Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 21:13:17
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nastavenie kompresora (spev)  (Prečítané 8683 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 01. Január , 2009, 20:01:35 »

presne tak - v beznej funkcii kompresor zraza hlastnejsie pasaze podla nastaveneho pomeru ratio. od akej velkej hlasitosti zabera, to sa nastavuje thresholdom.

v kazdom pruipade ak nie su jasne taketo zakladne veci, je pouzitie kompresoru pri nabere spevu dost vysoko nedoporucovane :)
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 01. Január , 2009, 20:04:25 »

presne tak - v beznej funkcii kompresor zraza hlastnejsie pasaze podla nastaveneho pomeru ratio. od akej velkej hlasitosti zabera, to sa nastavuje thresholdom.

v kazdom pruipade ak nie su jasne taketo zakladne veci, je pouzitie kompresoru pri nabere spevu dost vysoko nedoporucovane :)

no sak som kukal tu stranku audionetu som sa troska vzdelaval:) uz som si bol potočit kolieckami:) tak snad to bude robit to co ma :)
v najbližšom čase dam vedeť
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 01. Január , 2009, 22:30:53 »

orientuj sa tou cervenou LED indikaciou. ratio si nastav tak nejak zatial hocijako niekde do polovice. nechaj spevaka rozospievat sa do dynamiky, ktoru bude realne spievat. a treshold nastav tak, aby ako spieva bol kompresor stale malinko aspon na 1 LEDku v zabere. zvysok podla ucha. hlavne toto Ti teraz davam strasne prasacku radu, ono sa k tomu ma pristupovat trochu sofistikovanejsie  Bavím sa skvele strasne zalezi od spevaka, jeho hlasitosti a jeho vzdialenosti od mikrofonu....

lenze.

ty mas mic preamp a budes nahravat do line in ? alebo chces pouzit mic in na zvukovke ? alebo do coho vlastne ides nahravat ?
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 02. Január , 2009, 16:19:38 »

orientuj sa tou cervenou LED indikaciou. ratio si nastav tak nejak zatial hocijako niekde do polovice. nechaj spevaka rozospievat sa do dynamiky, ktoru bude realne spievat. a treshold nastav tak, aby ako spieva bol kompresor stale malinko aspon na 1 LEDku v zabere. zvysok podla ucha. hlavne toto Ti teraz davam strasne prasacku radu, ono sa k tomu ma pristupovat trochu sofistikovanejsie  Bavím sa skvele strasne zalezi od spevaka, jeho hlasitosti a jeho vzdialenosti od mikrofonu....

lenze.

ty mas mic preamp a budes nahravat do line in ? alebo chces pouzit mic in na zvukovke ? alebo do coho vlastne ides nahravat ?

nahravam cez motu externu zvukovu kartu tusim 828mkII nahravam cez mikorfon/guitar in mikrofonom AKG podoba sa na C4000 ale daka strasia verzia označenie už neviem tocim v CUBASE a vstupny signal davam maximalne do -1 db
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 02. Január , 2009, 16:45:10 »

nahravam cez motu externu zvukovu kartu tusim 828mkII nahravam cez mikorfon/guitar in mikrofonom AKG podoba sa na C4000 ale daka strasia verzia označenie už neviem tocim v CUBASE a vstupny signal davam maximalne do -1 db

ten kompresor nema mic preamp. cize spravne zapojenie by malo byt mikrofon -> mikrofonny vstup na zvukovke a az potom kompresor. ma ta zvukovka inserty este pred prevodnikom a uz s mic preampom ? lebo ked nie, tak je Ti ABSOLUTNE ZBYTOCNE zapajat ten kompresor pri nahravani, skorej Ti to je na skodu, ako k osohu. lebo akonahle Ti raz presiel signal prevodnikom, mozes ho poslat von cez kompresor a naspat HOCIKEDY, a lepsie neskorej pri mixazi, ako si zaznamenat na HDD zle skomprimovany neopravitelny signal.

riesit kompresor pri nabere ma zmysel este pred prevodnikom, cize cestou mikrofon -> mikrofonny preamp -> kompresor -> line in na zvukovke. zmysel takeho naberu je hlavne v tom, aby si neprebudil prevodnik a zaroven vyuzil jeho co najvacsi dynamicky rozsah. inak je naozaj praktickejsie pouzit kompresor az pri mixazi - nahraty mas holy signal, posles ho line outom do kompresoru a zase v realnom case vratis lini inom naspat do mixu.

v takom pripade sa natiska otazka, ci ma zmysel posielat signal cez lacny 150eurovy kompresor von a dnu znovu cez prevodnik, ci lepsie neposluzi nejaky SW kompresor... ja mam tiez takyto podobny lacny Alesis kompresor - pri nabere ho pouzivam iba na komprimovanie / gejtovanie kopaku a gejtovanie rytmicaku. na spev pri nabere urcite nie. zvacsa nim pri mixazi skusim prehnat aj spev, celu biciu sadu alebo basu, ale casto pri porovnani s SW neprinasa nic lepsie...
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #20 kedy: 02. Január , 2009, 16:49:12 »

UAD LA-2A je dobry na spev 
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 02. Január , 2009, 16:52:52 »

UAD LA-2A je dobry na spev 

ale tiez nie pri nabere :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #22 kedy: 02. Január , 2009, 16:56:00 »

ale tiez nie pri nabere :)

ked s tym vies robit tak ano.  ked mas s tym dojebat veci tak radsej nie lebo potom uz s tym nic  nespravi .... lepsie ked to nasnima 24bit nasucho a potom bude upravovat
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 02. Január , 2009, 16:57:57 »

ked s tym vies robit tak ano.  ked mas s tym dojebat veci tak radsej nie lebo potom uz s tym nic  nespravi .... lepsie ked to nasnima 24bit nasucho a potom bude upravovat

pockaj - ako moze pouzit SW pri nabere ? to sa neda. ci ?
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #24 kedy: 02. Január , 2009, 17:01:05 »

pockaj - ako moze pouzit SW pri nabere ? to sa neda. ci ?

