Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 08:38:11
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Multitracky roznych kapiel  (Prečítané 16179 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #45 kedy: 07. Júl , 2009, 11:44:10 »

Určite to doma skúsim pozrieť.

Ako vznikajú vôbec také mutlitracky?

Vznikaju hned pri nahravani hocijakeho partu nastroja. Su to v podstate jednotlive stopy nastrojov, ktore uz existuju, len niesu volne dostupne. :)
Zaznamenané

Michal.K
nováčik
*
Príspevkov: 47



« Odpoveď #46 kedy: 07. Júl , 2009, 15:11:18 »

Čiže nie je to niečo ako backing track, ktorý niekto nahral úmyselne, ale originál záznam pôvodných skladieb, alebo skladieb z koncertov, ktoré boli nahrané priamo pri skladbe, len ešte neboli zmixované a pod.

Takže ak to teda chápem, tak vždy sa nahráva (a aj nahrávali) aj všetky stopy samostatne. (?)

No práve sťahujem Pink Floyd a majú tam totiž aj skladby, ktoré boli staré, alebo z koncertov, preto sa divím. 
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #47 kedy: 07. Júl , 2009, 16:21:48 »

...
Takže ak to teda chápem, tak vždy sa nahráva (a aj nahrávali) aj všetky stopy samostatne. (?)
...
V dnesnom digitalnom svete hudby sa nahrava kazdy nastroj samostatne. Aby som bol presny - do jednej stopy. Samozrejme tie stopy sa mozu vrstvit, ako napr. gitary pre hutnejsi zvuk, atd.

Stare kapely zvacsa nahravali spolu a na pas. Dnes to je +/- nezaujimave a pri vykone jednotlivych muzikantoch ani nepredstavitelne...  Žmurk

 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 07. Júl , 2009, 16:27:08 »

aj na pas sa nahravalo bezne po stopach 20 rokov, kym sa to nezacalo zaznamenavat na digital.

a tie stopy, o ktorych sa tu keca su realne naozaj tie nahravky ?? nikdy som to nepocul (okrem kusku gitar DT, ktore pre zmenu nepoznam original... )... to je nejaka ujebana piratcina alebo to original vydavaju (a predavaju ??) samotne kapely (vydavatelstva ?? ) dufam, ze som sa tu na to este nepytal :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #49 kedy: 07. Júl , 2009, 16:29:22 »

Su to original party z jednotlivych stôp.

Aspon tie, co mam ja. Napr. aj ten Queen, co mam je uplne autenticky.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 07. Júl , 2009, 16:31:43 »

Su to original party z jednotlivych stôp.

Aspon tie, co mam ja. Napr. aj ten Queen, co mam je uplne autenticky.

a je to piratcina ? 

dokopy ked sa to spoji je to uz akoze ich mix ? alebo nebodaj master ? alebo su tie stopy nevymixovany naber ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #51 kedy: 07. Júl , 2009, 16:33:48 »

a je to piratcina ? 

dokopy ked sa to spoji je to uz akoze ich mix ? alebo nebodaj master ? alebo su tie stopy nevymixovany naber ?
To neviem, co to je... Je to volne na nete. :)

A ked to spojim do kopy napr. v Protoolse, tak je to v podstate master. Cize len roztriedene stopy bud vo wav, mp3, ogg, ...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 07. Júl , 2009, 16:48:08 »

To neviem, co to je... Je to volne na nete. :)

A ked to spojim do kopy napr. v Protoolse, tak je to v podstate master. .

to si jeden nevie technicky ani predstavit Žmurk cize ti co to mastrovali, to mastrovali z projektu, nie z mixdownu a tie stopy ked uz vlastne mali na nich nahodene na master sably vsetky interne ci externe master efekty, tak potom este samostatne vyexportovali a to su tie stopy, co sa tu o nich bavime ?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #53 kedy: 07. Júl , 2009, 16:54:08 »

tie tracky su podla mna hotove mixi bez mastru samozrejme, co povytahovali nahravaci inzinieri z archivov.
Zaznamenané
Michal.K
nováčik
*
Príspevkov: 47



« Odpoveď #54 kedy: 07. Júl , 2009, 18:48:31 »

No tak moje pôvodne nadšenie pokleslo, pretože to čo sa mi podarilo stiahnuť, tak to boli čisto .mp3 s kompletnými skladbami...

Nenašiel niekto multitracky Pink Floyd?

Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #55 kedy: 07. Júl , 2009, 19:01:24 »

na 1. strane tejto temy je stranka kde su tieto mogg nahravky, urcite je aj pink floyd
Zaznamenané
Michal.K
nováčik
*
Príspevkov: 47



« Odpoveď #56 kedy: 07. Júl , 2009, 19:59:14 »

No o tej stránke viem, aj tam hĽadám, ale nič iné ako len nejaké .mp3 backing tracks som nenašiel...

Tak ak niekto na niečo narazil, tak ak pošle priamy link, budem rád.
« Posledná zmena: 07. Júl , 2009, 20:29:36 od Michal.K » Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #57 kedy: 07. Júl , 2009, 23:58:50 »

wish you were here som tam videl, mozem ti poslat pm ku, aj nieco z alba dark side of the moon tam je.
« Posledná zmena: 08. Júl , 2009, 00:01:30 od tarquin » Zaznamenané

Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #58 kedy: 14. August , 2009, 08:54:20 »

Este jedna vec. Prave pocuvam Linkin park cisto gitaru. Sama o sebe hra doslova hnusne... Myslim, ze to je Mesa Recto. Tak si pustim celu skladbu a zrazu je tam ta gitara jak uliata. Ked sa prida basa, bicie, spevy...krasa.  Žmurk
Jasne, lebo kazdy nastroj v nahravke musi vyplnat len svoje frekvencne pasmo a nezasahovat do pasma vyhradeneho pre ostatne nastroje.  V tom je caro zvukariny  Žmurk
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 14. August , 2009, 09:04:01 »

a je to piratcina ? 

dokopy ked sa to spoji je to uz akoze ich mix ? alebo nebodaj master ? alebo su tie stopy nevymixovany naber ?
Master urcite nie, ten nerozoberies na jednotlive stopy ak nemas pristup do projektu.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.