Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
05. Júl , 2024, 22:06:06
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Praskaju struny na kobylke  (Prečítané 3112 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« kedy: 01. December , 2008, 16:47:00 »

uz ako tema hovori tak za posledne 2-3 tyzdne mi praskli 3 struny (2xAcko,1xD-cko zo sady 0.11 EB a 0.10Gibson) prave na kobylke...uz som znizil aj uhol medzi strunnikom a kobylkou no vcera prdla dalsia. Gitara je Epiphone Dot.
Moze to byt zmenou teploty?Mate nejake napady/triky?
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #1 kedy: 01. December , 2008, 16:49:13 »

uz ako tema hovori tak za posledne 2-3 tyzdne mi praskli 3 struny (2xAcko,1xD-cko zo sady 0.11 EB a 0.10Gibson) prave na kobylke...uz som znizil aj uhol medzi strunnikom a kobylkou no vcera prdla dalsia. Gitara je Epiphone Dot.
Moze to byt zmenou teploty?Mate nejake napady/triky?
skor to bude tym ze mas asi moc ostre hrany na kobylke..to nebude teplotou pokial mas gitaru v obale..
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 01. December , 2008, 16:50:48 »

Ja som to minule vyriesil smirglom. Bolo vidiet na kamenoch otlacky strun, tak som to pekne doobla vylestil. Co na tom, ze kobylka mala zlaty povrch, teraz je to tam strieborne. Je to uz skoro 3 mesiace a ziadny problem zatial.
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #3 kedy: 01. December , 2008, 16:52:53 »

skor to bude tym ze mas asi moc ostre hrany na kobylke..to nebude teplotou pokial mas gitaru v obale..

gitaru nosievam v kufri veru takze asi nie...
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #4 kedy: 01. December , 2008, 16:53:52 »

no teda odporucate zaoblit hrany kamenov?no veru skusim teda...je na to nejaky speci smirgel?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 01. December , 2008, 16:55:23 »

Osobne mam na Fendri vymenene kamene za grafitove a za 2 roky som nedavno pri kobylke praskol G. Nie zeby som mal 2 -rocne struny. Ale po dvoch rokoch pouzivania mi struna praskla len raz. Ked menim struny, tak tie stare poriadne vytaham a nepuknu ani tak. Odporucam.   Na zdravie!
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #6 kedy: 01. December , 2008, 16:57:37 »

Osobne mam na Fendri vymenene kamene za grafitove a za 2 roky som nedavno pri kobylke praskol G. Nie zeby som mal 2 -rocne struny. Ale po dvoch rokoch pouzivania mi struna praskla len raz. Ked menim struny, tak tie stare poriadne vytaham a nepuknu ani tak. Odporucam.   Na zdravie!
ked ti praske raz za 2 roky tak to nema s kamenmi nic spolocne, mne na prvej elektrike ktoru mam uz tusim 5 rokov praskla struna tiez len raz...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 01. December , 2008, 16:59:30 »

ked ti praske raz za 2 roky tak to nema s kamenmi nic spolocne, mne na prvej elektrike ktoru mam uz tusim 5 rokov praskla struna tiez len raz...
Ale s tymi starymi ocelovymi mi struny praskali jedna radost...hlavne pri kobylke.. Tie grafitove su vynikajuce... ovela lepsi zvuk ma gitara. Lepsie ladi, dlhsi sustain, krajsie vysky, nie take ukricane....
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #8 kedy: 01. December , 2008, 17:00:48 »

Ale s tymi starymi ocelovymi mi struny praskali jedna radost...hlavne pri kobylke.. Tie grafitove su vynikajuce... ovela lepsi zvuk ma gitara. Lepsie ladi, dlhsi sustain, krajsie vysky, nie take ukricane....
ja zas nemam az take super gitary...skor dost shity ked sa to tak vezme...aj ked uz k novemu aparatu chcem casom aj poriadneho Gibsna casom
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #9 kedy: 01. December , 2008, 17:06:17 »

Osobne mam na Fendri vymenene kamene za grafitove a za 2 roky som nedavno pri kobylke praskol G. Nie zeby som mal 2 -rocne struny. Ale po dvoch rokoch pouzivania mi struna praskla len raz. Ked menim struny, tak tie stare poriadne vytaham a nepuknu ani tak. Odporucam.   Na zdravie!

grafitove robia aj na Tune o matic brigde?kolko taky tunnig stoji cca?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 01. December , 2008, 17:08:38 »

grafitove robia aj na Tune o matic brigde?kolko taky tunnig stoji cca?

Mna to vyslo +/- 2000 sk. Neviem presnu cenu teraz. A ak by si objednaval, tak davaj pozor na aku gitaru. Hlavne u Fendra. Lebo prvykrat som objednaval a dosli mi kamene na Telecaster, potom mi museli vymenit na Strata. Telecaster kamene su sirsie. O mnoho. Zdravíčko
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #11 kedy: 01. December , 2008, 17:12:25 »

no skusim radsej najskor zaoblenie kamenov  :) lebo 2litre vrazit teraz do kamenov mi pride dost
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 01. December , 2008, 17:12:27 »

grafitove robia aj na Tune o matic brigde?kolko taky tunnig stoji cca?
Robia, ale pozor na rozmery, niekde som to tu pred casom rozoberal a radil som sa. Kupil som od Sivcaka za nejakych 900 - 1000 a odvtedy som problem nemal. Zdalo sa mi, ze gitara je kusok hlasnejsia nasucho.

Tu: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,50748.msg182434.html#msg182434

Najskor skus smirgel. Dal by sa aj pilnik, ale tym sa tam tak pekne nedostanes, ako ked zohnes smirgel ako papier.
« Posledná zmena: 01. December , 2008, 17:13:01 od Martinlm » Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #13 kedy: 05. December , 2008, 10:04:23 »

hmm, super...v stredu som smirgloval, natiahol uuuplne nove EB 0.11 a vo stvrtok vecer mi na skuske prdlo Dcko...  Bacha na vec kamo! Bacha na vec kamo! Bacha na vec kamo!

vidim to jedine na grafitove kamene...vymenu zvladnem aj sam, ci radsej zbehnem za Neuzerom?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. December , 2008, 12:15:51 »

A doooobre si osmirgloval? Nesmie tam zostal ziadna ostra hrana, musi to byt hladke. Ale asi to tiez netreba prehnat.

Ak tam mas tune'o matic - ja som to zvladol vymenit na svojom Gotoh tune 'o matic. Maticu z druhej strany skrutky ktorou sa nastavuje oktava krizovym srobovakom som chytil spakruky do kombinaciek a srobovakom som cely srob normalne vykrutil. Slo to kusok tazsie, ale tak treba. V tej matici bola plastova vylozka, alebo co. Nech to lepsie sadne.
« Posledná zmena: 05. December , 2008, 12:16:17 od Martinlm » Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.