.. mokra ruka vsetko vyriesi  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #44 kedy: 11. Február , 2014, 13:16:59 »

Toto chce skôr chladnú hlavu než mokrú ruku  :)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.