ale on ma HW kompresor a cez ten chce nahravat.  SW moze pustit ako plugin tiez a bude to pocut v monitoroch v reale ale nahravat sa mu bude len cisty signal.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 02. Január , 2009, 17:08:25 »

ale on ma HW kompresor a cez ten chce nahravat.  SW moze pustit ako plugin tiez a bude to pocut v monitoroch v reale ale nahravat sa mu bude len cisty signal.

no vsak to si rozumieme. on navyse cez ten HW kompresor nemoze nahravat, lebo by pred nim musel pouzit mic preamp, ale ten ma az na zvukovke. nemoze ist s mikrofonom do line in na kompresore, to by bolo velmi zle. cize musel by ho pouzit az niekde v inserte tej zvukovky a pokial nema ta zvukovka insert este pred prevodnikom, tak straca pouzitie toho HW kompresoru pri nahravani akykolvek zmysel. na pocuvanie pre spevaka tam moze pri nahravani zavseit cvicne hocijaky plugin... ten HW kompresor moze potom skusit pouzit pri mixazi, ale taketo lacne kompresory dnes uz kludne vedia prekonat aj pluginy... teda 266dbx osobne nepoznam, ale mam v tej istej cene Alesis, to iste ovladanie/moznosti a malokedy ho pri mixazi vyuzijem miesto SW pluginov...
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 02. Január , 2009, 23:22:15 »

no vsak to si rozumieme. on navyse cez ten HW kompresor nemoze nahravat, lebo by pred nim musel pouzit mic preamp, ale ten ma az na zvukovke. nemoze ist s mikrofonom do line in na kompresore, to by bolo velmi zle. cize musel by ho pouzit az niekde v inserte tej zvukovky a pokial nema ta zvukovka insert este pred prevodnikom, tak straca pouzitie toho HW kompresoru pri nahravani akykolvek zmysel. na pocuvanie pre spevaka tam moze pri nahravani zavseit cvicne hocijaky plugin... ten HW kompresor moze potom skusit pouzit pri mixazi, ale taketo lacne kompresory dnes uz kludne vedia prekonat aj pluginy... teda 266dbx osobne nepoznam, ale mam v tej istej cene Alesis, to iste ovladanie/moznosti a malokedy ho pri mixazi vyuzijem miesto SW pluginov...

ak smiem nesmelo podotknut:)  ten vstup je este pred prevodnikom:) takze by to malo byt dobre mam niake zaklady od otca cosa tohoto tyka ale ten toci ludofky:) kazdopadne nemam cas snim ani kecat o tom ako funguje komrpesor lebo ked on toci som v skole a ked netoci je v praci a ja tocim takze sa niak doplname povečsine použivam jeho nastavenia a to maskoro vzdy iny nie moc ine:D  ale myslim si ze uz viem ako na to a ide to tak ako si spominal mikrak zvukovka komrpesor:) tak snad to je dobre no a na margo kompresora :) snad je dobry:)kazdopadne nasatvorba www.pictureoftheday.wbl.sk sekcia downlaod tak ceknite spev a povedzte na nieco tam vy profici uvidite ako je kompresovany
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 03. Január , 2009, 10:47:20 »

ak smiem nesmelo podotknut:)  ten vstup je este pred prevodnikom:) takze by to malo byt dobre mam niake zaklady od otca cosa tohoto tyka ale ten toci ludofky:) kazdopadne nemam cas snim ani kecat o tom ako funguje komrpesor lebo ked on toci som v skole a ked netoci je v praci a ja tocim takze sa niak doplname povečsine použivam jeho nastavenia a to maskoro vzdy iny nie moc ine:D  ale myslim si ze uz viem ako na to a ide to tak ako si spominal mikrak zvukovka komrpesor:) tak snad to je dobre no a na margo kompresora :) snad je dobry:)kazdopadne nasatvorba www.pictureoftheday.wbl.sk sekcia downlaod tak ceknite spev a povedzte na nieco tam vy profici uvidite ako je kompresovany

asi si nerozumel, co pisem. spravna cesta je mikrofon -> preamp -> kompresor a az potom prevodnik. ja viem, ze vstup do zvukovky je pred prevodnikom...

ty ale chces pouzit mikrofonny preamp zo zvukovky, tak si pisal. cize Tvoja cesta by bola mikrofon -> kompresor -> preamp na zvukovke -> prevodnik zvukovky. a to je zle, pretoze nemozes dat mikrofon do linkoveho vstupu kompresoru (iny vstup nema) a az potom ist do preampu na zvukovke. respektive mozes, ale ten signal degradujes a pokazis. spravne riesenie je ist mikrofonom priamo do preampu na zvukovke a kompresor dat do insertu zvukovky - ak ho ma. a ak ho ma, tak mala by ho mat este predtym, nez prejde signal z preampu zvukovky prevednikom. preco ? no jednak preto, ze tym padom by si kompresor vyuzil na ochranu pred prebudenim prevodnika a zaroven by si vyuzil co najplnsi dynamicky rozsah prevodnika. a jednak preto, ze pokial by si pouzival kompresor az za prevodnikom, cize uz na zdigitalizovany signal, tak je Ti vlastne zbytocne ho pouzit, lebo rovnako a vlastne praktickejsie je Ti ho pouzit nie pri nahravani, ale az pri mixazi.

pisem to treti raz, mozno stale nezrozumitelne...
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.