Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:34:52
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BICIE???  (Prečítané 36084 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Arkonian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



« Odpoveď #135 kedy: 17. August , 2008, 07:51:27 »

Pouziva z vas niekto XLN Audio Addictive Drums??? Ake s nim mate skusenosti ak ano?
Zaznamenané

Jen tak zlehka pim pam
predator
Hosť
« Odpoveď #136 kedy: 17. August , 2008, 08:26:59 »

Dalsia otazka :)

Mam bicie z ez drummera ale bud hraju potichu alebo su skreslene, ako na to? nejaky kompressor?

ak ano ako to potom nastavit. Vie mi dat niekto taky kompresorovy tutorial naco je tam ktore tocitko?

Tam je problém s tým, že bicie sú perkusívny zvuk so širokým spektrom a veľmi rozlietanou dynamikou. Na to, aby to išlo hlasno, tlačilo to a pritom neprekračovalo headroom prevodníka, potrebuješ kompresor dynamiky. Obyčajný kompresor však ale často nestačí, lebo ten signál má veľmi široký frekvenčný rozsah a teda bude mať tendenciu pumpovať. Na kompresiu signálu bicích je najlepšie použiť multiband limitér.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #137 kedy: 17. August , 2008, 08:27:41 »

pouzivam XLN ADrums, podla mna zneju o triedu lepsie ako battery3 (co zavisi samozrejme od samplov pouzitych v B3), maju sice menej parametrov na nastavenie, ale to znamena ze toho menej dojebes  Žmurk je to ucelny a jednoduchy program
« Posledná zmena: 17. August , 2008, 09:38:53 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
Arkonian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



« Odpoveď #138 kedy: 17. August , 2008, 09:34:20 »

Doteraz som pouzival EZ drummer a vyskusal som snad vsetky sady ktore tam boli. Drumm Kit from hell je vsak na hranie Death metalu alebo HC a uder znie strasne umelo. na druhej strane pouzivam sadu Nashvil. ta je co sa tyka "objemu zvuku" vyborna, ale zvuky mi pridu velmi reverbovane.
Zaznamenané

Jen tak zlehka pim pam
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #139 kedy: 17. August , 2008, 13:49:50 »

Tam je problém s tým, že bicie sú perkusívny zvuk so širokým spektrom a veľmi rozlietanou dynamikou. Na to, aby to išlo hlasno, tlačilo to a pritom neprekračovalo headroom prevodníka, potrebuješ kompresor dynamiky. Obyčajný kompresor však ale často nestačí, lebo ten signál má veľmi široký frekvenčný rozsah a teda bude mať tendenciu pumpovať. Na kompresiu signálu bicích je najlepšie použiť multiband limitér.

zaujimave, mne ten EZ DRUMMER isiel vzdy ok, skus sa pohrat s urovnou hlasitosti, alebo ti to bustri stale?
Zaznamenané

o-yep sro
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #140 kedy: 17. August , 2008, 13:56:40 »

zaujimave, mne ten EZ DRUMMER isiel vzdy ok, skus sa pohrat s urovnou hlasitosti, alebo ti to bustri stale?

Toto urcite nebude problem Ez Drummera, ale niekde inde. Nema preco to hrat ani ticho ani skreslovat.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #141 kedy: 17. August , 2008, 17:46:47 »

Toto urcite nebude problem Ez Drummera, ale niekde inde. Nema preco to hrat ani ticho ani skreslovat.

no to skreslenie nieje pocut len to proste beha do cervenych policok, a myslim ze to by nemalo, alebo je to jedno?

a zas to nieje nejak kriticky potichu, ale skor mi ide o to aby som z toho dostal maximum co sa da.

naschval sa to pytam lamersky lebo to je podla mna bezny problem setkych amaterskych nahravacov.............sak zvysujeme uroven fora, tak pome seci odborne odpovede Žmurk
« Posledná zmena: 17. August , 2008, 17:50:46 od Zakky » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #142 kedy: 17. August , 2008, 18:13:19 »

To nie je, ze to nepocut, to ty nepocujes Bavím sa skvele

Normalne si tam smar kompresor. Skus napr. na rytmicak. Sleduj, po kolko dB ide bezny uder. Dajme tomu po -5dB. Tak kompresor nastav kusok nizsie, napr. -8dB a daj mu 3:1, rychly attack atd. Tymto zrezes tie spicky, kedy to vybieha do cerveneho a budes moct pridat celkovu hlasitost daneho stripu a ak to uz viacej pridat nepojde, skus kusok EQ. Vygoogli si nejake navody. Mozno sa EQ robi pred kompresiou. Sa s tym pohraj a mozno to viac pokazis, mozno nie.

