Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 05:43:46
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: REAMPING  (Prečítané 29249 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #135 kedy: 13. Marec , 2011, 00:01:39 »

niekto to tu spominal, ale nedal link.

je to dobra finta, uz som to pouzil ked trebalo dodatocne sejmut dolne struny od rytmicaku...  Na zdravie!
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #136 kedy: 13. Marec , 2011, 00:30:23 »

je to dobra finta, uz som to pouzil ked trebalo dodatocne sejmut dolne struny od rytmicaku...  Na zdravie!
Nebolo sa treba pridlho babrat s kompresorom na povodnej prehravanej stope, ci hned to malo ziaduci zvuk, ze si polozil a hralo?  :)
« Posledná zmena: 13. Marec , 2011, 00:31:05 od Pablo Woozy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #137 kedy: 13. Marec , 2011, 00:43:44 »

Nebolo sa treba pridlho babrat s kompresorom na povodnej prehravanej stope, ci hned to malo ziaduci zvuk, ze si polozil a hralo?  :)

he ? to je normalna fyzika... ci ine sa pytas ?
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #138 kedy: 13. Marec , 2011, 00:52:13 »

he ? to je normalna fyzika... ci ine sa pytas ?
No narazam na tento odstavcek v tom clanku...

"If there’s too much bleed from adjacent instruments on the snare track, employ a gate to clean up the track. Select the maximum ratio and set the gate to a fast attack. Then adjust the hold and decay times so that the track sounds natural. "
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #139 kedy: 13. Marec , 2011, 10:40:53 »

jaj... jasne ze ten snare musis "budit" uz nejakym upravenym vygejtovanym signalom... ja som to inak necital ten yarov link :) neviem, ci by sa tak dal ziskat plnohodnotny dobry zvuk rytmicaku kedze je ten zvuk zlozeny z viacerych zloziek (uider, struny... ... )... ale cital som o podobnych kopakovych technikach, tam ziskas takto kompletny zvuk, ale zase naco sa s tym takto babrat, ked to mozes rovno podlozit / prelozit samplom... ...
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #140 kedy: 14. December , 2011, 15:20:07 »

trochu ozivim temu :) zacal som sa kus zaujimat momentalne o reamping, splasil som whirlwind imp2 pasivny di box  a myslel som si, ze to mozem pouzit aj ako spatne zariadenie aby to viedlo signal z DAW do aparatu na odsnimanie mikrofonom, ale co teraz citam tak na tutu druhu vec, treba dalsie zariadenie ci uz pasivne napr (http://www.radialeng.com/re-prormp.htm) alebo aktivne (napr. radial X amp)....povodne som si myslel, ze to moze ist priamo zo zvukovky z line out priamo do aparatu :) kto ma s tym skusenosti, pripadne dane zariadenie podelte sa pls o zazitky :)  Na zdravie!
« Posledná zmena: 14. December , 2011, 15:31:44 od musicman1411 » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #141 kedy: 14. December , 2011, 15:23:17 »

Teraz som bol u vas v skusobni.  Bavím sa skvele Mas to na gaucovke polozene, resp. tu krabicku whirlwind imp2.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #142 kedy: 14. December , 2011, 20:45:44 »

nic take ti netreba. line out zo zvukovky je uplne korektny vystup pre vstup aparatu. ak vie zo zvukovky ist dostatocne silny signal, co myslim nebude problem v pripade normalnej zvukovky urcenej na recording, tak nemas co riesit.

cize v DAW si vyved DI track na line out na zvukovke, pichni ten vystup do ampu a mozes snimat micom. nechapem co je okolo toho tolka veda :) jedine co potrebujes mat na zaciatku, je nejake zariadenie, ktore ti vie splitnut signal, pokial teda nenahravas DI tracky gitarou priamo do zvukovky napr s nejakymi VST ako pracovnym zvukom . :)
« Posledná zmena: 14. December , 2011, 20:46:24 od styrioci » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #143 kedy: 15. December , 2011, 20:40:47 »

nic take ti netreba. line out zo zvukovky je uplne korektny vystup pre vstup aparatu.

uroven si prisposobis, ale co rozdielna impedancia oproti vystupu z gitary? neovplyvni to vysledok?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #144 kedy: 15. December , 2011, 22:13:03 »

uroven si prisposobis, ale co rozdielna impedancia oproti vystupu z gitary? neovplyvni to vysledok?
je to rovnake akoby si siel do ampu s gitarou s aktivnymi snimacmi, ovplyvnuje to vysledok?
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #145 kedy: 16. December , 2011, 13:13:30 »

ale ten nápad s otočením DI boxu nie je zlý :D nechápem prečo by to nešlo
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #146 kedy: 16. December , 2011, 13:59:21 »

nic take ti netreba. line out zo zvukovky je uplne korektny vystup pre vstup aparatu. ak vie zo zvukovky ist dostatocne silny signal, co myslim nebude problem v pripade normalnej zvukovky urcenej na recording, tak nemas co riesit.

cize v DAW si vyved DI track na line out na zvukovke, pichni ten vystup do ampu a mozes snimat micom. nechapem co je okolo toho tolka veda :) jedine co potrebujes mat na zaciatku, je nejake zariadenie, ktore ti vie splitnut signal, pokial teda nenahravas DI tracky gitarou priamo do zvukovky napr s nejakymi VST ako pracovnym zvukom . :)

ako jasne, najprv som to myslel, ze sa to riesi tak, len ptm neviem na co ludia pouzivaju taky radial x amp, kde signal zo zvukovky ide najprv do neho a tak do ampu...
Zaznamenané

MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #147 kedy: 16. December , 2011, 14:00:54 »

uroven si prisposobis, ale co rozdielna impedancia oproti vystupu z gitary? neovplyvni to vysledok?

je to nieco s tym, ta impendancia sa opati sa mi zda musi zmenit...
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #148 kedy: 16. December , 2011, 14:01:53 »

pre mna za mna si vyhod peniaze a zbytocnost, plati co som napisal vyssie :)
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #149 kedy: 16. December , 2011, 14:05:28 »

pre mna za mna si vyhod peniaze a zbytocnost, plati co som napisal vyssie :)

pytam sa lebo neviem, a celkom ma to zaujima...no zbytocnostou by som to isto nenazyval  Popiskujem si
Zaznamenané

Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 23 otázok.