Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 01:29:58
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nove bedne 1936 a 1922 od Marshalla  (Prečítané 14250 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 17. December , 2008, 10:44:36 »

Vcera som sa docital, ze poslednych par rokov Marshall vyraba 1936 & 1922 z MDFky. Vraj je tam vyrazny rozdiel v kvalite a objeme oproti povodnym bedniam. Ti, co vlastnia tieto bedne, mozete sa mrknut ci je to preglejka alebo MDF?

Ti, co nevedia co je MDF http://en.wikipedia.org/wiki/Medium-density_fiberboard
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 17. December , 2008, 10:53:21 »

Mám 4x12 JCM-800, ten box je masívnejší a hrá inak ako 1960 LEAD z posledných rokov, je hlasnejší, má širší a konkrétnejší sound......hoci oba hrajú skvelo.  Na zdravie!
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 17. December , 2008, 11:04:52 »

a su teraz lepsie ci horsie? :)
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #3 kedy: 17. December , 2008, 11:08:28 »

Nedá sa to tak povedať, tei staré hrajú proste inak. nevadí mi, ke´d mi niekde na koncerte postavia novú 4x12 1960 ale doma chcem mať JCM800 boxy....


* R0010987_sm1.JPG (438.54 KB, 600x800 - prehliadnuté 440 krát.)
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #4 kedy: 17. December , 2008, 11:18:01 »

Ja mám 1936 kúpenú v lete, ale koženku sa mi nechce kvôli tomu odlepovať  Som frajer
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 17. December , 2008, 11:20:23 »

MDFky hraju ostrejsie, bez takeho toho 3d zvuku ako preglejkove boxy. Jcm800 boxy su legendarny nastupca starych basovych 1982 bedni. Mne nejak tie 1960 lead bedne nejak nesmakovali.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #6 kedy: 17. December , 2008, 11:29:58 »

MDF material buducnosti
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 17. December , 2008, 11:57:51 »

No ved Marshall.  Bavím sa skvele Tam uz kvalita ide stale len dolu vodou.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #8 kedy: 17. December , 2008, 12:02:04 »

mam 1936, je z MDF a hra vynikajuco. Ten zvuk sa mi paci.
Zaznamenané

FALLGRAPP
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #9 kedy: 17. December , 2008, 12:08:11 »

Pride mi zvlastne, ze ked pred par rokmi bola nejaka lacna bedna vyrobena z drevotriesky, tak to musel byt zakonite shit, a teraz odrazu Marshall z ramci setrenia spravi taketo svinstvo, ale jeho bedne stale hraju dobre  Popiskujem si
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 17. December , 2008, 12:09:34 »

Pride mi zvlastne, ze ked pred par rokmi bola nejaka lacna bedna vyrobena z drevotriesky, tak to musel byt zakonite shit, a teraz odrazu Marshall z ramci setrenia spravi taketo svinstvo, ale jeho bedne stale hraju dobre  Popiskujem si
ale ked to logo tak pekne hra  :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 17. December , 2008, 12:12:09 »

nechcel som povedat rovno ze je to shit, ale ja by som si ju nekupil. radsej pekne a kvalitne spravenu handmade preglejku ako MDF alebo drevotriesku. celkom ma to zarazilo, lebo cenovo je to na urovni boxov drahych boxov, ktore su z preglejky. Preco potom MDF? Setrenie az v takomto rozsahu nieje velmi rozumne - obzvlast ked ludia maju tendenciu vsetko rozniest.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 17. December , 2008, 12:13:42 »

Ved z MDF su vraj robene aj Behringer boxy.  :)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #13 kedy: 17. December , 2008, 12:27:39 »

Ved z MDF su vraj robene aj Behringer boxy.  :)
Behringer mi pride ako uplne ina kategoria ako Marshall. Fakt je ten, ze ja porovnavam boxy ako sa robili kedysi a vtedy ta bedna mala iny zvukovy dopad ako ma mozno dnes ked su uplne inak optimalizovane veci. Pravdepodobne na ultra gain je to egal. Akurat mozeme zhodnotit, ze viac tlaci, ma solidne basy alebo jaci.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 17. December , 2008, 12:31:44 »

Behringer mi pride ako uplne ina kategoria ako Marshall. Fakt je ten, ze ja porovnavam boxy ako sa robili kedysi a vtedy ta bedna mala iny zvukovy dopad ako ma mozno dnes ked su uplne inak optimalizovane veci. Pravdepodobne na ultra gain je to egal. Akurat mozeme zhodnotit, ze viac tlaci, ma solidne basy alebo jaci.
V studiu, kam chodim, je komplet marshall plexi 1962 stack (neviem, ci sa nemylim). Ta bedna je povodna este z toho roku a hra nehorazne tucne. Ked sme porovnavali sucasne boxy Marshall, tak je to neskutocne velky zvukovy rozdiel. Dovolim si tvrdit, ze kombinacia Mesa + tento box zo 62 je smrtelna kombinacia.
 Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.