Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 03:14:53
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BICIE???  (Prečítané 36087 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« kedy: 30. Máj , 2005, 08:35:39 »

s akym softom robite bicie a ako? netreba mi nic profi, ale nieco prakticke. diky
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 30. Máj , 2005, 09:04:38 »

podla mna by forum o bicich malo byt normalne na uvode.. tam, ako je basa, alebo medzi ostatne. co vy na to?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 30. Máj , 2005, 13:02:18 »

Na bicie treba hlavne dobre sample a trochu toho citenia. Na software absolutne nezalezi. Jeden z najjednoduchsich je Fruity Loops. Jednoducho do ""chlievikov"" nahadzes zvuky jednotlivych skobkov a ides. Pri kazdom chlieviku sa da individualne nastavit ""nepresnost"" v case, ak nechces, aby to znelo strojovo. Ja pouzivam plug-in Battery, je dost rozsireny a oblubeny, funguje pod vsetkym serioznym. Ale ako hovorim, na softe nezalezi - iba na kvalite zvukov a na tom, ako vies tie bicie naaranzovat.
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #3 kedy: 31. Máj , 2005, 07:03:13 »

Kubriel myslim ze ano. Rastis, nemam v plane robyt profi bicie na kompe. v mojom pripade ide len o orientacnu konstrukciu. aj tak dik. Majo?Huh!???a teda dnes, a to mi ukazes aj ten RiiZN, ze? :-) a da sa nikde na nete nieco free download???
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 31. Máj , 2005, 09:05:42 »

co sa tyka bicich tak velmi rad pouzivam Acid,hlavne ked si robim nejaky groove a potrebujem pod to vyskladat pekne bicie.hlavne ale mam plne CD zivych loopov ktore nahral bubenik Roxette takze to znie celkom kvalitne...pre mna:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 31. Máj , 2005, 09:46:01 »

Jasne, dnes sa na to pozrieme. Spytaj sa Pita, ten v poslednej dobe pozeral na nete Reason.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #6 kedy: 13. Jún , 2005, 13:17:17 »

Mne bubenik nahra zive bicie a potom navstivim niekoho,kto ma pro tools.Tam je plugin,ktory sa vola sound replacer a ten ti vymeni povodne zvuky za dodane sample.Nepresnosti a dynamika ostavaju zachovane,ale obe mozes jednoducho zmenit. Uz som tu vymenu robil aj ""rucne"" v cubase.Za hodinku mas skladbu urobenu,tak,ze dovidenia.....
Zaznamenané

Matej
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236


« Odpoveď #7 kedy: 24. Jún , 2005, 10:44:01 »

Ja prave skusam Fruity Loops, a naozaj sa mi to paci, je to zabava. Da sa v tom zlozit dobry podklad.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 30. November , 2005, 10:53:08 »

Ja to robím tak, že buď si v ProToolse nahrajem cez klávesnicu bicie a na tie po kvantizácii aplikujem nejakú groove šablónu, ktorá ich oživí (v ProToolse ich mám zopár desiatok) alebo použijem najnovší prírastok do môjho gearlistu - bicie V-drums s blanovými padmi (krásne sa dajú robiť virble, prírazy, dynamika), a nahrajem si bicie s vežmi slušnými zvukmi cez mixák Digi 002 do ProToolsu, audio aj MIDI, keby som chcel niekedy niečo v bicej stope opravovať ... Alebo si živého bicmena stočím cez 4 mikrofóny (2 vežkomembránové kondenzátoráky ako overheady, dynamický AKG do kopáku, SM 57 k rytmičáku) a je to.

Všetky popísané postupy dávajú solídny výsledok. Ak chce mať človek perfektne uhladený nadupaný zvuk a part bez chybičky, použije prvé dva postupy, ak chce viac \"prírody\" a \"akustickej špiny\" v bicích, použije tretí.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 30. November , 2005, 16:38:31 »

Ja som sem este na gpc-cku dal jeden prispevok, ale nejako ten presun neprezil, tak opakujem. Ak vam nezalezi na dokonalosti a potrebujete nieco jednoduche, tak na vyrobu bicich sa da pouzit aj Guitar pro. Zapiste rytmus do not a exportujte ho ako midi subor. Ja som na nahravanie pouzival Adobe Audition a do neho sa dali midi subory importovat a loopovat, menit bpm na nich a podobne. Je to sice iba midi, ale lepsie ako drotom do oka, ne?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 01. December , 2005, 12:29:27 »

Predator> Chceme ukazku :)
Zaznamenané

nenadt
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #11 kedy: 16. Marec , 2006, 07:24:37 »

ja robim bicie v Cubase pripadne v Percussion studio. hlavne su ale kvalitne sample. celkom fajn je 3CD sada Native Instruments Drums su tam aj bicie aj perkusie. je tam naozaj z coho vybrat Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 25. Marec , 2006, 13:35:03 »

-som skusal v guitar pro 5 skladat bubny..
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 02. Apríl , 2006, 10:35:16 »

v Sonari je funkcia Session Drumer,je to vlastne MIDI pre bicie.Kopa stylov a zanrov,ake vas len napadnu..velmi to zjednodusuje robotu.
Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 06. Január , 2007, 00:19:56 »

vtom sonari som skusal session drummer ale nejak som to asi nepochopil. Na bicie sample som pouzil celkom zaujimavu skladacku DrumSite. Nenasiel som vsak vhodne sample, stiahol som asi 2GB samplov bicich ale nic sa ani nepriblizovalo k vysledku ako ma napr. Audioslave. Viem ze zalezi na mixazi ale aj tak. Co by ste poradili, kde najdem nejaky fakt bohaty vyber bicich samplov vhodnych pre zaner ako je napr. spominany Audioslave, Staind, Creed, Silverchair a pod? diky za odpoved Bravooo
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.114 sekund, 22 otázok.