Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 21:47:54
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nastavenie kompresora (spev)  (Prečítané 8684 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
1pablo
Hosť
« kedy: 01. Január , 2009, 17:19:07 »

Viete mi niekto poradi ako mám nastaviť tento kompresor pri nahrávaní spevu? http://www.dbxpro.com/266XL/266XL.php
najlepsie presne hodnoty kompresora.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #1 kedy: 01. Január , 2009, 17:28:02 »

skor by som siel tou cestou, zistit si, co to ten kompresor vlastne je a ako to funguje a potom sa nebudes taketo veci pytat  :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
1pablo
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 01. Január , 2009, 17:30:52 »

skor by som siel tou cestou, zistit si, co to ten kompresor vlastne je a ako to funguje a potom sa nebudes taketo veci pytat  :)

no sak rpave tam su akesi koliky :) na dva kanaly:) len ja neveim co robia akurat viem naco je output gain aj ten neviem pokial mam mat nastaveny co je lepsie mat na zvukovke trimerom silne snimanie a vystup s kompresora cca napoli , alebo slabsie sniamnie a vystup kompresora silnejsi, davám ho tak aby bol cca -1 dB na vstupe
« Posledná zmena: 01. Január , 2009, 17:32:43 od 1pablo » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. Január , 2009, 18:12:02 »

Pri nahravani spevu? No ak nemas skusenosti, tak tam radsej ziadny kompresor nedavaj, nech sa ti nahra cisty signal bez uprav. Nastav cistlivost tak, aby ani pri najvacsich vreskoch nebol vstup prebudeny :)

Ak ti ide len o pocit spevaka pri nahravani, ja (kedze nemam ziadny takyto HW) zvyknem zavesit na stopu nejake oblubene VSTcko a v nom threshold niekde uprosted hlasitostneho rozsahu spevu, ktory spevak pouziva, attack nejaky rychlejsi, release na stred a je to. Tym sa pochopitelne dosiahne, ze ak spevak spieva nejaku cast hlasnejsie, tak este stale sa hlasitost drzi cca s hlasitostou podkladu, nech ho uplne neprekrici a nieco z neho aj pocuje.

A celkovo mi nie je jasne, na co sa vlastne pytas, taketo veci ti navyse nikto nevysvetli a presne cisla nenadiktuje, takto to nefunguje, tym som si celkom isty :)
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 01. Január , 2009, 18:35:01 »

Pri nahravani spevu? No ak nemas skusenosti, tak tam radsej ziadny kompresor nedavaj, nech sa ti nahra cisty signal bez uprav. Nastav cistlivost tak, aby ani pri najvacsich vreskoch nebol vstup prebudeny :)

Ak ti ide len o pocit spevaka pri nahravani, ja (kedze nemam ziadny takyto HW) zvyknem zavesit na stopu nejake oblubene VSTcko a v nom threshold niekde uprosted hlasitostneho rozsahu spevu, ktory spevak pouziva, attack nejaky rychlejsi, release na stred a je to. Tym sa pochopitelne dosiahne, ze ak spevak spieva nejaku cast hlasnejsie, tak este stale sa hlasitost drzi cca s hlasitostou podkladu, nech ho uplne neprekrici a nieco z neho aj pocuje.

A celkovo mi nie je jasne, na co sa vlastne pytas, taketo veci ti navyse nikto nevysvetli a presne cisla nenadiktuje, takto to nefunguje, tym som si celkom isty :)

no ked uz ten kompresor mam rad by som ho využil:) tak ak niekto vie naco su jednotlive koliky a co robia tak by mi to fakt bodlo vediet
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #5 kedy: 01. Január , 2009, 18:44:59 »

to je dobry kompresor. ked budem mat cas tak ti napisem nejake nastavenie
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
1pablo
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 01. Január , 2009, 18:56:04 »

to je dobry kompresor. ked budem mat cas tak ti napisem nejake nastavenie

Ok tak to dik moc:) len namna nezabudni :),
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 01. Január , 2009, 19:07:03 »

