Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 07:35:17
Strán: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Referencie na filmy  (Prečítané 445943 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1155 kedy: 13. September , 2010, 09:11:53 »

ja som prvych 5 pozrel nasupu kedysi, takze mi ani nedoslo, ze by sa to zhorsilo ku koncu... filmy boli rozporuplnejsie. prve diely siestej mi pridu fasa.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1156 kedy: 13. September , 2010, 22:57:56 »

cheech and chong's "up in smoke", asi najviac nadcasovy film, aky som kedy videl.
je z 1978, no vcera sme to kukali a nevedeli sme sa rozhodnut, ci je to tak stare, alebo tak kvalitne spravene retro.

a trochu je to skoda kukat triezvy  Som frajer

http://www.imdb.com/title/tt0078446/
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1157 kedy: 14. September , 2010, 00:39:56 »

Ja som v poslednom case videl zopar slovenskych a ceskych filmov, fajn road movie je Orbis Pictus s Dorotou Nvotovou http://www.csfd.cz/film/24890-orbis-pictus/
a surealisticka komedia slavnost v botanickej zahrade, sice som ten film velmi nepochopil, ale o to tam asi ani neslo http://www.csfd.cz/film/27471-slavnost-v-botanickej-zahrade/
« Posledná zmena: 14. September , 2010, 00:42:50 od Krtko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1158 kedy: 19. September , 2010, 11:17:25 »

Ja som v poslednom case videl zopar slovenskych a ceskych filmov, fajn road movie je Orbis Pictus s Dorotou Nvotovou http://www.csfd.cz/film/24890-orbis-pictus/...


pozrel som si to, pekny film. skoda ze je cely postsynchronovany, nezneje to prirodzene ani po akustickej stranke, ani herecky. v studiu to uz ti herci nedaju, jak na place ked to rovno aj hraju. toto je inak problem vacsiny slovenskych filmov. ono je to urcite lacnejsie zvucit dodatocne, ale podla mna je to jeden z hlavnych dovodov, preco tie filmy spravidla zneju tak debilne a ochotnicky.
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #1159 kedy: 20. September , 2010, 19:56:41 »

Vcera som videl Kusturicov film Otec na služobnej ceste. Kto by čakal film plny vtipných scén ako tomu bolo pri Ciernej kočke a bielom kocurovi čakal by márne. Trosku vážnejšia téma, skôr mi sem tam slza vyhrkla. Celkom podarena, mila snimka, ale musim dodat, ze som uz videl aj lepsie filmy.  http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=20850
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #1160 kedy: 20. September , 2010, 20:53:05 »

Ked este na STV2 davali po veceroch rozne nezname filmy, zachytil som jeden skandinavsky (mari sa mi,ze svedsky) film o chlapikovi, co odisiel z domu a rozhodol sa hladat zmysel zivota. Nasledne skoncil na nejakom vrakovisku, pri niekom, kto zmysel zivota udajne poznal...
Nema niekto predstavu, co to moze byt za film? Je to uz par rokov dozadu a v podstate si z toho skoro nic nepamatam a rad by som si to este niekedy pozrel Zdravíčko
Nakoniec som sa dopatral - ide o film Nieceland http://www.csfd.cz/film/168385-niceland/.
Akurat som to dopozeral - pre mna velmi zaujimava zalezitost a som velmi rad, ze som sa k tomu po rokoch dostal...
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1161 kedy: 21. September , 2010, 12:10:32 »

Vcera som videl Kusturicov film Otec na služobnej ceste. Kto by čakal film plny vtipných scén ako tomu bolo pri Ciernej kočke a bielom kocurovi čakal by márne. Trosku vážnejšia téma, skôr mi sem tam slza vyhrkla. Celkom podarena, mila snimka, ale musim dodat, ze som uz videl aj lepsie filmy.  http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=20850

Kusturica ma vacsionou vazne filmy, Ciernou mackou sa netreba nechat zblbnut, to bola taka krejzy oddychovka. z veselych ma este Zavet, jeho najnovsi, ale neni tak vtipny, jak Cierna macka. a z tych vaznejsich rozhodne Underground, Dom za vesanje, Život je čudo. da sa aj Sjecas li se, Dolly Bell. zaujimavy je aj americky Arizona Dream s Johny Deppom, ale vsetky jeho juhoslovanske ma bavia viac. som celkom zvedavy na dalsi americky Wild Roses, Tender Roses zase s Deppom...
 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1162 kedy: 21. September , 2010, 13:21:44 »