A podobne nieco na overhead atd.

...vsak znizujem uroven fora :)
« Posledná zmena: 17. August , 2008, 18:13:49 od Martinlm » Zaznamenané

IBANEZ2
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137


Pride den, ta zabijem nozom!


« Odpoveď #143 kedy: 19. August , 2008, 15:55:50 »

Kua stahoval som toho ez drummera (teda kupoval :D ) ale akosi mi to nedalo exe subor do toho priecinka a ja neivem co s tym....hladal som vseliake torrenty na to ale stale to iste robi....nainstaluje sa to ale chyba exe subor. Uz neviem kde mam hladat.....nevie poradit niekto nejaky dobry torrent na to lebo ja uz neviem ako na to.  Pomoooc!
Zaznamenané

Moj chudobny studentsky gear:
Ibanez RG350 EX
Marshall JCM 2000 Dsl401
Zoom G2
... a dalej kable ktore sa furt jebu.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #144 kedy: 19. August , 2008, 16:16:48 »

To asi nie je standalone, funguje to len ako plugin.
Zaznamenané

IBANEZ2
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137


Pride den, ta zabijem nozom!


« Odpoveď #145 kedy: 19. August , 2008, 16:55:25 »

No jo viem kua ale ked tu pisu niektory ze to maju tak od kial potom? Ci vsetci pekne oririnal? Smútim Takze to asi ziadno nespravim, ci?
Zaznamenané

Moj chudobny studentsky gear:
Ibanez RG350 EX
Marshall JCM 2000 Dsl401
Zoom G2
... a dalej kable ktore sa furt jebu.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #146 kedy: 19. August , 2008, 17:25:40 »

halooo? citas? ze to funguje len ako plugin? cize ziadne exe tam nebude? musis to otvorit ako vst ci rtas v inej host aplikacii, napr cakewalk, sonar, nuendo, pro tools atd...
Zaznamenané

stoka!
IBANEZ2
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137


Pride den, ta zabijem nozom!


« Odpoveď #147 kedy: 20. August , 2008, 12:55:21 »

Ale ked ja som nevedel ani poriadne ze co je to pulgin No hanbím sa.. ....Ale pohrabal som sa na nete a uz som to nejako pustil cez FL studio. Ale diky za radu. No este sa naucit v tom robit poriadne a budem vysmaty Bavím sa skvele
Zaznamenané

Moj chudobny studentsky gear:
Ibanez RG350 EX
Marshall JCM 2000 Dsl401
Zoom G2
... a dalej kable ktore sa furt jebu.
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #148 kedy: 12. September , 2008, 13:01:05 »

pouzivam XLN ADrums, podla mna zneju o triedu lepsie ako battery3 (co zavisi samozrejme od samplov pouzitych v B3), maju sice menej parametrov na nastavenie, ale to znamena ze toho menej dojebes  Žmurk je to ucelny a jednoduchy program


Ludwig Black Oyster 60s Vintage
A groovy Ringo kit that is perfect for anything from Motown to psychedelic pop. Medium sizes and coated heads give you a genuine 60s pop sound.

Ludwig Blue Oyster 70s Vintage
Size does matter! This kit mimics the setup by legendary drummer John Bonham. The big sizes and coated heads tuned in a very characteristic way, give you a clear and thunderous drum sound.

Ludwig Vistalite 70s Vintage
The acrylic see-through Vistalite drums became popular in the early 70s for their great looks, fast attack and clear sustain. Legends like Keith Moon and John Bonham would often perform on these plastic monsters.


XLN vyhodilo nove sady bicich. ale je to skor do stareho rocku a plexi zvuku.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
kocur v cizmach
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #149 kedy: 24. September , 2008, 11:50:40 »

dostalo sa mi do ruk dvd zo samplamy acid loop.je tam toho mrte a preto sa pytam ne nejaky sikovny a jednoduchy program kde by somm tie sample bicich mohol realne rozbehnut..
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 22 otázok.