Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:31:47
Strán: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 140 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Referencie na filmy  (Prečítané 445946 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1485 kedy: 19. Jún , 2011, 18:25:47 »

skoro kazda urobi parkrat tak neprepacitelne nelogicky krok, ze mam pocit, akoby vsetko zacinal alebo koncil nejaky random generator. lord stark je vojak zoceleny dvoma vojnami a lord 1 zo 7 kralovstiev, napriek tomu od momentu ako ho sledujeme, sprava sa ako najvacsi zaciatocnik a v podstate mieri priamou ciarou pod gilotinu. lady stark, najprv sme snazne presviedcani o samostatnej, silnej a uvazujucej zene, ktora vsak automaticky druheho majitela zamyslanej zbrane povazuje za finalneho. dokonca aj ten imp lannister, ktory sa mi pacil zo vsetkych najviac, nakoniec nedava ziadny zmysel. je inteligentny a bohaty, napriek tomu skonci v base u totalneho psychiatrickeho pacosa odkial taha priamo na vojnovy front. co tam vobec robil? bud sa mal niekde valat a uzivat si alebo snovat intrigy, idealne oboje. alebo ta dothracko-targaryanska novomanzelka, ktora len-tak uprostred puste zosadne z kona, len aby ju tam mohol ohrozovat jej mocichctivy bracho. a ten detto. skoro som ho zozral, zo zaciatku chladny kalkul a od 4-5 dielu totalne detinske chyby az po jeho zabavnu smrt. atd,atd,atd. strasne vela tohto je tam.

mam proste rad ked je postava vo filme koherentna, pokial to nie je zrovna pokus o vykreslenie psychotickej poruchy osobnosti.

to ani nehovorim o tych logickych momentoch akoze 40000 divochov na konikoch sa rozhodlo tiahnut cez more na kontinent kde ich caka obrovska pocetna a technologicka prevaha, ze maly 30-kilovy vlcko trha na kusy dospelych ozbrojencov, co cely zivot iba bojuju, alebo ze ziadna z postav sa nikdy neobtazuje vysvetlovat svoje rozhodnutia nikomu, nech by to bolo akokolvek dolezite, a to podla vsetkeho len preto, aby mal o com byt dalsi diel.

no dobre, ale vsak ty sa rozhorcujes nad rozpravkou ? vsak to tak ber, je to fantasy, dokonca tam maju nejakych zombikov ci co to bolo... a ono to zatial celkom funguje. jasne ze by sa dali vypichnut veci, ale v tomto zanry ?
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #1486 kedy: 19. Jún , 2011, 18:31:00 »

Snyderov Suckerpunch je pre mna sklamane roka. Graficky dokonala podivana, kde je hlavnou postavou alenka s katanou. Cele dielo zial posobi ako jeden velky gulas. Pribeh je fuckt pruser.

Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1487 kedy: 19. Jún , 2011, 18:33:28 »

no dobre, ale vsak ty sa rozhorcujes nad rozpravkou ? vsak to tak ber, je to fantasy, dokonca tam maju nejakych zombikov ci co to bolo... a ono to zatial celkom funguje. jasne ze by sa dali vypichnut veci, ale v tomto zanry ?
rasto, to nie je o zanri. vezmi si napriklad pana prstenov - ide o koherenciu a vnutornu logiku. aj rozpravky ju maju. ja mozem vymysliet, ze v mojej knizke neexistuje gravitacia a draky chrlia 30metrove plamene, pohoda, to je prave ta krasa fantasy a sci-fi zanrov. lenze potom nemozem v tej istej knizke hovorit o ludoch, ktori sa zabili padom z vysky alebo o drakoch ktore umieraju na popaleniny, chapeme sa?

inak nie, ze by ten game of thrones bol ziva katastrofa - celkom ma bavilo kukat to a asi si este par dielov pozrem, ale akosi som cakal kvalitativne nieco ako band of brothers... asi som podcenil, ze tam ten pribeh je realny, kdezto tu ho musel niekto vymysliet a tym padom sa dopustal mnozstva chyb, ktore sa jednoducho nevyskytnu v pribehu, ktory sa realne stal.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2011, 18:35:14 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #1488 kedy: 19. Jún , 2011, 19:30:43 »

az po tak dlhej dobe som si prave uvedomil ze ten nazov moze byt dvojzmyselny.. 'fornication' je trtkacka...puzzle zacina zapadat do seba :D

