Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 15:04:32
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hudobným zlodejom je aj Gary Moore  (Prečítané 7196 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 06. December , 2008, 12:22:49 »

aj keby nezil este 50 rokov po smrti platia jeho autorske prava pre dedicov

50 rokov ? fuuha  Fuuha zíram

Tak teta Hendrixova ma este cas.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 06. December , 2008, 12:23:01 »

jasne ze ochranarske organizacie boli....je to osetrene a vymyslene dobre
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 06. December , 2008, 12:25:09 »

je vidiet ze tomu nerozumies... akukolvek pesnicku mozes pouzivat so suhlasom autora hudby alebo jeho nakladatela a pri zachovani jeho autorstva...
mne skor islo o ten princip, otextujem znamu skladbu v rodnom jazyku a som hviezda :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #18 kedy: 06. December , 2008, 12:25:28 »

jasne ze ochranarske organizacie boli....je to osetrene a vymyslene dobre


takze sfalsovanie  starych nahravok je vylucene  s tym ze by sa na tom chcel niekto obohatit ako udajny autor ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 06. December , 2008, 12:28:02 »

v podstate ano, s rizikom, ze ti na to nedojdu, ale to je aj pri bankovej lupezi...
vaci 50 rokov po smrti autora su volne pouzitelne...
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #20 kedy: 06. December , 2008, 12:28:45 »

v podstate ano, s rizikom, ze ti na to nedojdu, ale to je aj pri bankovej lupezi...
vaci 50 rokov po smrti autora su volne pouzitelne...
tam uz potom plati ze kto si to skor stihne ukradnut
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 06. December , 2008, 12:29:05 »

ale gary moore ma krajsi ton  :)

Mne sa ton viac paci na tej starsej nahravke.  :) Taky stiplavejsi, menej zavyja.
« Posledná zmena: 06. December , 2008, 12:30:57 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 06. December , 2008, 12:42:03 »

ale aj mne sa paci ten stary ton....menej ucesany ale pekny
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 06. December , 2008, 12:43:24 »

Celkovo som uz ale na tento opocuvany zavyjajuci oplodnovak priserne alergicky.  Bleee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 07. December , 2008, 14:32:45 »

Celkovo som uz ale na tento opocuvany zavyjajuci oplodnovak priserne alergicky.  Bleee
Takych veci by sa naslo viac... a dokonca aj z tych znamejsich mien... Bavím sa skvele
 Zdravíčko
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #25 kedy: 09. December , 2008, 07:05:22 »

Celkovo som uz ale na tento opocuvany zavyjajuci oplodnovak priserne alergicky.  Bleee
  Ja si ho vypocujem tak raz za dva roky, takze je pre mna stale atraktivny .  :)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 19. December , 2008, 14:37:17 »

v podstate ano, s rizikom, ze ti na to nedojdu, ale to je aj pri bankovej lupezi...
vaci 50 rokov po smrti autora su volne pouzitelne...
Mala oprava: 70 rokov po smrti autora.

teraz neviem, ci som tomu spravne porozumel. myslis to tak, ze sice to nie je v zakone napisane, ale pri sude by si neuspel, keby si argumentoval tym, ze ti niekto ukradol "harmonicku progresiu" a pouzil ju? alebo tak, ze je napisane priamo v zakone, ze chranena je iba melodia??
s tym, ze harmonia je rovnaka vo vela pesnickach (najma v "popularnej" hudbe) sa da samozrejme iba suhlasit. to je fakt.

ak o tom vies viac, tak by som ti bol vdacny(alebo komukolvek, kto o tom nieco vie), keby si nieco k tomu este napisal, prip. napisal priamo ten zakon, kde by som to mohol najst.
dik
V autorskom zakone neviem najst nejake presne vymedzenie. Ale logicky ked pouzijes aj cast nejakeho ineho diela vo svojom, tak je porusene tvoje pravo.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 23. December , 2008, 18:19:41 »

inak cital si niekto aj tu diskusiu k clanku? ta nahravka nie je z 1974.

winter velmi rychlo pochopil ktora bije. Vysudil prachy a zacal to hrat tak, ako to ludia poznaju. Povodne to totiz nahral uplne inak. To co pouzili na .sme, uz je Moorova aranz a nova nahravka, ktora v skutocnosti vykrada Moora. Original nie je, co sa gitaroveho hrania tyka nejaky zazrak a aj vyber tonov bol o dost insi.
Tu je:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #28 kedy: 23. December , 2008, 18:45:21 »

inak cital si niekto aj tu diskusiu k clanku? ta nahravka nie je z 1974.

winter velmi rychlo pochopil ktora bije. Vysudil prachy a zacal to hrat tak, ako to ludia poznaju. Povodne to totiz nahral uplne inak. To co pouzili na .sme, uz je Moorova aranz a nova nahravka, ktora v skutocnosti vykrada Moora. Original nie je, co sa gitaroveho hrania tyka nejaky zazrak a aj vyber tonov bol o dost insi.
Tu je:

hrozne!!! ak je toto original zo 74-teho a byt ten winter, tak sa do sporu nepustim, nech nikto nevie jak neviem hrat.. som zvedavy, ako to dopadne.
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 23. December , 2008, 19:02:29 »

"Este stale mam modriny". Moja oblubena cliche pesnicka od Moorea. Skoda.

 Mal som velmy podobnu pesnicku ked som mal asi 14. Akordy a progression ktory pouzival najdete vsade v klasiku aj tak.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.