Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. September , 2024, 20:48:08
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TEST M13  (Prečítané 52012 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #60 kedy: 16. December , 2008, 15:09:44 »

prezentacia M bude na koncerte fora, co robi SEMISH, tak tam to bude aj na vyskusanie pre kazdeho z vas....

skoda, ze nebudem moct prist  Je mi do plaču
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #61 kedy: 16. December , 2008, 15:10:06 »

Ja osobne, aspon na poslednom hrani som dal do slucky Zoom G2, nastavil som si presety v G2. Napr. Delay + chorus, Delay + hall, Vsetko dokopy... atd.
Na footswitchi mam prepinac Effect loop, kde aktivujem G2. Cize na CELY efektovy retazec mi stacia 2 nozne spinace. A to: aktivacia slucky, a samostatne prepinanie uz nastavenych FX. Dam si G2 vedla footswitchu od hlavy a vec vyriesena.
Na moje hranie mi to bohate staci. Samozrejme, ze kazdemu inak vyhovuje. Cize Tebe Dusky, to moze viac vyhovovat ako aj mne.

Tento typ zapojenia som uviedol ako jednu z variant mojho zapojenia.  Na zdravie!

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #62 kedy: 16. December , 2008, 15:12:13 »

nechajme to tak :) ale chcel by som si stebou dakedy zahrat na nejakej jamke... kua  Na zdravie!
Sak mozme. Kludne. Rad jamujem, ak je dobry bubenik + basa.
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #63 kedy: 16. December , 2008, 15:14:26 »

Sak mozme. Kludne. Rad jamujem, ak je dobry bubenik + basa.

keby som zil v Blave, tak by to nebolo take nerealne... joj shit  Smútim
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #64 kedy: 16. December , 2008, 15:14:54 »

moze ist 4 naraz ale aj z roznych sekcii


čiže do jedného radu sa dajú dať 4 efekty aj z jednej sekcie? To že z každej sekcie po jednom, mi je jasné.
Ale spomenul si, že keď máš v druhom rade efekt z tej istej sekcie, po prepnutí naňho sa ti vypne efekt z prvého radu.   ?
Zatiaľ tomu stále nerozumiem úplne presne.

Podľa mňa úplne normálne by bolo, keby sa dalo na 12 pedálov priradiť 12 efektov bez ohľadu na to, z ktorej sú sekcie, kľudne len z jednej sekcie, aj napríklad ten istý efekt viackrát. Keby som chcel mať napr ten istý chorus s inými nastaveniami viackrát za sebou a zapínal by som si pri live ten, ktorý práve chcem. Ak z toho niečo nejde, tak čo presne - aké sú obmedzenia?

Díky Dušky, ak mi to zodpovieš, nechce sa mi študovať kvôli tomu manuál.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #65 kedy: 16. December , 2008, 15:15:06 »

keby som zil v Blave, tak by to nebolo take nerealne... joj shit  Smútim
Sak ja niesom z BA. Vychod SR. Žmurk
 Na zdravie!
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #66 kedy: 16. December , 2008, 15:15:25 »

branko nic v zlom ale mam dojem ze zbytocne do toho rypes. toto je recenzia na line6 ktory si doteraz nemal v rukach a spekulujes co sa na koncerte rychlejsie zapoji - TOTALNA NEPODSTATNOST. ked hras s "jednou" krabickou tak OK, ale ved netreba to teraz za kazdu cenu pisat do diskusie ktora je o konkretnom produkte a nie o tom co kto pouziva...zbytocne sa straca pointa  Na zdravie!
zakky sa na tuto vec pozrel a v priebehu par minut mal zbehnute ovladanie atd. ja som si na tom zahral s basou, velmi velmi slusne. Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #67 kedy: 16. December , 2008, 15:17:11 »

Sak ja niesom z BA. Vychod SR. Žmurk
 Na zdravie!