Sak o tom to cele je, ako ten serial tak aj zivot nie?
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1489 kedy: 19. Jún , 2011, 20:24:06 »

... lord stark je vojak zoceleny dvoma vojnami a lord 1 zo 7 kralovstiev, napriek tomu od momentu ako ho sledujeme, sprava sa ako najvacsi zaciatocnik a v podstate mieri priamou ciarou pod gilotinu. ...

typka nam vykreslili ako maximalne lojalneho, cestenho, charakterneho... ani si neviem predstavit, ako sa mal chovat, aby to podla Teba bolo logicke. kral ho poziadal o pobocnictvo, nebolo jeho chybou, ze ho lannesterovci otravili. po kralovej smrti mal robit co ? po spravnostni spochybnil maleho nastupnictvo, zaco ho fukli do basy. ja tam zase nevidim nejake nelogizmy v chovani...

....lady stark, najprv sme snazne presviedcani o samostatnej, silnej a uvazujucej zene, ktora vsak automaticky druheho majitela zamyslanej zbrane povazuje za finalneho....

hovoris o tej dyke trpazlikovej ? ano, konala pomerne impulzivne. ci co myslis ?

...dokonca aj ten imp lannister, ktory sa mi pacil zo vsetkych najviac, nakoniec nedava ziadny zmysel. je inteligentny a bohaty, napriek tomu skonci v base u totalneho psychiatrickeho pacosa odkial taha priamo na vojnovy front. co tam vobec robil? bud sa mal niekde valat a uzivat si alebo snovat intrigy, idealne oboje. ..

v base skoncil, ked sa vracal zo Steny, kam neviem preco presne isiel - ako tvrdil, chcel sa vycurat z jej kraja, co aj spravil. v base skoncil, ked ho zajala Starkova, na zaklade tej dyky co nasla u typka, co jej chcel zabit syna. je na tom nieco nelogicke ? na vojnovy front netaha nijak moc dobrovolne, vsak ho tam poslal foter, ktory zjavne na neho neni moc pysny...

...alebo ta dothracko-targaryanska novomanzelka, ktora len-tak uprostred puste zosadne z kona, len aby ju tam mohol ohrozovat jej mocichctivy bracho. a ten detto. skoro som ho zozral, zo zaciatku chladny kalkul a od 4-5 dielu totalne detinske chyby az po jeho zabavnu smrt. atd,atd,atd. strasne vela tohto je tam....

co s nou ? jej brat bol jebo od zaciatku, presne tak aj skoncil. kde chyba logika ?

...
to ani nehovorim o tych logickych momentoch akoze 40000 divochov na konikoch sa rozhodlo tiahnut cez more na kontinent kde ich caka obrovska pocetna a technologicka prevaha,...

ak si dobre pamatam, dovochov malo byt 100 litrov. + ako bolo spomenute, v kralovstve bolo este stale vela privrzencov stareho Targeryana. mlady Targeryan ratal, ze sa k nim za jeho cestou k tronu pridaju, aj ho o tom ubezpecoval ten slachticky typek, u ktoreho mal cele tie roky podporu. z tohto pohladu mi to tiahnutie divochov na kralovstvo nepride nelogicke...

a znovu - je to rozpravka, pokope to zatial drzi a nic zasadne ma tam nevyrusuje. ci mas tam este nieco ? Žmurk

vsetci co ste docitali sem - ano - boli tam SPOILERY - bacha na to  Popiskujem si
« Posledná zmena: 19. Jún , 2011, 20:25:15 od rastis » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1490 kedy: 19. Jún , 2011, 20:29:50 »

eeeeeee Iggy.. ten pribeh tam nemusel nikto vymyslat.. Game of Thrones je podla kniznej predlohy.. ide o nahrubo okresanu dejovu liniu ktoru by si rovnako mohol sledovat aj v knizkach.. inak..ked nad tym rozmyslam tak mam z toho rovnaky dojem ako ked som kukal tych sfilmovanych Pratchettov, nemalo to to caro co v kniznej podobe..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1491 kedy: 19. Jún , 2011, 20:35:14 »

