Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Jún , 2024, 04:11:16
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boost Brighter  (Prečítané 4490 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« kedy: 01. Január , 2009, 13:24:36 »

dostal som na test prototyp BOOST BRIGHTER efektu Bayger... je to len na skreslene zvuky a neuveritelne to vycisti a skonkretizuje zvuk...teste sa na test je to naozaj vynikajuce
« Posledná zmena: 01. Január , 2009, 18:30:05 od dusky » Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 02. Január , 2009, 10:06:10 »

To je asi treble booster, nie???
 nepoznam firmu, odkial su?
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Január , 2009, 10:11:08 »

prototyp z ciech ale hra to uplne super ma to gain, tune, blend a volume...
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #3 kedy: 02. Január , 2009, 10:17:37 »

Aleš už nerobí pre GD?Teda predpokladám že je to od neho.
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. Január , 2009, 10:24:23 »

vola sa to bayger, je to teda asi od aleša... mna zaujima ze to super hra a teda ani nie tak pre mna a ko pre metalovych hracov je to super...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 02. Január , 2009, 10:26:12 »

Dusky, mohol by si hodit fotecku? Ak by sa dalo samozrejme. Diky :)  Na zdravie!
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 02. Január , 2009, 10:31:25 »

v zivote som nic neodfotil, ale z fotky pri efekte aj tak nic nepoznas... zlta krabica potaky a vypinac...
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 02. Január , 2009, 10:31:49 »

Normálka ... ak potlačíš v signále nižšiu časť spektra, odstrániš tak aj rôzny bordel, ktorý pri prelezení týchto zložiek skreslením vzniká. Jedná sa hlavne o intermodulačné produkty spôsobujúce "uprdenosť a rozmazanosť" zvuku, a brumy. Skreslenie totiž vytvára široké spektrum n-násobkov rozdielových aj súčtových zložiek a práve tak vzniká "zahltený a uprdený" spodok signálu, pričom tento jav rastie s veľkosťou skreslenia. To je vlastne dôvod, prečo existujú rôzne treble boostery a podobné krabice ... dosiahnuť pekne nakreslený a pritom kultivovaný zvuk.
 
Umenie je tento filter správne odladiť. Pri príliš nízkej hraničnej frekvencii sa účinok neprejaví, pri príliš vysokej sa zasa signál vyčistí, ale zvuk stratí "telo" a znie tenko a nevýrazne. A dosiahnuť ten zlatý kompromisný stred je práve tým umením. Preto takúto krabičku postaviť tak, aby hrala dobre, nie je tak jednoduché ako sa zdá, chce dosť veľa skúšania na rôznych aparátoch a gitarách.

Niektoré zosíky sú konštruované tak, aby čiastočne kompenzovali tento jav. Trebárs Soldano SLO-100 má pri potenciometri gainu skresleného kanálu paralelne kondenzátor, ktorý privádza "prídavné výšky" do signálu.
« Posledná zmena: 02. Január , 2009, 10:35:57 od Predator » Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 02. Január , 2009, 10:34:50 »

Normálka ... ak potlačíš v signále nižšiu časť spektra, odstrániš tak aj rôzny bordel, ktorý pri prelezení týchto zložiek skreslením vzniká. Jedná sa hlavne o intermodulačné produkty spôsobujúce "uprdenosť a rozmazanosť" zvuku, a brumy. Skreslenie totiž vytvára široké spektrum n-násobkov rozdielových aj súčtových zložiek a práve tak vzniká "zahltený a uprdený" spodok signálu, pričom tento jav rastie s veľkosťou skreslenia. To je vlastne dôvod, prečo existujú rôzne treble boostery ... dosiahnuť pekne nakreslený a pritom kultivovaný zvuk.
 
Umenie je tento filter správne odladiť. Pri príliš nízkej hraničnej frekvencii sa účinok neprejaví, pri príliš vysokej sa zasa signál vyčistí, ale zvuk stratí "telo" a znie tenko a nevýrazne. A dosiahnuť ten zlatý kompromisný stred je práve tým umením. Preto takúto krabičku postaviť tak, aby hrala dobre, nie je tak jednoduché ako sa zdá, chce dosť veľa skúšania na rôznych aparátoch a gitarách.

nerozumiem ti ani jedine slovo


Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 02. Január , 2009, 10:37:04 »

nerozumiem ti ani jedine slovo



Udri si terciu na skreslenom tóne cez ten efekt, potom bez neho, a pochopíš  :) Na zdravie!
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 02. Január , 2009, 10:41:49 »

Udri si terciu na skreslenom tóne cez ten efekt, potom bez neho, a pochopíš  :) Na zdravie!

ale problem je v tom ze ja to ani chapat nechem... ja som uzivatel veci a nie vedec analytik... ja netusim ako funguje telefon, auto, televizor, elektricka gitara a pocitac a aj tak ich pouzivam....
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 02. Január , 2009, 10:44:43 »

Dobre, tak to poviem polopatisticky - odstráni to zo signálu subharmonické zložky (tóny ležiace mimo použiteľného rozsahu), ktoré v čistom zvuku nevadia a nepočuješ ich, ale v skreslenom robia počuteľný bordel. Ako popis toho, čo krabica robí, to snáď stačí.
« Posledná zmena: 02. Január , 2009, 10:45:45 od Predator » Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 02. Január , 2009, 10:46:54 »

Dobre, tak to poviem polopatisticky - odstráni to zo signálu subharmonické zložky (tóny ležiace mimo použiteľného rozsahu), ktoré v čistom zvuku nevadia a nepočuješ ich, ale v skreslenom robia počuteľný bordel.

a teraz mi vysvelti, preco to predtym pises ako totalne nezrozumitelnu kravinu.... aby sme vedeli ze to vies???....bud chces niekomu nieco vysvetlit alebo sa len pochvalit, kolko nezrozumitelnych formulacii na meter stvorcovy sa zmesti.......
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 02. Január , 2009, 10:49:59 »

a teraz mi vysvelti, preco to predtym pises ako totalne nezrozumitelnu kravinu.... aby sme vedeli ze to vies???....bud chces niekomu nieco vysvetlit alebo sa len pochvalit, kolko nezrozumitelnych formulacii na meter stvorcovy sa zmesti.......
Ale nie  :) chcel som len dať vyčerpávajúci popis, nebolo mojim úmyslom niekoho "zabiť vedou" a ísť do hĺbky ešte viac ... to by som tu asi šibrinkoval teóriou nelineárnych obvodov (bol to kedysi môj obľúbený predmet na VŠ).  Na zdravie!
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 02. Január , 2009, 10:52:46 »

Ale nie  :) chcel som len dať vyčerpávajúci popis, nebolo mojim úmyslom niekoho "zabiť vedou" a ísť do hĺbky ešte viac ... to by som tu asi šibrinkoval teóriou nelineárnych obvodov (bol to kedysi môj obľúbený predmet na VŠ).  Na zdravie!

ale zabil si vedou minimalne mna... predy. vycerpavajuci popis nikoho nezaujima.. par ludi co tomu rozumeju ale 99% su uzivatelia ako ja... jeb na teoretikov... pis pre nas veselych a sprostych!!!!
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.