Skus: Ratio   3-4:1
         Attack  tam potrebuješ kratky čas,takže fast
         Release  300ms a viac neuškodi-takže nastav orientačne podla stupnice
         Threshold viacmenej podla ucha
         overeasy  vypnut-pre spev je vhodnejši soft knee /ale neviem ako je to u tohto modelu
         indikator nech blika ccr. 10 db
         Pre začiatok môžeš skusit zapnut AUTO,ktore Ti nastavi Attack a Release ale na spev moc nie
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 01. Január , 2009, 19:16:42 »

...
najlepsie presne hodnoty kompresora.

to sa neda ! kazda situacia vyzaduje cosi ine. preco potrebujes spev komprimovat uz pri nabere ? ak nemas skusenosti, nechaj si to na mixaz a kompresor pouzi pri nabere maximalne ak tak ako limiter, aby Ti - teoreticky - spevak neprevalil prevodnik...
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 01. Január , 2009, 19:17:40 »

                 Threshold viacmenej podla ucha

ok vyskusam to a pri tom thresholde mam co sledovať co to ma robit ? su tam dva pri compresor a expander gate sakra to by chcelo slovensky manual ja ani neviem co sledovat na tych kontrolkach:D to release 300 je približne kde, sak tam ani stupnica neni nakreslena , a v tom  expander gate je take iste ratio ako v compresore?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 01. Január , 2009, 19:22:57 »

Skus: Ratio   3-4:1
         Attack  tam potrebuješ kratky čas,takže fast
         Release  300ms a viac neuškodi-takže nastav orientačne podla stupnice
         Threshold viacmenej podla ucha
         overeasy  vypnut-pre spev je vhodnejši soft knee /ale neviem ako je to u tohto modelu
         indikator nech blika ccr. 10 db
         Pre začiatok môžeš skusit zapnut AUTO,ktore Ti nastavi Attack a Release ale na spev moc nie

skorej by som mu pastol nejaky link, kde sa vysvetluje lopatisticky funkcia kompresoru, takto mu to nic neda a vobec mu to nemusi robit, co ma. uplne kratucky attack mu moze robit tiez zle, slova zacinajuce prudkejsimi spoluhlaskami sa mozu rychlim zaberom kompresoru kazit a robit zle...

najlepsia litearutura v nasom jazyku na pochopenie kompresoru (nie len) je ta Vlacheho Praxe zv. techniky...

alebo aspon:

http://www.audionet.sk/index.php?a=Nc&f=clanok&IDc=1037081463
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 01. Január , 2009, 19:23:28 »

ok vyskusam to a pri tom thresholde mam co sledovať co to ma robit ? su tam dva pri compresor a expander gate sakra to by chcelo slovensky manual ja ani neviem co sledovat na tych kontrolkach:D to release 300 je približne kde, sak tam ani stupnica neni nakreslena , a v tom  expander gate je take iste ratio ako v compresore?
Na expander/gate sa vykašli,daj na nulu. Ked neni stupnica,tak približne odhadni.Treshold je "prah citlivosti" tj. bod od ktoreho začne kompresor reagovat.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 01. Január , 2009, 19:26:37 »

To rastis:  on chcel nejake hodnoty nastavenia,tak som mu dal.Samozrejme,že je to len orientačne,ale šak nejak nech začne.Sam velmi dobre vieš,že zvukarčina nie je jednoducha.
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 01. Január , 2009, 19:44:54 »

cize ak to spravne chapem threshold je sila pri ktorej zapne komrpesor cize ked chcem zosilit slabe signali tak najprv nahamr kusok kuknem sa kde su a nastavim pdola toho treshold, a to ratio služi na to v akom pomere ma zosilit slabšie signali voči silnejsim ? teda dufam ze to uz chapem :) spravne
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 01. Január , 2009, 19:58:50 »

Naopak, ratio nastavuje, v akom pomere su tie hlasnejsie casti stisene.
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.