este k tarquinovi-

hej Sucker Punch bola taka chujina ze som myslel ze som sa dostal na Suboj Titanov zas.. tam som sa v prvej 1/3 filmu zacal pomaly posuvat poloprazdnym kinom o miesto doboku a kebyze tam nie som s frajerkou tak odtial idem normalne prec..
SP mal obrovsky potencial byt uplne psychacsky film a spravili z toho disneyovku.. ale to bude asi tiez tym ze som komix cital
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1492 kedy: 19. Jún , 2011, 20:39:14 »

velmi mily film, unikatne prostredie...

http://www.csfd.cz/film/119599-bozske-deti/
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #1493 kedy: 19. Jún , 2011, 20:44:30 »

najviac sa mi na game of thrones paci rozmanitost krajiny a herecke vykony. imp je ceresnicka na torte Žmurk po skonceni serie sa vrhnem na prve 4 knizky v anglictine.

Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1494 kedy: 19. Jún , 2011, 21:35:16 »

najviac sa mi na game of thrones paci rozmanitost krajiny a herecke vykony. imp je ceresnicka na torte Žmurk po skonceni serie sa vrhnem na prve 4 knizky v anglictine.


prave to citam a je to presne to iste, myslim, ze pozeranim serialu nikto o nic nedojde - naopak - usetri cas
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1495 kedy: 19. Jún , 2011, 21:48:37 »

typka nam vykreslili ako maximalne lojalneho, cestenho, charakterneho... ani si neviem predstavit, ako sa mal chovat, aby to podla Teba bolo logicke.
mozno len menej ako 14-rocny. to myslim tak, ze stark nechce ist toho pobocnika robit a ked nakoniec ide, tak zrazu zere vsetko co mu kto podsunie. jak baelish, tak ten druhy, najprv dceru chce vydat, potom nechce, chce prchut prec, a potom ked ho strcia do basy a potvrdi sa, jak sa tak kralovsky ojebal (jak zaciatocnik), tak sa este krivo prizna a aj to k hovnu.

hovoris o tej dyke trpazlikovej ? ano, konala pomerne impulzivne. ci co myslis ?
hej, znovu - baelish povie: moja dyka, ale zmenila majitela. a zenska hned "druhy majitel je zahradnik"... a potom ked este jej aj vyslovene imp kopne do hlavy, ze by teda musel byt koko*t, aby vyzbrojil vraha svojou dykou, tak u jej sestry ho sudia. pricom on je ocividne pri zmysloch a ta jej sestra ocividne ne. a ani nejdem riesit, ze napriek tomu sa tam este za nu ide niekto bit.

v base skoncil, ked sa vracal zo Steny, kam neviem preco presne isiel - ako tvrdil, chcel sa vycurat z jej kraja, co aj spravil. v base skoncil, ked ho zajala Starkova, na zaklade tej dyky co nasla u typka, co jej chcel zabit syna. je na tom nieco nelogicke ?
jasne. co vobec na tej stene robil? vykresluju ho ako si chce uzit zivot, ako dufa, ze umre stary, obklopeny cundrami, ale pritom cestuje po kraji totalne nebezpecnom uplne sam. to ti pride logicke? keby bol uplny debil, nepoviem, ale oni nam tam licia jeho uberinteligenciu

co s nou ? jej brat bol jebo od zaciatku, presne tak aj skoncil. kde chyba logika ?
uznavam, toto bol taky mensi lapsus ovela viac ma tam otravuje ten afektovany snow a jeho trapny 25kilovy husky.

