Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 13:44:50
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 20 zakladnych skladieb a riffov pre gitaru  (Prečítané 9937 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lubos
nováčik
*
Príspevkov: 13



« kedy: 02. Január , 2009, 02:54:36 »

Ktore zakladne skladby (povedzme 20 Žmurk) by mal kazdy gitarista vediet zahrat, bez ohladu na zaner, ktory jednotlivec preferuje?
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 02. Január , 2009, 09:23:28 »

Ktore zakladne skladby (povedzme 20 Žmurk) by mal kazdy gitarista vediet zahrat, bez ohladu na zaner, ktory jednotlivec preferuje?

no snad zaklad :D co vie zahrat aj negitarista je uvod nothing else matters, skusil by som aj rhcp - under the bridge, použivaju sa zaujmave hmaty a ritmika, zaujmave solicko je v piesni spin doctors - two princes
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 02. Január , 2009, 09:25:55 »

Ktore zakladne skladby (povedzme 20 Žmurk) by mal kazdy gitarista vediet zahrat, bez ohladu na zaner, ktory jednotlivec preferuje?
kazdy ti tu da svoju 20tku podla toho aku hudbu pocuva...metlak ti vymenuje metalove hitovky, rocker rockove...atd atd..
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 02. Január , 2009, 09:43:53 »

Dá sa nájsť zopár skladieb, ktoré tvoria základ ROCKOVEJ gitary. Paranoid, Smoke On The Water, Stairway To Heaven, Highway To Hell. Kopa je aj známych riffov - Ain't Talkin' About Love, Money For Nothing, Iron Man, Voodoo Chile. To je ale všetko rock, ľudia, ktorí fičia na klasike, alebo jazze, ti zas napíšu niečo úplne iné.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 02. Január , 2009, 10:08:02 »

najlepie ked si vymysli svoje ,totiž mal vedit"može byt pre niekoho nemal vediet Bavím sa skvele
Zaznamenané

Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #5 kedy: 02. Január , 2009, 10:34:39 »

to co ta bavi
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 02. Január , 2009, 10:52:17 »

Ktore zakladne skladby (povedzme 20 Žmurk) by mal kazdy gitarista vediet zahrat, bez ohladu na zaner, ktory jednotlivec preferuje?
Vidim, ze citas Muzikus. 50 riffu, ktere by měl... ha ha ha

Tazko povedat. Najprv je potrebne si ujasnit, co znamena pojem "zakladne skladby". Ale ak by som mal vybrat taky vyber, tak bolo by to urcite viac, ako 20. Mozno 100 skladieb, ktore by sa skladali z Bluesu, Rocku, Jazzu, Metalu, a pod. zanrov. Beriem len tie "hrube" zanre. Cize napr. Nie deathmetal, trash metal.. ale cisto len metal. A takysto napr. Jazz - cisto standardy, ktorymi presiel uricite nie jeden gitarista. Hlavne ide o Feeling. Ale ty mas zrejme na mysli skor tu technicku stranku, ze "by mal vediet zahrat".
Kazdy z nas podla svojej urovne by mohol napisat, ze co. Niekto Punk, Rock, Jazz, Blues...

 Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. Január , 2009, 10:52:35 od Branko » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 02. Január , 2009, 10:53:19 »

to co ta bavi

myslim ze toto je najkratsie a najlepsie odporucanie  Na zdravie!
 je X zanrov a XY "zakladnych skladieb" v nich.
Zaznamenané

o-yep sro
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 02. Január , 2009, 11:23:31 »

znalost zanrov patri k vseobecnemu rozhladu muzikanta aby sa nestratil pri hrani.
Ako ja napriklad, na silvestra som si isiel zajamovat s chalanmi. Zacali hrat rozne funkove groovy, vela syntakov a jazzovych kil a nic zmysluplne som do toho nevedel zahrat.
Takze sa oplati vyznat sa v nejakych tych zakladnych zanrovych motivoch. V rocknrolle je to klasicka 12-stka, ktoru by mal vediet kazdy, v jazze je tiez par tem okolo ktorych sa mota a jamuje, atd...
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #9 kedy: 02. Január , 2009, 13:25:49 »

my s kapelou sa krasne vieme vyblaznit na sweet home alabama, pekny jamik z toho je.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 02. Január , 2009, 13:55:29 »

Podla mojho nazoru je to individualne, kto chce hrat, hra a postupne sa vyprofiluje... a v tom obrovskom casovom medziobdobi narazi na nepreberne mnozstvo muziky a je na nom co s tym... nejake navody su zbytocne, je to dzungla - dnes uz hra fakt kde kto a vodit kazdeho za rucicku... no mne sa to nevidi, nech si kazdy preslape cesticku ako chce, ved dnes staci kliknut na prehliadac a rozhodnut sa ktorym smerom chces ist.

- to na margo tych odporucanych skladieb, riffov atd.
« Posledná zmena: 02. Január , 2009, 13:56:24 od Pablo Woozy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #11 kedy: 02. Január , 2009, 14:10:09 »

Podla mojho nazoru je to individualne, kto chce hrat, hra a postupne sa vyprofiluje... a v tom obrovskom casovom medziobdobi narazi na nepreberne mnozstvo muziky a je na nom co s tym... nejake navody su zbytocne, je to dzungla - dnes uz hra fakt kde kto a vodit kazdeho za rucicku... no mne sa to nevidi, nech si kazdy preslape cesticku ako chce, ved dnes staci kliknut na prehliadac a rozhodnut sa ktorym smerom chces ist.

- to na margo tych odporucanych skladieb, riffov atd.
suhlas  :) rovnako ako aj s dorianom. to co sa mu paci, sa mu bude lahhsie ucit a dnes nie je problem vygooglit si tab na hocijaku skladbu, ked uz sa clovek nechce ucit podla sluchu
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #12 kedy: 02. Január , 2009, 14:15:49 »

dorian to vystihol uplne najlepsie, naco sa niekto bude ucit nejaky "tabulkovo urceny" riff nejakeho songu, co je sice mozno uplne notoricky znamy song, ked ho niekto nema rad, treba hrat to co sa ti paci, alebo pripadne to co prave pocuvas a pod. Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #13 kedy: 02. Január , 2009, 14:37:59 »

master of puppets. tam je asi úplne všetko čo človek potrebuje do doprovodnej(rockovej/metalovej) hry na gitaru vedieť  Zdravíčko takisto raining blood. potom solo z november rain, na presné vyťahovanie je to úplná frustrácia pre začiatočníka  Bavím sa skvele nemám čas, inak by som napísal viac :)  Na zdravie!
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 02. Január , 2009, 14:39:22 »

Ucte sa Dream Theater a vec vybavena na cely zivot.  Na zdravie!

..som zvedavy na reakcie... ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.