Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 17:01:37
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gazda amps Mark. I  (Prečítané 24501 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #60 kedy: 05. Jún , 2014, 21:34:46 »



rozladena gitara, nenacvicena hra ale myslim ze na demonstraciu ok  Bavím sa skvele
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #61 kedy: 05. Jún , 2014, 21:54:14 »

msyslim, ze mozes byt na seba hrdy, pretoze Ti to normalne hra, ma to vsetky vlastnosti a zjavne je to zdrave. velke skreslenia su uz trochu prazenica v tom horsom zmysle. neviem, ci by to slo este nejak odladit alebo je to skratka vlastnost tejto primitivnej koncepcie. ale vsetky verzie cistych ci nakreslenych charakterov su bezproblemu pouzitelne...

 Na zdravie!
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #62 kedy: 06. Jún , 2014, 00:07:11 »

hrat na rozladenej gitare je pre mna akosi nepochopitelne, ved to nalad, nie je to sitar. O toceni demo videi na takom nastroji uz ani nehovorim.

inac obdivujem, ze vie niekto postavit aparat. parada  Zdravíčko
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #63 kedy: 06. Jún , 2014, 19:42:27 »

Diky za odozvu  :)
Ešte mi napadla jedna nezvyčajná otázka na znalých veci. EL84ky majú napájacie napätie zdroja medzi 210-230V čo sa v našej krajine plus mínus rovná sieťovému napätiu. Dalo by sa teoreticky napájať zdroj priamo zo siete? Nechystám sa nič také urobiť, len ma zauujíma či je nutné to vinutie na sieťaku 1:1, keďže to ani nevyrovnáva napätie ani nič podobné. Ale logicky mi vychádza že ak na C1 namerám 280V po nakrmení z 230V vinutia tak by som rovnaký výsledok dosiahol aj zo zásuvky.
Či by to nemalo byť galvanicky prepojené?
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #64 kedy: 06. Jún , 2014, 21:37:57 »

mozes, ale potom sa nepytaj, ze preco ti z aparatu lezu divne pazvuky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 06. Jún , 2014, 21:55:13 »

... Dalo by sa teoreticky napájať zdroj priamo zo siete?...
Či by to nemalo byť galvanicky prepojené?
Bývali tak zapojené elektrónkové televízory kvôli tomu, že trafák v blízkosti vákuovej obrazovky sa nedal odrušiť. Lenže všetko musí byť galvanicky spojené so sieťou, aj vstup aj reprákový výstup, tie televízory mali reprák vstavaný (nikdy nemali výstup pre externý) a anténový vstup sa ľahko oddelil kondíkmi.
U gitarového aparátu by to bol problém. Nie neriešiteľný, ale veľký. Dnes máme spínané zdroje, ak chceme zmenšiť váhu zosilňovačov. Ale priznám sa, že gitarový amp so spínaným zdrojom som ešte nevidel, len sme o tom s Brďom teoretizovali.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 06. Jún , 2014, 22:21:40 »

... Ale priznám sa, že gitarový amp so spínaným zdrojom som ešte nevidel, len sme o tom s Brďom teoretizovali.

nie su tie Mark Bass takto riesene ?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #67 kedy: 07. Jún , 2014, 05:41:58 »

tranďáky ano, dnes to robí hádam už každý výrobca, nie len Markbass, sú úplne bežné aj koncáky, ale všetko sú to tranďáky, oni asi myslia lampu zo spínaným zdrojom
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #68 kedy: 07. Jún , 2014, 09:31:44 »

...oni asi myslia lampu zo spínaným zdrojom
Presne tak, celkom by sa určite páčil celolampový amp, ktorý má malý výstupný trafák, ale nemá ten ťažký napájací.
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #69 kedy: 07. Jún , 2014, 15:01:55 »

Hmm ako sa tak pozerám tak to nie je až také sci-fi  :) Práve na takýto single enden malý amp by mohlo stačiť toto
http://www.siliconray.com/rtp-15-switching-mode-power-supply-smps-for-tube-amplifier.html
výstup 6,3/280V a cena plus mínus ako za originál sieťové trafo...no, možno trochu vyššia oproti u nás navinutému ale zase sa ušetrí na hmotnosti a rozmeroch presne ako vraví Andrej.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #70 kedy: 07. Jún , 2014, 22:16:55 »

a keď to budeš preťažovať, tak ti to bude vkuse vypínať tepelná ochrana alebo ten výkon bude čisté scifi  ako napríklad že GK MB150 hrá hlasnejšie ako Carvin BX500 Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #71 kedy: 22. August , 2014, 20:06:45 »

Chlapi ja len že...zrobil som si k tomu aj bedňu :)
Vnútri je greenback, vzadu je otvorená. Na fotke je všetko homemade (okrem dverí) :D

Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #72 kedy: 24. August , 2014, 08:48:02 »

Keby niekto chcel , darujem  taku podobnu jedno 12"covu prazdnu bednu... ak ju do mesiaca/dvoch nikto nebude chciet, vyleti von kominom.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #73 kedy: 24. August , 2014, 10:38:01 »

Brdo, aj by som si ju zobral. Uz dlhsie som chcel nieco postavit. Kde sa mozeme stretnut?
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #74 kedy: 13. Jún , 2017, 11:27:11 »

Ahoj,

Tak som sa po 9 rokoch konecne dopracoval k poslednej verzii...vlastne su v tom ampe rovnake uz len trafa  Bavím sa skvele
Takze tretia verzia, okrem funkncnosti som zapracoval aj na sasi a debni a myslim ze to vyzera aspon z dialky uz skoro profi, samozrejme chybky sa najdu...ale som spokojny a amp pouzivam s bednickou s Greenbackom.







Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.