ak si dobre pamatam, dovochov malo byt 100 litrov. + ako bolo spomenute, v kralovstve bolo este stale vela privrzencov stareho Targeryana. mlady Targeryan ratal, ze sa k nim za jeho cestou k tronu pridaju, aj ho o tom ubezpecoval ten slachticky typek, u ktoreho mal cele tie roky podporu. z tohto pohladu mi to tiahnutie divochov na kralovstvo nepride nelogicke...
poprve to neni 1:1 - maju len kratke luky na strelbu z koni, ziadne mece, ziadna zbroj. vies co to je za nepomer? to je jak bezat s nozom na gulometne hniezdo. najviac nelogicke bude az sa im podari zamutit naku vodu, lebo ked sa raz niekto v zivote neplavil, tak predsa nepojde s komplet CELOU svojou armejou do uplnej prdele kde nikdy nebol, len aby zistoval, ci to stoji za to. to nikdy ziadny general, kral ani nikto neurobil a ani neurobi, lebo je to krajne prijebane. len na vode by boli prve straty, dalsie pri vylodeni a potom dalsie vdaka technologickemu nepomeru. navyse oni su nomadi, co znamena, ze prakticky dobrovolne riskuje vyhladenie celeho svojho druhu.

ale ano, ako vravis, drzi to pokope. ale nie je to popici kompozit, ale taky poslabsi bastl. ty pises, ze rozpravka, ok. preto som pisal, ze som mal vysoke ocakavania, nechcel som rozpravku, chcel som fikciu na urovni a preto som ako referenciu kvality uviedol band of brothers, co je jediny serial HBO co som zatial videl.

PS: uz sa objavila online 10-ta cast inak? moja frajerka uz je na tom zavisla  ?§!.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Jún , 2011, 21:50:30 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #1496 kedy: 19. Jún , 2011, 22:10:15 »

dalsia cast bude az 26teho
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1497 kedy: 19. Jún , 2011, 22:29:23 »

eeeeeee Iggy.. ten pribeh tam nemusel nikto vymyslat.. Game of Thrones je podla kniznej predlohy.. ide o nahrubo okresanu dejovu liniu ktoru by si rovnako mohol sledovat aj v knizkach.. inak..ked nad tym rozmyslam tak mam z toho rovnaky dojem ako ked som kukal tych sfilmovanych Pratchettov, nemalo to to caro co v kniznej podobe..
aha, a do tych kniziek to nikto nevymyslal?  Som frajer

inak porovnavat to s pratchettom... neviem, ale to je uplne ina liga imho, pratchett je urovnou pisania a tiez hlbkou myslienok v tych dielach niekde komplet inde. plus sa aj zasmejes. hentoto je uplne bezna fantasy saga, teda nevidim tam nic, cim by to zrovna vycnievalo nad - dajme tomu - feista alebo szapkowskeho. a na tolkiena sa to nechyta vobec. skor vzhladom na to, ze uz je aj kartova hra a serial a planuje sa videohra, uz to podozrievam z komercneho kalkulu trosicku
« Posledná zmena: 19. Jún , 2011, 22:32:06 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #1498 kedy: 19. Jún , 2011, 23:09:46 »

eeeeeee Iggy.. ten pribeh tam nemusel nikto vymyslat.. Game of Thrones je podla kniznej predlohy.. ide o nahrubo okresanu dejovu liniu ktoru by si rovnako mohol sledovat aj v knizkach.. inak..ked nad tym rozmyslam tak mam z toho rovnaky dojem ako ked som kukal tych sfilmovanych Pratchettov, nemalo to to caro co v kniznej podobe..

dnes som docital soudne sestry, pratchettove knihy sa nedaju dokonale sfilmovat, aby sa predislo fiasku vychadzaju pratchetovky len na sky one :D (mozu vyhovarat na slabsie CGI pre low budget)

hogfather bol fajn, vysiel tematicky par dni po vianociach (hral v nom dokonca aj terry :D), colors of magic bolo trochu slabsie, pozeram je asi nove :D
Zaznamenané

traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #1499 kedy: 20. Jún , 2011, 00:06:20 »

no ja prajem fandom game of thrones vela zabavy pri sledovani nekonecnej sagy Som frajer piata knizka by mala vyjst v priebehu mesiaca, takze mame slusnu sancu na nekonecny serial riedeny az k uplnemu caju, az kym autor nebude mat zabezpeceny dochodok aj pre svoje vnucence.

inak jak je to pekne, tak su tam priserne napisane postavy. ak nejaky serial HBO, tak si radsej kuknem znovu band of brothers. z tohto som bol velice sklamany.
bodaj by to malo aj 100 častí  Ja som čert.. inak mi to trocha taká Duna  :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 140 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 23 otázok.