Kusturica ma vacsionou vazne filmy
 

Akurat mi na nom ale trochu vadi, ze z tych filmov krici, aky je odhodlany komunista, dokonca sa ani netajil obdivom ku Castrovi a pod.
« Posledná zmena: 21. September , 2010, 13:22:06 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1163 kedy: 21. September , 2010, 13:25:25 »

par z mojich oblubenych filmov:

Womb Raider
Schindler's Fist
Shaving Ryan's Privates
Glad he ate her (aka Gladiator)
Riding Miss Daisy
Star Whores
In Diana Jones and the Temple Poon
Saturday Night Beaver
Ocean's 11 inches    
Buttman and Throbbin'
Rambone
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1164 kedy: 21. September , 2010, 13:25:31 »

Akurat mi na nom ale trochu vadi, ze z tych filmov krici, aky je odhodlany komunista, dokonca sa ani netajil obdivom ku Castrovi a pod.

Huh!

z ktorych filmov to krici preboha ? konkretne spominany Otec na sluzobnej ceste bol dot protikomunisticky ladeny, v Underground komunistov tiez nesetril, skorej naopak... a o obdive ku Castrovi som tiez nikdy nepocul... bavime sa o tom istom cloveku ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1165 kedy: 21. September , 2010, 13:33:31 »

Huh!

z ktorych filmov to krici preboha ?

Prakticky zo vsetkych, vacsinou silno socialne motivy, videl som o nom nejaky dokument a tam vychvaloval osobne hrdinstvo Che Guevaru a bolo citit, ze je zaroven klasicky balkansky silno protiamericky. U nich je taketo zmyslanie tradicne.

Nemyslel som presne komunistu nasho typu, skor takeho klasickeho salonnejsieho hulica-utopistu. :)
« Posledná zmena: 21. September , 2010, 13:37:55 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1166 kedy: 21. September , 2010, 13:41:58 »

Prakticky zo vsetkych, vacsinou silno socialne motivy, videl som o nom nejaky dokument a tam vychvaloval osobne hrdinstvo Che Guevaru a bolo citit, ze je zaroven klasicky balkansky silno protiamericky. U nich je taketo zmyslanie tradicne.

Nemyslel som presne komunistu nasho typu, skor takeho klasickeho salonnejsieho hulica-utopistu. :)

silnoprotiamericky ? a toci v amerike filmy s americkymi hercami ? v Arizona Dream este aj vystihol celkom ten ich vidiek. silne socialne motivy ? fakt si ho s niekym pleties podla mna... keby si napisal spolocenska kritika, tak OK, ale on bol kriticky predovsetkym na komunisticku a neskorej vojnovu Juhoslaviu...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1167 kedy: 21. September , 2010, 13:43:40 »

silnoprotiamericky ? a toci v amerike filmy s americkymi hercami

Len si spominam na nejaky rozhovor v TV s nim, nic viac. :) To, ze toci v USA s tym predsa nemusi mat nic spolocne. Si vyslovene pamatam, ze som bol prekvapeny niektorymi jeho nazormi.

To, ze v par filmoch kritizoval zriadenie za Tita a politicke procesy v 50tych. rokoch je tiez pravda.
« Posledná zmena: 21. September , 2010, 13:46:03 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1168 kedy: 21. September , 2010, 13:50:46 »

A ked uz sme pri filmoch, tak si davam v poslednom case nejake stare klasiky pre zmenu a velmi ma zaujal tento. :)

http://www.csfd.cz/film/9796-sunset-blvd/
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #1169 kedy: 21. September , 2010, 13:59:28 »

Nuz, tak Kusturicu by som komunistom priamo nenazyval, snad laviciarom :)  A to su prakticky skoro vsetci umelci. Aj ked zas v tomto tiez urobili kus cesty...v 60 tych rokoch boli mnohi (napr. J. Lennon) orientovani dost ortodoxne a naivne (napriklad sprvoti neveril, ze Rusi sem v roku 1968 prisli v tankoch), ale teraz sa uz dostali skor na taku liberalnu platformu, co je pri bigotne katolicky orientovanej pravicovej americkej spolocnosti vlastne celkom fajn Beeee
On moze kludne nakrucat hoci aj protiamericky ladeny film s americkymi hercami. Historia na to pozna vela prikladov, jasne, je na diskusiu, co je vlastne protiamericke, na to bol, ale vyslovene odbornik jeden pan z 50-tych, 60-tych rokov, ktory roztacal sudne procesy s udajnymi komunistami Bavím sa skvele Tusim sa volal Hoover Je to frajer
Zaznamenané
Strán: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 23 otázok.