Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 00:11:04
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako si vydat CD alebo ako si zalozit vlastne vydavatelstvo?  (Prečítané 4533 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« kedy: 25. November , 2008, 22:57:36 »

tu rastis spomina ako si vydat CD
neviete presnejsie o tom nieco? kto je tajny clen maduaru? :)
« Posledná zmena: 25. November , 2008, 23:05:53 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 26. November , 2008, 12:45:57 »

co si predstavujes pod pojmom vydat ? tajny clen Maduaru je Pitu - to bol len taky for :)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #2 kedy: 26. November , 2008, 13:03:18 »

Takze jednoducho:

01.Musis ist na zivnostensky urad a urobit si zivnost na vyrobu a predaj zvukovych nosicov.

02.Mal by si mat uzatvorenu zmluvu na soza.Soza Ta, ako vydavatela bude zastupovat pokial vydokladujes zmluvu na 10 a viac diel, ktore by si mal, ako vydavatel vydat

03.Musis mat cloveka na PR.teda niekoho, kto bude otravovat media, dohadovat rozhovory, davat ceny do sutazi...bla,bla,bla....

04.Mat zaobstaranu distribuciu.Aby si to ludia mali kde kupit aj v obchode a nie iba na webe interpreta.A tu vacsina vydavatelstiev konci.

Nie je problem to vyrobit, ale predat.a bude to len horsie. Na zdravie!


Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 26. November , 2008, 13:10:40 »

CD podla mna ako nosič o rok, mozno aj skor uz nebude mat absolutne ziadnu cenu. Ved uz aj tak sa pali vsetko na DVD disky.
A co sa tyka hudby, velmi sikovne to vymyslel zakladatel firmy Apple Steve Wozniak, alebo ten druhy Steve Jobs, ze zacali s predajom MP3 po nete. Ved aj tak uz je davno ta doba za nami, aby sme so sebou nosili discman. MP3 pri vysokej kvalite su velmi dobre pocuvatelne.
A dajme si ruku na srdce... kolki profi muzikanti tahaju z netu songy, albumy, prip. diskografiu... a cuduju sa, ze preco prave ich dosky nejdu na predaj... tu ma napada spusta ponauceni a prisloví  Bavím sa skvele

Darmo, ale doba ide do predu, a tú nik nezastaví... Na zdravie!
« Posledná zmena: 26. November , 2008, 13:11:02 od Branko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 26. November , 2008, 13:12:33 »

CD nosic ma stale pre fanusika svoju cenu a tak rychlo nevymizne.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #5 kedy: 26. November , 2008, 13:12:45 »

CD podla mna ako nosič o rok, mozno aj skor uz nebude mat absolutne ziadnu cenu. Ved uz aj tak sa pali vsetko na DVD disky.
A co sa tyka hudby, velmi sikovne to vymyslel zakladatel firmy Apple Steve Wozniak, alebo ten druhy Steve Jobs, ze zacali s predajom MP3 po nete. Ved aj tak uz je davno ta doba za nami, aby sme so sebou nosili discman. MP3 pri vysokej kvalite su velmi dobre pocuvatelne.
A dajme si ruku na srdce... kolki profi muzikanti tahaju z netu songy, albumy, prip. diskografiu... a cuduju sa, ze preco prave ich dosky nejdu na predaj... tu ma napada spusta ponauceni a prisloví  Bavím sa skvele

Darmo, ale doba ide do predu, a tú nik nezastaví... Na zdravie!


Uplne suhlasim  Na zdravie!
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2008, 13:14:22 »

CD nosic ma stale pre fanusika svoju cenu a tak rychlo nevymizne.

Na tom je tiez trocha pravdy, ale myslim, ze ak CD zostanu, tak to bude skor taky luxusny tovar.Nic pre masy.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 26. November , 2008, 13:15:04 »

CD nosic ma stale pre fanusika svoju cenu a tak rychlo nevymizne.

Tiez pravda, ale to su skor zazrati fanusici, napr. Metallici  Bavím sa skvele a potom sa stazuju, ze nedobra nahravka  Bavím sa skvele
A ver, ze aj tak si stiahnu z netu mp3, aby sa im nahodou neposkodilo CD pri vlozeni do mechaniky Bavím sa skvele
 Na zdravie!
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2008, 13:15:39 »

CD nosic ma stale pre fanusika svoju cenu a tak rychlo nevymizne.

......zastávam sa tuto citovaného názoru......lebo je síce rozmach sťahovačiek a šírenia mp3......ale každý si vyprofiluje ten svoj štýl a nájde si interpretov ktorý budú preňho posvätný a tých si zadováži buď na cdčku alebo dokonca na vinyle......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #9 kedy: 26. November , 2008, 13:17:05 »

Takze jednoducho:

01.Musis ist na zivnostensky urad a urobit si zivnost na vyrobu a predaj zvukovych nosicov.

02.Mal by si mat uzatvorenu zmluvu na soza.Soza Ta, ako vydavatela bude zastupovat pokial vydokladujes zmluvu na 10 a viac diel, ktore by si mal, ako vydavatel vydat

03.Musis mat cloveka na PR.teda niekoho, kto bude otravovat media, dohadovat rozhovory, davat ceny do sutazi...bla,bla,bla....

04.Mat zaobstaranu distribuciu.Aby si to ludia mali kde kupit aj v obchode a nie iba na webe interpreta.A tu vacsina vydavatelstiev konci.

Nie je problem to vyrobit, ale predat.a bude to len horsie. Na zdravie!




dakujem pekne :)
potreboval som presne taketo zakladne informacie. Na zdravie!

bod 2: soza ma bude zastupovat ako pred kym?
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 26. November , 2008, 13:19:04 »


bod 2: soza ma bude zastupovat ako pred kym?

Soza bude v tvojom/vasom mene vyberat tantiemy od televizii, radii , z verejnych produkcii a podobne a vyplati ti/vam adekvatny podiel z vybranych penazi.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 26. November , 2008, 13:19:07 »

......a čo sa týka vydania........vydavateľstvo by som nezakladal, len zaplatil potrebné poplatky za vydanie toho počtu nosičov......a otázka znie je to vydané a čo s tým.......buď to niekomu zveríš kto Ti to bude predávať a zaplatíš jednoducho daň z príjmu za predané nosiče alebo si sám nato vybavíš živnosť......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 26. November , 2008, 13:19:09 »

Z mojho osobneho pohladu to beriem tak, ze dnes sa hudba pocuva doslova masovo, a ludia, najma kopec mladych si robia ZBYTOCNE archivy muziky, ktore aj tak v zivote nebudu pocuvat... to len aby mali... ale to je dnesny svet. Nie KVALITA, ale KVANTITA.
Cize, ak si kupim CD, tak mam vacsiu chut ho pocuvat, ako ked si ho za 5 min. stiahnem z netu. Uz len z toho dovodu, ze som zan dal prachy. A niekedy nie male. Žmurk
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #13 kedy: 26. November , 2008, 13:19:33 »

dakujem pekne :)
potreboval som presne taketo zakladne informacie. Na zdravie!

bod 2: soza ma bude zastupovat ako pred kym?


Voci pouzivatelom a predajcom hudobnych diel, ktore vydas.Jedna sa hlavne o predaj - vola sa to MECHANICKE PRAVA.
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #14 kedy: 26. November , 2008, 13:22:06 »


Voci pouzivatelom a predajcom hudobnych diel, ktore vydas.Jedna sa hlavne o predaj - vola sa to MECHANICKE PRAVA.

jasne, takze to je dolezite.
ok, dik Na zdravie!
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.