Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 13:14:12
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: DIY Hi END lampvy zosilnovac, made by Pole  (Prečítané 12699 krát)
0 užívateľov a 23 Hostí prehliada túto tému.
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 15. December , 2008, 08:35:59 »

Robil som na objednavku
MAtros kupoval (platil) objednavatel
17 000 Trafa, plosaky so suciatkami, lampy. Upozornuje ze sa nejedna o trafa z Mono 70 ka alebo z gesu
SU tu pouzite ultra tenke plechy s nizkymi stratami s MD profilom, a trafaky (vystupaky) od experiencu su naozaj spicka medzi vystupakmi vo svete....

3500sk plech
1200sk rezanie vodasom
800 drevo
300 gravir
2000 vrchliky na trafa aj s postovnym
cca2000 spravye, drobne suciatky, spodny plech, sroby, kable, vypinac
900 konektory

Ja som za robotu zobral 5000sk.

ale vzdy ho to vyslo lacnejsie nez napr celkom lacne EDGAR TP101 (presovsky vyrobok) ktory stoji 60ku a je to len PPulko,
« Posledná zmena: 15. December , 2008, 08:38:06 od pole » Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 15. December , 2008, 08:39:21 »

V pohode, pole, myslím, že sa v tomto zhodneme. Ináč mne sa tiež veľmi páči zvuk lampového koncáku, hoci "papierovo" má slabšie parametre ako slušný bipolár, trebárs také DPA-čko. Zvuk je príjemný a hladký. Ja som len chcel poukázať na istý rozpor, keď sa niektorí ľudia na jednej strane oháňajú nepodstatnými a hlavne takmer nemerateľnými rozdielmi, a na druhej strane im nevadí, ak majú v svojom reťazci stroj, ktorý má merateľné parametre rádovo horšie ako ich ospevovaný ideál. Nebolo to namierené proti konštruktérom takýchto strojov, tým všetka česť, fandím im. Skôr proti rozumbradom, ktorí "počujú rásť trávu", ele nepočujú skutočne zásadné veci. Dokážu jedným dychom odsúdiť ako šrot CD prehrávač pre skreslenie horšie o tisícinku percenta oproti inému výrobku, a tí istí ľudia dokážu ospevovať vec so skreslením väčším o niekoľko rádov. Práve z tohto mi je trochu na smiech. Môj profesor elektroniky mi vždy hovoril, že merať znamená vidieť, lebo zmysly nás klamú.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 15. December , 2008, 08:41:51 »

pekne to vyzera aj creva vyzeraju uhladne  :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 15. December , 2008, 08:45:46 »

No, keď si spomínal Edgar, tak toto tu je porovnateľné, a cenovo o hodne prijateľnejšie -

http://www.hifionline.cz/zesilovace/elektronkove-zesilovace/1403-t-a-c-34/
Zaznamenané
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 15. December , 2008, 08:51:21 »

No, keď si spomínal Edgar, tak toto tu je porovnateľné, a cenovo o hodne prijateľnejšie -

http://www.hifionline.cz/zesilovace/elektronkove-zesilovace/1403-t-a-c-34/

Heh co uz cinania nevyrobia.

NO a s tymi parametrami je to divne v tom ziaden rozpor nevidim.
Ono je to aj divne CD / platna. Platna ma 100x horsie parametre nez CD (Odstup S/N, dynamika, kolisanie rychlosti, presluch stereo bazi....) a HiEndisti na nu nedaju dopustit.
Myslis ze to je len nostalgiou alebo naozaj sa ludske ucho sa neriadia nameranimi hodnotami a vedia co im chuti.

« Posledná zmena: 15. December , 2008, 08:54:20 od pole » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 15. December , 2008, 08:55:27 »

(...) A ten kábel, to je tiež ďalšia hovadina. Ten rozdiel medzi stotisícovým supermega káblom a obyčajnou repro dvojlinkou s dostatočným priemerom vodiča je takmer nemerateľný. Vo zvuku sa teda nijak neprejaví, keďže najmenšia počuteľná zmena signálu je 3 dB a to by na tom dráte museli byť takmer 50% straty výkonu a brutálne veľký kapacitný zvod. (...)
Najmensie pocutelne oneskorenie zvuku je okolo 20ms a pritom je ovela mensie, ak sa bavime o "stereo" vnimani zvuku. Hovorim o schopnosti mozgu spracovat oneskorenie, v akom pride zvuk k jednemu a druhemu uchu. Len sa tak zamyslam, ze ci aj tato ""poucka"" o 3dB nema nejaku strbinu, ako henta o 20ms.
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 15. December , 2008, 09:05:10 »

Heh co uz cinania nevyrobia.

NO a s tymi parametrami je to divne v tom ziaden rozpor nevidim.
Ono je to aj divne CD / platna. Platna ma 100x horsie parametre nez CD (Odstup S/N, dynamika, kolisanie rychlosti, presluch stereo bazi....) a HiEndisti na nu nedaju dopustit.
Myslis ze to je len nostalgiou alebo naozaj sa ludske ucho sa neriadia nameranimi hodnotami a vedia co im chuti.



