Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 20:07:32
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Multitracky roznych kapiel  (Prečítané 16174 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 12. Január , 2009, 16:44:45 »

Sú aj od Beatles,Nirvana,nejaké country...Aspoň tak rok a pól dozadu toho bolo vcelku dosť.Ale na učenie /homerecordring/je lepšie si nájsť multitracky od Waves,steinberg atď,tam aspoň vysvetľujú kde a ako použiť aký plugin a tak.
Myslim, ze je to dobre aj na recording ako taky. Jedinecna prilezitost pocut, ako zneju spravne do nahravky zmixnute bicie v jednotivych styloch a podobne. Clovek ziska inu predstavu, ako to treba robit, ked tie bicie pocuje po samom, ako ked ich pocuje v celej nahravke.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 12. Január , 2009, 16:48:16 »

Pomocou uzivatela Musicman1411 sa nam podarilo najst cez vyse 2000 MT.  Bavím sa skvele
Je to supa, fakt je to super. Metallica, Nirvana, No doubt, Def Lepard, rozne popovky, metlakoviny, country... vsetko.  ha ha ha

 Na zdravie!

ak máš zoznam, rád by som sa mrkol na nejaké veci. Je fajn porovnať ako mali oni zosnímaný
 zvuk a ako vyzerala nakoniec výsledná nahrávka. Zíde sa porovnanie aj s vlastným nahrávaním.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 12. Január , 2009, 16:48:20 »

hosi - pocuvajte si hole stopy kolko chcete, ale skusenosti neojebete... to je ako ked si vypocujete spomaleneho Malmsteena - usetri Vam to 3 dni stahovania uchom z rychlej nahravky, ale tie roky cvicenia co za tym su aj tak nie  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 12. Január , 2009, 16:51:53 »

...Jedinecna prilezitost pocut, ako zneju spravne do nahravky zmixnute bicie v jednotivych styloch a podobne. ...

ked budes mat rovnake rovnako sejmute bicie, ako porovnavany material, tak Ti moze napomoct ich hole vyznenie, ale ty mas ine bicie, inak sejmute, ine kvalitativne hodnoty... to je ako obslahnut Capture EQ z hotovej americkej zmastrovanej nahravky, dat to na vlastny mix a cakat, ze Ti vznikne master s americkym soundom...

nie v zlom - len pozerajte na to realisticky :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 12. Január , 2009, 16:57:29 »

Este jedna vec. Prave pocuvam Linkin park cisto gitaru. Sama o sebe hra doslova hnusne... Myslim, ze to je Mesa Recto. Tak si pustim celu skladbu a zrazu je tam ta gitara jak uliata. Ked sa prida basa, bicie, spevy...krasa.  Žmurk
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 12. Január , 2009, 18:07:31 »

Dalsiu vec som nasiel. Tento krat je to na Guitar Hero + rozne "balicky".

Neviem, ci je legalna alebo nelegalna ta stranka. Ale je to volne stiahnutelne a je tam toho fakt hojne. Ak by bolo nieco proti pravidlam fora, dajte mi vediet, alebo kludne zruste tento prispevok.

http://www.geetarfreaks.webs.com/Viva%20La%20Music%20-%20SONG%20PACKS.html - vsetky balicky

Ak si chcete pozriet, co obsahuju jednotlive baliky, tak hore je lista s nazvom "viva la music", potom vybrat balicek a tam je zoznam. Songy sa daju stahovat aj jednotlivo v ZIP subore.  :)

 Zdravíčko
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #21 kedy: 12. Január , 2009, 21:23:38 »

Este jedna vec. Prave pocuvam Linkin park cisto gitaru. Sama o sebe hra doslova hnusne... Myslim, ze to je Mesa Recto. Tak si pustim celu skladbu a zrazu je tam ta gitara jak uliata. Ked sa prida basa, bicie, spevy...krasa.  Žmurk

presne preto nehodnotim ako mi hra aparat v izbe, ale ako to hra v celku s kapelou  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 12. Január , 2009, 21:41:09 »

presne preto nehodnotim ako mi hra aparat v izbe, ale ako to hra v celku s kapelou  Na zdravie!
Toto tvrdim uz po x - ty krat, ze nikdy netreba posudzovat aparat podla toho, ako hra sam, ale ako v kapele. Dnes som veru napocuval vela MT a mozem povedat, ze zvuky gitar boli priam priserne. Taky NO DOUBT - dont speak - strasne daco a pritom dokopy to hra fakt uzasne. Velmi mi to pomoze pri nahravani gitar. Celkovo mam prehlad, co sa kde hodi atd.  Žmurk
Dokonca basa v roznych kapelach sadne v kazdej nahravke inak. Slipknot ma uplne az temnu basu, ktora je velmi zaujimava v nahravke.  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 12. Január , 2009, 21:44:39 »

