Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 12:13:15
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Co orezava gitarovy reprak?  (Prečítané 5978 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #30 kedy: 05. Marec , 2011, 20:09:19 »

Dal som vugúgliť "loudspeaker for valve amp" a na adrese
http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/1/452675.html sa píše: This variation in the impedance curve is important to know when pairing any loudspeaker to any tube amplifier.

Na: http://qualia.webs.com/loudspeakerforavalveamplifier.htm zase: ...not every pair of hifi 'speakers are suitable for use with a valve amplifier. The 'speakers must be sensitive and have a flattish impedance curve.
Nechce sa mi viac hľadať.

Ok, ale tu sa bavia skor o prisposobeni vykonu a ze musi sediet odpor, je to dolezitejsie ako u tranzistorovych. Nie je ale rec o nejakom zvukovom specifiku reprosustav. Tam je to uplne jedno a plati to iste ako u tranzistorovych -- nieco si moze a nieco nemusi sadnut, treba skusat. Skratka na lampovy amp mozes pouzit hociake repro, pokial sedi vykon a odpor.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 05. Marec , 2011, 23:01:57 »

Ok, ale tu sa bavia skor o prisposobeni vykonu a ze musi sediet odpor, je to dolezitejsie ako u tranzistorovych. Nie je ale rec o nejakom zvukovom specifiku reprosustav. Tam je to uplne jedno a plati to iste ako u tranzistorovych -- nieco si moze a nieco nemusi sadnut, treba skusat. Skratka na lampovy amp mozes pouzit hociake repro, pokial sedi vykon a odpor.
Nie, ide o to, že zmena impedancie repra v závislosti od frekvencie spôsobuje zmenu napätia zosilňovača a teda zvlnenie charakteristiky. Tranzistoráky majú rádove stokrát menší výstupný odpor a chyba je úmerne menšia.
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #32 kedy: 07. Marec , 2011, 00:55:23 »



Nemozes zmerat frevkencne spektum a potom tvrdit, ze tento reprak hra lepsie, kedze ucho to vnima daleko komplexnejsie, ten vztah je zlozity. Naco riesit taketo absurdnosti, ze dva repraky nemaju nikdy rovnaky pocet stomov a tak nemozu hrat rovnako, ach!


Ty si poplietol asi 4 rozne nesuvisiace veci, ktore sa objavili v tomto topicu, do jednej guce  ha ha ha
Moja uplne prva otazka sa netykala porovnavania reprakov, ale len ma zaujimal ten jav ako taky.
To s tym orezavanim vysokych frekvencii kvoli bzuciaku a pod.
Povodne som sa pytal len preto, lebo ma to zaujimalo a chcel som lepsie pochopit princip, nieco sa dozvediet.
Potom sa to tu rozbehlo roznymi smermi.... co nie je na skodu veci, ale netreba miesat hrusky s jablkami. Žmurk
Kazdopadne, prihoda u strycovi Marshallovi sa mi pacila.


Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 23 otázok.