Ťažko povedať. Podľa mňa je v tom časť jedného aj druhého. Na jednej strane nostalgia nad "starými časmi", na druhej strane aj snaha pred verným prenosom uprednostniť ten viac uchu príjemný.

A je tu ešte jeden podstatný detail. Chcú sa líšiť. Poriadna hi-end aparatúra musí proste znieť úplne ináč ako domáca hifiveža za pár tisícok, s digitálne nadupaným a síce čistým, ale sterilným zvukom. Proste celý hifizmus sa odklonil od pôvodnej cesty, keď šlo o zlepšovanie kvality prenosu a o zariadenia znejúce o hodne lepšie oproti bežnej spotrebnej elektronike. Doba ale pokročila, parametre bežných lacných prístrojov sú stále lepšie a lepšie, a tak už ide viacmenej o snahu odlíšiť sa a mať niečo extra, niečo iné ako majú všetci ostatní. Niečo podstatne drahšie, väčšie, neobvyklejšie, znejúce úplne ináč ako bežný štandard, dnes už poväčšine splňujúci HiFi normu
« Posledná zmena: 15. December , 2008, 09:08:21 od Predator » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #37 kedy: 15. December , 2008, 09:13:27 »

na tom bude hrat dobre Jazz. pekna robota a lacna, keby to nezralo tak vela elektriky aj ja by som si take kupil :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 15. December , 2008, 09:17:00 »

Tu prikladám rešerš z Hi-Fi normy. Asi by sa dnes ťažko hľadalo zariadenie, čo by to nespĺňalo, snáď s výnimkou vreckových tranzistorových rádií na blšáku ... dynamický rozsah > 40 dB a nerovnosti prenosovej charakteristiky < 7 dB, THD lepšie ako 3%  Som frajer

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/537131-hi-fi
« Posledná zmena: 15. December , 2008, 09:18:12 od Predator » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #39 kedy: 15. December , 2008, 10:00:25 »

keď u niektorých dokáže zásadne zmeniť zvuk výmena kábla ku repráku (čo je fyzikálna blbosť, ale to na nich neplatí). Subjektívny dojem je pre týchto ľudí jednoducho nespochybniteľný argument, naopak meranie je pre nich nepodstatné.

Teraz trepes Predator, skusal si niekedy? Zhodou okolnosti robim pre redakciu jedneho High end casaku a prave som testoval reprokable. V hodnote asi 30 litrov a ver mi, ze ked som menil a rozne porovnaval na referencnej zostave v hodnote cez pol miliona, tak rozdiely boli pocutelne a pritom to bol aj test naslepo a potvrdilo to 5 ludi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 15. December , 2008, 10:03:28 »

Teraz trepes Predator, skusal si niekedy? Zhodou okolnosti robim pre redakciu jedneho High end casaku a prave som testoval reprokable. V hodnote asi 30 litrov a ver mi, ze ked som menil a rozne porovnaval na referencnej zostave v hodnote cez pol miliona, tak rozdiely boli pocutelne a pritom to bol aj test naslepo a potvrdilo to 5 ludi.
Ja by som sa po tých pivničných testoch s vypeckovaným 100W Hiwattom divil, že vôbec počuješ nejaký rozdiel  ha ha ha
« Posledná zmena: 15. December , 2008, 10:03:45 od Predator » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #41 kedy: 15. December , 2008, 10:06:04 »

Ja by som sa po tých pivničných testoch s vypeckovaným 100W Hiwattom divil, že vôbec počuješ nejaký rozdiel  ha ha ha

Ja pocujem letiet aj Astarovu flotilu nad Bratislavou. :) Ide len o to, ze neuznavam teoreticke vypocty a predpovede. Vsetko si treba vyskusat v praxi, popocuvat. Ver mi, ze celkovo v audio su kable velmi dolezite a dost zasadne ovplyvnia zvuk. O nieco viac prepajacie, ale aj reproduktorove.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #42 kedy: 15. December , 2008, 10:36:51 »

Pekna praca  :)
Aky to ma dumping ?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #43 kedy: 15. December , 2008, 10:42:18 »

Heh co uz cinania nevyrobia.

NO a s tymi parametrami je to divne v tom ziaden rozpor nevidim.
Ono je to aj divne CD / platna. Platna ma 100x horsie parametre nez CD (Odstup S/N, dynamika, kolisanie rychlosti, presluch stereo bazi....) a HiEndisti na nu nedaju dopustit.
Myslis ze to je len nostalgiou alebo naozaj sa ludske ucho sa neriadia nameranimi hodnotami a vedia co im chuti.


Ani ja ,ale ako na ktoru.Taky Jugoton a Bulgarton hraju horsie,ako stredne vlny na madarskom radiu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 15. December , 2008, 10:44:11 »

kedy&si sa netlacilo vsetko do nuly pri masteringu a preto platna hra vernejsie a hlavne dynamickejsie
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.