Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:58:51
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PEAVEY CLASSIC 30 - výmena elektróniek ..zase???  (Prečítané 16378 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hop377
nováčik
*
Príspevkov: 63


« Odpoveď #90 kedy: 27. December , 2008, 20:00:40 »

........a signaly z rovnakou frekvenciou sa v idealnom stave zrusia, odcitaju su nulove.

Teda komorne A sa fazovo otoci o 180st. a na vystupe vylezie ticho???
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #91 kedy: 27. December , 2008, 23:53:18 »

Teda komorne A sa fazovo otoci o 180st. a na vystupe vylezie ticho???
pletietez si hrusky z jablkami  Nechajte ma vydýchať
Zo vstupnym signalom CO IDE DO INVERTORA to nema nic spolocne...uplne nan zabudni  Bacha na vec kamo!
Co maju spolocne koncove lampy ?...... napajaci zdroj ,ktorym sa napaja co ? ..... anodove napätie a aj napajanie druhej mreze G2 - velmi podstatne  Si píš!!!
ak mas zarusene striedavym napätim (nedokonala filtracia ) anodove ,alebo nedajboze druhomriezkove napätie G2  a tym ze kazda lampa je ina (nedokonale sparovana , ine zosilnenie ,ine prahove napätia atd ) v konecnom dosledku tecie jednotlivymi vynutiami primarneho trafa rozdielny prud a tym padom ,kedze su v protifaze ,sa neodcitaju aj do NULY a tek vysledny rozdiel sa prejavy ako brum  Nechajte ma vydýchať
Ked si to uz ani teraz nepochopil ,tak ja u neviem a vzdavam sa Je mi do plaču
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #92 kedy: 27. December , 2008, 23:57:16 »

poradny koncak by to nemal robit. co VOXy maju zle filtrovany zdroj ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #93 kedy: 28. December , 2008, 00:04:21 »

poradny koncak by to nemal robit. co VOXy maju zle filtrovany zdroj ?
no su tam este aj ine faktory od ktorych to zalezi ,ale v podstate hej ,lebo zase to ma suvis s niecim inym...je to skratka komplikovana suhra kompromisov

spätna väzba tiez znizuje vplym rusivych napäti a brumov a Vox AC30 atd ....... ju nemaju  :)

Ale uz som napisal viac ,ako je pre muzikantov potrebne otom nieco vediet ,tak uz ukoncime tuto debatu o BRUME  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #94 kedy: 28. December , 2008, 00:16:39 »

brdo, dufam, ze to je uz jasne ha ha ha ale celkom pekna debata aj na samostatnu temu  :)
Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #95 kedy: 08. September , 2010, 14:23:53 »

Mam c30 a som snim spokojny kupil som ho v audioteku. Cakal som dost dlho kym mi prislo. Lampy?Uz pri prvom nastartovani malo zvlastny zvuk. Sem tam taky sustavy nebolo to ani hlasitostou nicim ale lampamy. Vydrzali mi rok EL84 JJ. Dal som nove kombo nesusti. Uvidime kolko vydrzia teraz.

So zvukom som spokojny jako kazdy lampac a 12repro. Tam vela zmeny neocakavajte. Peavey, laney alebo mitutotototo :) gitara,snimace a prsty robia zvuk :) a nieto uz lampy jj ci sovtkek :D. A ked sa ti na C30 vypalia lampy proste ich vymente bias je pevny.

Co ma trosku stve ze susti reverb. No ale ja ho moc nepouzivam takze v poho zvladam :) Cus
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #96 kedy: 24. Marec , 2011, 10:53:20 »

v akéj cene sa pohybuje teraz tento amp  30 classic tweed  usa?
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #97 kedy: 24. Marec , 2011, 10:56:07 »

ja som videl par za 350-400e cca.. niekedy aj 450 ked je v dobrom stave a napriklad prelampovane
« Posledná zmena: 24. Marec , 2011, 10:58:19 od kaolko » Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #98 kedy: 24. Marec , 2011, 11:32:56 »

presne to som mu pred chvilkou povedal Zdravíčko
Zaznamenané

duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #99 kedy: 28. Marec , 2011, 21:12:21 »

mám ho doma....          joe  mal si pravdu  hrá to poprdele ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #100 kedy: 31. Marec , 2011, 14:26:52 »

hodil som tam staré ale nepoužite tesla 12ax7  z roku 1968 /čo som našiel v šuflíku/     paráda  zvuk ha ha ha
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #101 kedy: 04. Apríl , 2011, 17:03:01 »

no jak to tu čtu tak si lampy většinou mění lidi sami..........což je špatně nejde to leda jen jako nouzovka...  bud te rádi že to nehoří plamenem  vždy doštelovat bias a to but trimry nebo součástkami k tomu učelu určenými....
u Pv Classik se musí současně měnit i odpory a upravovat napětí ...možná že to špatně říkám ale vždy když jsem měl kombo u ESH p.Fairaisla tak mi s použitými lampami vždy dal i nějaký odpory nebo kondenzátory  nechával jsem si osazovat Sovteky a měl jsem minimálně na 3-4 roky vystaráno při hraní tak 3-4 týdně 3hod v průměru tedy nejakých 9-12 hodin týdne a to jsem to tedy nikdy nějak zvlášt nešetřil

..... je tedy pravda že jsem měl 50w verzy s EL 84  což by neměl být až takový rozdíl ...i když vím že se PV jeden čas chlubyli tím že je to A class což by roční výdrži při častém hraní asi odpovídalo.....ale myslím že to A class tak uplně není

jinak zvukově jsou tyhle aparátky jak 30w tak i 50w  hodně syrové ale o to lepší  umí toho hodně
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2011, 20:00:27 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.