heeeej, tak to si ma potesil.. davnejsie bola myslienka spravit jamku v okoli PP.. kurna Bravooo
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #68 kedy: 16. December , 2008, 15:17:19 »

branko nic v zlom ale mam dojem ze zbytocne do toho rypes. toto je recenzia na line6 ktory si doteraz nemal v rukach a spekulujes co sa na koncerte rychlejsie zapoji - TOTALNA NEPODSTATNOST. ked hras s "jednou" krabickou tak OK, ale ved netreba to teraz za kazdu cenu pisat do diskusie ktora je o konkretnom produkte a nie o tom co kto pouziva...zbytocne sa straca pointa  Na zdravie!
zakky sa na tuto vec pozrel a v priebehu par minut mal zbehnute ovladanie atd. ja som si na tom zahral s basou, velmi velmi slusne. Na zdravie!
OK, sorry. Uz som ticho.  Žmurk
Sice, vyjadroval som sa aj ku kvalite, aj ked... Na zdravie!
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #69 kedy: 16. December , 2008, 15:19:26 »

čiže do jedného radu sa dajú dať 4 efekty aj z jednej sekcie? To že z každej sekcie po jednom, mi je jasné.
Ale spomenul si, že keď máš v druhom rade efekt z tej istej sekcie, po prepnutí naňho sa ti vypne efekt z prvého radu.   ?
Zatiaľ tomu stále nerozumiem úplne presne.

Podľa mňa úplne normálne by bolo, keby sa dalo na 12 pedálov priradiť 12 efektov bez ohľadu na to, z ktorej sú sekcie, kľudne len z jednej sekcie, aj napríklad ten istý efekt viackrát. Keby som chcel mať napr ten istý chorus s inými nastaveniami viackrát za sebou a zapínal by som si pri live ten, ktorý práve chcem. Ak z toho niečo nejde, tak čo presne - aké sú obmedzenia?

Díky Dušky, ak mi to zodpovieš, nechce sa mi študovať kvôli tomu manuál.
mozes mat samozrejme aj ten isty efekt viackrat, ci uz v rovnakom alebo inom nastaveni..jedine ombedzenie je, ze mozes pouzit naraz LEN 4 efekty, ale velmi pochybujem sa sa da pouzit viac... ved by si musel mat potom dva modulacne efekty a to asi nie je ani dobre ani pekne
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #70 kedy: 16. December , 2008, 15:20:21 »

Sice, vyjadroval som sa aj ku kvalite, aj ked... Na zdravie!

ako sa môžeš vyjadrovať ku kvalite, keď si to nepočul..

Zbytočne sa to tu zasralo a odpovede na otázky ohľadom M13 sa musia hľadať v hŕbe nepodstatných príspevkov.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #71 kedy: 16. December , 2008, 15:21:21 »

ako sa môžeš vyjadrovať ku kvalite, keď si to nepočul..

Na zivo nie, ale z ukazok sudim, ze je to super.  Na zdravie!
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 16. December , 2008, 16:00:48 »

predvedie sa to na koncerte fora a dovtedy je to u mna pre zaujemcov...
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 16. December , 2008, 16:24:23 »

jedine ombedzenie je, ze mozes pouzit naraz LEN 4 efekty, ale velmi pochybujem sa sa da pouzit viac...

tak toto je dosť veľké obmedzenie.

Vždy mám zapojený naraz noise gate a reverb. To sú už 2 efekty zabraté, tým pádom naraz môžeš použiť už len ďalšie 2.
A keď použiješ počas celej skladby len jedno slabšie skreslenie, prípadne k nemu slabý chorus alebo flanger, už máš zabraté všetko.

V tom prípade už si nemôžeš k tomu celému zapínať ďalšie skreslenie, iný modulačný efekt alebo autowah, ešte k tomu napr kompresor, ďalej delay, prípadne looper a nejaký filter..

Bežne na Line6 xt live využívam v niektorých skladbách 5-6 efektov naraz, viac to nedovoľuje. Okrem simulácie aparátu teda. Len tam nemôžem dať viac efektov z jednej skupiny. Inak by som bol úplne spokojný.


Ale za tie peniaze veľmi dobrá náhrada pedalboardu. Kompaktné intuitívne zariadenie s viacerými možnosťami vyvedenia výstupu. Funkciu max 4 efekty naraz nechápem.
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 16. December , 2008, 16:30:32 »

mozes, klebo ked chces ine skreslenie si ho tam das a nemas dve nazar, naco a to aj s inymi... hral som s tym vela pesniciek live a nic nechybalo... naraz viac ako 4 efekty sa aj mojej komercnej dusi zda uz vela... myslim 4 kvalitne efekty...toto ma take, ze ti staci jeden a je to tam!!!! a to uz nehovorim o povabe sterea!!!!!!!!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 23 otázok.