Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 12:16:48
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gazda amps Mark. I  (Prečítané 24510 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 11. Február , 2014, 20:04:45 »

...akurát zosík hrá velmi potichu a ak vyberiem jack z inputu zmení sa to na konštantný vysoký tón. Keď v takomto stave vypnem stand by tak sa ten tón zvyšuje a postupne tíchne...
Zjavne ti to kmitá.
Skontroluj, či nemáš trafák alebo káble patriace koncovej lampy blízko vstupnej lampy.
Alebo či sú dobre zapojené kondíky, čo blokujú napájacie napätie triódy.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #46 kedy: 12. Február , 2014, 10:41:22 »

Zjavne ti to kmitá.
Skontroluj, či nemáš trafák alebo káble patriace koncovej lampy blízko vstupnej lampy.
Alebo či sú dobre zapojené kondíky, čo blokujú napájacie napätie triódy.
lepsie bude ked ti to donesie  Bavím sa skvele lebo ako tak citam ,tak tvoritel je cisty nestastnik ,co netusi co je elektrika.
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #47 kedy: 12. Február , 2014, 22:31:53 »

lepsie bude ked ti to donesie  Bavím sa skvele lebo ako tak citam ,tak tvoritel je cisty nestastnik ,co netusi co je elektrika.

Klobúk dolu pred tvojou prácou - áno, som amatér a robím to len preto aby som si dokázal že to dokážem ale práve preto to nebudem dávať robiť niekomu inému. Radšej to zničím. Presne takýto vyrývačský a nekonštruktívny príspevok som čakal a asi aj preto na tomto fóre len stalkujem a hladám rady radšej inde  :)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 12. Február , 2014, 22:45:12 »

... Presne takýto vyrývačský a nekonštruktívny príspevok som čakal a asi aj preto na tomto fóre len stalkujem a hladám rady radšej inde  :)

podla mna to nebolo vyryvacske, ale kamaratske a zjavne Ti chce chranit zdravie  Bavím sa skvele

... Ešte som ani nezapol vysoké napatie, len žhavenie a okamžite nám vyhodilo poistky...

len for - sorry  Na zdravie!
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #49 kedy: 13. Február , 2014, 10:23:33 »

... presne tak.
Ja nemam v umysle podjebavat ,ale praca z lampami vyzaduje predca uz len nejake tie znalosti a to hlavne aj z bezpecnostneho hladiska a pokial ich nemas ,je strasne vycerpavajuce ti radit ,preto si myslim ,ze je ovela jednoduchsie taku vec doniest niekomu ,ktory uz len pohladom do zariadenia vidi suvislosti o ktorych ti tazko bude pisat.
A to co ti clovek co tomu rozumie na konkretnom zariadeni a probleme behom hodiny ukaze ,to sa na ziadnom fore nedozvies ani za mesiac.
Chapes ?
Ale tvoju cielavedomos si aj tak vazim  Na zdravie!
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #50 kedy: 13. Február , 2014, 10:41:49 »

Ok, nič sa nedeje  :)
Ale predsa len sem hodím fotku...oproti starším fotkám v tomto vlákne som sa snažil byť precíznejší no na rozdiel od tohto pokusu ten prvý, škaredý fakt hral  Bavím sa skvele
Na ax84 fóre mi radili otočiť plošák o 90 stupňov a vymeniť čo najviac signálových káblov za tienené aby som sa vyhol parazitickým osciláciam...napadá ešte niekoho niečo? Fakt to chcem dokončiť sám!
No a k bezpečnosti - možno neviem vypočítať ako ktorá súčiastka presne funguje a urobiť graf vybíjania kondenzátora ale všetky merania robím s hrubými gumenými rukavicami a v ampe mám vždy len jednu ruku...viem že prúd elektrónov s vysokým potenciálom keď prejde cez srdiečko tak ho zastaví  - som si toho vedomý a robím to opatrne a s rešpektom hoci som možno mohol začať s LED oscilátorom :)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #51 kedy: 13. Február , 2014, 10:42:02 »

http://i63.photobucket.com/albums/h139/Victory987/1781475_10203181418964916_291937937_n.jpg
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #52 kedy: 13. Február , 2014, 10:54:53 »

Plosak treba otocit o 180 stupnov ,tak aby si mal suciastky vstupneho preampu co najblyzsie k potakom a vstupnemu jacku.
Preampovu lampu mas blisko sietoveho tafa ,tak ju aspon posun o tu jednu poziciu dalej ( namiesto tej bakelitovej pätice )
 
Signalove kabliky ,co idu do G1 mriezok daj tienene a kabliky ,co idu s plosaku na K a A vyformuj tak ,aby boli co najblyzsie k sasi.

PS: alebo uplne najlepsie bude ked tu preampovu ECCcku das na miesto tej koncopvej ELky


« Posledná zmena: 13. Február , 2014, 13:05:25 od brdo prvy » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #53 kedy: 13. Február , 2014, 10:56:18 »

A tie hrubé gumenné rukavice odlož,radšej buď trošku opatrnejší Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #54 kedy: 13. Február , 2014, 11:05:50 »

Hneď je to lepšie, díky za rady...beriem to tak že dobrodružstvo sa ešte nekončí a ja tým môžem ďalej zabíjať čas  Bavím sa skvele
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 13. Február , 2014, 15:40:46 »

...beriem to tak že dobrodružstvo sa ešte nekončí...
Ak to budeš celé rozoberať, pouvažuj, či by si neschoval tie lampy dovnútra chassis. V terajšom stave by si to asi nemohol veľmi prenášať (beztrestne).
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #56 kedy: 04. Jún , 2014, 11:37:58 »

Chlapi díky za rady, len som sa chcel pochváliť, že to konečne hrá tak ako má čo je pre mňa obrovská úľava lebo som to zvládol svojimi rukami a aj s pomocou vašich rád  Na zdravie!
Nakoniec som sa vysral na pôvodný layout, lampáče sa asi nie náhodou dlhé roky robia istým spôsobom takže trafá šli von, tam kde bolotreba som dal tienené káble, preampovku hneď ku vstupu a plošák som otočil tak aby boli káble ku potom a lampám čo najkratšie.
Čuduj sa svete hrá to, nebrumí to, je to celkom hlasné a aj to kreslí. Keď bude čas pridám nahrávky.
PS : Viem že prvú cenu za dizajn ani bezpečnosť by nedostal  Bavím sa skvele
Ale je to len taká sranda pre mňa do izby a aj tak ho asi zabudujem do 1x12 bedne ako kombo :)



Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #57 kedy: 04. Jún , 2014, 11:55:28 »

ukazky!!!
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #58 kedy: 04. Jún , 2014, 12:36:14 »

Zajtra to hodím do 4x12 tak si budete moct vychutnat moju smatlavu hru  Bavím sa skvele
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #59 kedy: 04. Jún , 2014, 12:45:11 »

tak snad to nebude hrat len dovtedy, kym nebudu ukazky  Bavím sa skvele  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.125 sekund, 22 otázok.