Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 17:55:46
Strán: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Referencie na filmy  (Prečítané 445876 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #495 kedy: 24. September , 2009, 12:06:40 »

dabing ústavne zakázať  Na zdravie!


alebo keď počujem, že: "fuck you man!! you bitch"="dopekla s tebou! tz štetka" tak mi je dosť smiešne  Bavím sa skvele z dabbingov sa mi žalúdok obracia a komu nie, nech sa dá vyšetriť.  :)
« Posledná zmena: 24. September , 2009, 12:09:17 od johnzo » Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #496 kedy: 24. September , 2009, 12:18:20 »

dabing ústavne zakázať  Na zdravie!


alebo keď počujem, že: "fuck you man!! you bitch"="dopekla s tebou! tz štetka" tak mi je dosť smiešne  Bavím sa skvele z dabbingov sa mi žalúdok obracia a komu nie, nech sa dá vyšetriť.  :)

alebo "be a good boy" - "bud dobry chlapec"  Bavím sa skvele
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #497 kedy: 24. September , 2009, 12:19:54 »

dabing ústavne zakázať  Na zdravie!


alebo keď počujem, že: "fuck you man!! you bitch"="dopekla s tebou! tz štetka" tak mi je dosť smiešne  Bavím sa skvele z dabbingov sa mi žalúdok obracia a komu nie, nech sa dá vyšetriť.  :)

to, ze neprekladaju nadavky rovnako "tvrdymi" ekvivalentmi by som za taky velky problem nepovazoval. V dabingu sa miestami vyskytuju ovela vaznejsie prusery
Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #498 kedy: 24. September , 2009, 12:21:18 »

to, ze neprekladaju nadavky rovnako "tvrdymi" ekvivalentmi by som za taky velky problem nepovazoval. V dabingu sa miestami vyskytuju ovela vaznejsie prusery
Presne tak, a nie kazdy fuck je ozaj fuck  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #499 kedy: 24. September , 2009, 12:26:30 »

hlavne tych stale rovnakych 5 slovenskych a 15 ceskych dabingovycg hercov :) + specialna "dabingova" slovencina, aku v reale nepocut. a samozrejme "zlaty cesky dabing" plati asi tak zhruba na obdobie 1972-1992, dalej uz nie :)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #500 kedy: 24. September , 2009, 12:27:32 »

to, ze neprekladaju nadavky rovnako "tvrdymi" ekvivalentmi by som za taky velky problem nepovazoval. V dabingu sa miestami vyskytuju ovela vaznejsie prusery

najlepsie ako prelozil prekladatel DaVinciho kodu Tower Bridge... ze most s vezickou  ?§!.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #501 kedy: 24. September , 2009, 13:18:01 »

ale slovensky dabing animakov a rozpravok sa na cesky nechyta... napr IceAge ju uplne super po slovensky, ked Sida Stanke dabuje  :)
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #502 kedy: 24. September , 2009, 13:24:11 »

Akurat na IceAge som nedavno hromzil, tusim to bola jednotka - tolko kalkov a doslovnych, neslovenskych prekladov ze fuj
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #503 kedy: 24. September , 2009, 13:29:42 »

Akurat na IceAge som nedavno hromzil, tusim to bola jednotka - tolko kalkov a doslovnych, neslovenskych prekladov ze fuj

choroba z povolania  Bavím sa skvele
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #504 kedy: 24. September , 2009, 13:32:14 »

choroba z povolania  Bavím sa skvele

nieco na tom bude  Beeee
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #505 kedy: 24. September , 2009, 17:21:59 »

to, ze neprekladaju nadavky rovnako "tvrdymi" ekvivalentmi by som za taky velky problem nepovazoval. V dabingu sa miestami vyskytuju ovela vaznejsie prusery

hej :) to bolo len tak pomimo s tými nadávkami. aj keď ich prekladajú akoby...

každopádne by som ústavne zakázal slovo AZDA. to je f p*či, to som nikdy nepočul nikoho v reále povedať a vždy chytám smiechy keď to počujem.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
yeah
Hosť
« Odpoveď #506 kedy: 24. September , 2009, 17:47:51 »

S tym dabingom je to ako s muzikou :) jednoducho ak by producenti zarabali iba z uzkeho segmentu zakaznikov v danej krajine (napr. SR ked sa bavime o SK dabingu) tak by mali desat krat mensi zist, kedze nie kazdy je taky filmovy fajnsmeker a znalec jazykov ako prispievajuci v tejto teme. Scasti sa to riesi titulkami, ale filmove tituly ako napr. filmove animaky, ktore patria do top ryzujucich v priemysle by velmi s titulkami nepochodili. Navyse, este stale sa najde dost ludi, ktory na titulkovany film nepojdu a radsej si to kuknu nadabovane.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #507 kedy: 24. September , 2009, 19:54:53 »

ja som sa smial, ked drson nikolas kejdz siel v lietadle, ci kde a povedal: " prestaň lebo Ti nakopem guľe ! "  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #508 kedy: 25. September , 2009, 09:31:20 »

ja som sa smial, ked drson nikolas kejdz siel v lietadle, ci kde a povedal: " prestaň lebo Ti nakopem guľe ! "  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

hlasom primara ordinacie v ruzovej zahrade alebo niekoho podobneho nie?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #509 kedy: 25. September , 2009, 09:31:57 »

hranie nikolasa kejdza vo filmoch by malo byt ustavne zakazene  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.