Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 14:34:15
Strán: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Referencie na filmy  (Prečítané 445984 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #705 kedy: 05. Január , 2010, 09:55:20 »

strihom, kamerou a hudbou posobi na slovenske pomery prekvapivo dobre.

To ano.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jibbarocks
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


« Odpoveď #706 kedy: 05. Január , 2010, 10:11:29 »

Ako ze sa na Slovenksu nic dobre nenatocilo
nevideli ste film MUZIKA
http://www.csfd.cz/film/221364-muzika/
najlepsie co sa natocilo na sVK
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #707 kedy: 05. Január , 2010, 10:13:13 »

Ako ze sa na Slovenksu nic dobre nenatocilo
nevideli ste film MUZIKA
http://www.csfd.cz/film/221364-muzika/
najlepsie co sa natocilo na sVK

No to asi nie. Bola to len horsia verzia knihy, nevyuzila vobec predlohu ako som cakal.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #708 kedy: 05. Január , 2010, 10:15:34 »

No to asi nie. Bola to len horsia verzia knihy, nevyuzila vobec predlohu ako som cakal.

vo vseobecnosti malo filmov prekona knihy podla ktorych boli natocene. muziku som cital niekolkokrat a neviem si velmi dobre predstavit to vsetko sfilmovat  :)

len tak z fleku ma napadlo ze tak popularni cierni baroni su sranda film, ale na knihu sa taktiez absolutne nechytaju, napriek tomu ze samotny film je uz taka spravna buranska klasika, knihy cerni baroni su o dost dalej.
« Posledná zmena: 05. Január , 2010, 10:16:44 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #709 kedy: 05. Január , 2010, 10:17:54 »

vo vseobecnosti malo filmov prekona knihy podla ktorych boli natocene. muziku som cital niekolkokrat a neviem si velmi dobre predstavit to vsetko sfilmovat  :)

len tak z fleku ma napadlo ze tak popularni cierni baroni su sranda film, ale na knihu sa taktiez absolutne nechytaju, napriek tomu ze samotny film je uz taka spravna buranska klasika, knihy cerni baroni su o dost dalej.

Pravda, len mna napr. velmi sklamalo, ako v tom filme vobec nezobrazili neskorsiu Hruskovicovu sarlatansku prax, ale to uplne utali. Cele mi to prislo navyse take moc uhladene.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #710 kedy: 05. Január , 2010, 10:18:44 »

vo vseobecnosti malo filmov prekona knihy podla ktorych boli natocene.

Prekonat sa to aj tazko da. Ale napr. si vezmi stareho Svejka s Hrusinskym, ten sa podla mna zadaril.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #711 kedy: 05. Január , 2010, 10:20:51 »

to je presne ta vynimka co potvrdzuje pravidlo.

ono zase charizma hercov z muziky je na urovni vianocneho spotu pre t-mobile. mne toho vo filme chybalo velmi vela, uz len Bulharska cast vymenena za zprimitizovanu zemplinsku siravu boli dost klince. neprejavila sa vobec juncova kurevnicka povaha atd. dost toho bolo.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #712 kedy: 05. Január , 2010, 10:22:28 »

Uz ked sme tak ci tak pri tych slovenskych filmoch, tak stale u mna asi ostava Nr. 1 klasika Obchod na Korze. Tieto sucasne pokusy su vacsinou velmi biedne bohuzial.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #713 kedy: 05. Január , 2010, 10:27:57 »

v minulosti sa toho najde celkom dost. najhorsie je ze staci si zapnut STV2 a uroven inscenacii snad ku kazdej knihe ktora kedy vysla zdaleka presahuje sucasnu tvorbu. a to sa tie inscenacie tocili snad v jednom studiu kde iba popresuvali vzdy nabytok a dnesna obstarozna divadelna generacia v nich predvadzala svoje mladicke tvare  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #714 kedy: 05. Január , 2010, 10:30:05 »

Uz ked sme tak ci tak pri tych slovenskych filmoch, tak stale u mna asi ostava Nr. 1 klasika Obchod na Korze. Tieto sucasne pokusy su vacsinou velmi biedne bohuzial.

Nuz, to nebol cisto slovensky film, aspon co sa tvorcov tyka. Navyse ide o dost specificky zaner. Film moralizuje o slovenskom state, aj ked treba povedat, ze mozno ako jediny sa vyjadruje na tuto temu razantne a tvrdo a naplno odhalil vtedajsi (slovensky) svet.
Muzika je celkom fajn film, predlohu nepoznam...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #715 kedy: 05. Január , 2010, 10:32:15 »

Muzika je celkom fajn film, predlohu nepoznam...

Odporucam, potom zistis aky bol film.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #716 kedy: 05. Január , 2010, 10:37:50 »

Ja som film videl skor nez som si precital knihu a prvy dojem bol taky, ze konecne nieco co sa da pozriet. Je to samozrejme ine ako kniha a vela veci tam chyba.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #717 kedy: 05. Január , 2010, 10:41:21 »

Odporucam, potom zistis aky bol film.  :)
skusim pozhanat a dam ti vediet...aj ked zas, film nemusi vzdy povinne verne kopirovat predlohu, ma obstat aj bez porovnavania. Nemusime to brat tak, ze povinnostou filmu je dopodrobna prerozpravat predlohu. Je to vecna dilema napr. komiksovych filmov, kedy sa obvykle znesie vlna kritiky od skalnych fanusikov toho-ktoreho komisku, ze film neukazal to, alebo hento. Napr. taka seria X-men je vyborna, a je mi jedno, ci vynechala nejaku postavu, alebo nie. Fanusikovia komiksu ma mozu ukrizovat, ale ja si myslim, ze 3 (+1) filmy ukazali prepracovane charaktery postav, uplne ludsku dimenziu (snaha najprv oznamkovat a neskor znicit novu "rasu") celeho pribehu, co je na tom asi najlepsie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #718 kedy: 05. Január , 2010, 11:20:43 »

No to asi nie. Bola to len horsia verzia knihy, nevyuzila vobec predlohu ako som cakal.

napriek tomu to bol docela dobry film
Zaznamenané
jibbarocks
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


« Odpoveď #719 kedy: 05. Január , 2010, 17:33:40 »

Pistankove knihy su dobre niektore aj drsnejsie citali ste niekto
Rivers of babylon aj to by bolo zaujiamve sfilmovat do takeho
undergroundovejsieho snimku

Zaznamenané
Strán: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.