keby si cas straveny pocuvanim surovin stravil realnym mixovanim nastrojov, da Ti to viac... urcite je hento zaujimave, ale .... ... a mozno sa mylim, je to jedno  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 12. Január , 2009, 21:46:18 »

keby si cas straveny pocuvanim surovin stravil realnym mixovanim nastrojov, da Ti to viac... urcite je hento zaujimave, ale .... ... a mozno sa mylim, je to jedno  Na zdravie!
Samozrejme, mas pravdu. Ale nebavime sa o masteringu. Ja hovorim o zvukoch, ze aj "zly" zvuk nakoniec vynikne ako vynikajuci.
 :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 12. Január , 2009, 21:49:14 »

ani ja nehovorim o masteringu.

nie "zly" zvuk. "zly" sa Ti moze javit po potrebych upravach, ale ako material potrebujes vynikajuci zvuk. to ze ho ty vyhodnotis ako "zly" je cosi ine...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #26 kedy: 12. Január , 2009, 21:56:13 »

...to ze ho ty vyhodnotis ako "zly" je cosi ine...
Samozrejme, ze nie je to zly zvuk mnou hodnoteny. Len urcite by sa malokomu pacila gitarova stopa pustena samotne, ako to je v MT.
V konecnej nahravke to vynikne super. Niektore gitarove stopy mi pridu ako z tranzistoraka, take suche - to je to prave slovo, bez basov, bez stavy. Zasa hovorim, ze v konecnom dosledku to vyznie vynikajuco. Mas 100% pravdu, ze radsej to pocuvat v reale. Ale zaujimave to je sledovat u profikov ako konecny mastering.

 Na zdravie!

EDIT: Teraz ked som si to po sebe precital, tak v hlave mi prebehlo vela "gitar", ktore som dnes pocuval. Cize to zalezi od konkretnej skladby.
« Posledná zmena: 12. Január , 2009, 21:57:15 od Branko » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 13. Január , 2009, 00:51:42 »

(...) nie v zlom - len pozerajte na to realisticky :)
Tak ale to iste sprav aj ty, pozri sa na to realisticky a za kazdu cenu to nezhadzuj (no dobre, prehanam).

Mne to pomohlo, vidim, v akom pomere sa miesaju overheady k zvysku bicich, vobec nie tak vela, ako by som si myslel. Vidim, ze kopak sam o sebe vobec nemusi tak duniet, ako by som si myslel. Pochopil som, ze rytmicak robi zo zvuku bicich najviac, spolu so spevom najviac zo zvuku nahravky ako takej. Nic neplati na 100% a vzdy, ale ako voditko, ako ista predstava ako na to, to posluzit moze. Povedz, ze nie Beeee
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 00:52:56 od Martinlm » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 13. Január , 2009, 00:57:24 »

... Povedz, ze nie Beeee

ja to nedokazem posudit. ja hole tracky viem ako znejavaju... ale ci sa da podla nich niekam posunut ? ze ked im zneje holy track takto, tak aj ja ho spravim aby znel podobne a potom to bude v mojom celku fungovat ?... neviem...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 13. Január , 2009, 01:04:12 »

Ako som pisal, ide skor o to uvedomenie si, ze bicie same o sebe zneju casto dost tenko, ze rytmicak ma sam o sebe kilo reverbu, podobne spev atd. Aspon mne to myslim pomohlo,  ze tie bicie asi nemaju posamom zniet strasne nabuchane a duniet atd a je lepsie ich skor priskrtit, nech ma priestor zvysook.

Ty to beries ako samozrejmost, tak sa na to divas inak, ale ja som si objavil ameriku. Ked som pocul nejake tvoje nahrate bicie, ktore mi prisli velmi navyskovane, tak som si povedal, ze znie to s ostatnymi nastrojmi dobre, ale je to len Rastis, tak co. Ked to ale pocujem z ameriky, tak to hned beriem inak Bavím sa skvele Ja to momentalne kvazi testujem, ale zle sa to, ak nemam nahrane uplne vsetky nastroje a spev.

A hlavne som si uvedomil, na akych detailoch zalezi. Vsak tie bicie zneju.. zneju o dost lepsie, ale nie je to rozdiel na umretie. Gitary, tam rozdiel je, ale zasa nic specialne sa nedeje... Spev.. podobne. Ale ked sa to da dokopy, tak to zrazu hra 10x lepsie, ako nejake moje pokusy :)
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 01:05:57 od Martinlm » Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.