Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 15:34:01
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Atenuator  (Prečítané 42741 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #60 kedy: 12. Január , 2009, 00:50:08 »

dava ale načo utlmovat totalne a potom zase zosilovat? stači to len troška utlmiv 100w na 50 alebo pri 50 na 35

všetko sa da doštelovam ja by som si predstavoval take neičo lne ako volume prost emi to zobere z vykonu ale zo zvuku nie jak keby mam 40w zoik to je max leno 10w mi stiahol odpor a amp vytčim do polky aby hral po tichu tak kvalitne ako ked ho mam vyhuleny  :)
niekedy je aj 10 wattov privela, lenze ked to stiahnes viac tak signal nieje dostatocny aby rozhybal repraky. ten dizajn je velmi dobry, podla muzikantov po celom svete mozes mat lampovy zvuk plexiny v domacej hlasitosti.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #61 kedy: 12. Január , 2009, 06:37:22 »

odkial je ten graf ?
Lebo prave som si uistil moju meraciu metodu  Beeee myslel som si ze nieco robim zle ,ale ako tak pozeram na ten graf ,tak mi to vislo dobre  :)
« Posledná zmena: 12. Január , 2009, 07:07:42 od brdo prvy » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #62 kedy: 12. Január , 2009, 07:03:46 »

no ,nechcem tu moc mudrovat ,lebo som sa nikedy atenuatorom nezaoberal,ale v principe len o odporoch to nieje.Preco ?
Lebo bedna nieje zata s realnou (konstantnou )zataovacou impedanciou.To znamena ze pri rôznej frefvencii ma aj inu impedanciu  Si píš!!!
Desto odpor ma stale konstantnu .to je dost dôleite ,lebo.......
Skoro kazdy zosilova co tu spominate ma spätnu väzbu a tym padom je dost podstatne aka bedna je na ampe zavesena,lebo v principe je reprak "suciastka" a sucastou zosilovaca ! Cele dokopi je to odlade aby to hralo ako ma,sak to tu rozpitvavate kazdu chvilu,aka bedna a co ja viem est co  ?§!.
Preto ked vy namiest repraka tam supnete odpor,tak zosik sa chova uplne inac (lebo tam je ina suciasta)  Si píš!!!
Atenuator je akasi nahrada repraka,cize nie len odpory ,ale hlave cievky  Si píš!!!  + dakym spôsobom znizit pozadovany vykon (odpori)
Preto kazdy nemusi hrat dobre  Žmurk
Podotykam ze pri 10w mi uz drncia skla vo vitrinke . Izbova hlasitost je tak do 1W
« Posledná zmena: 12. Január , 2009, 07:07:10 od brdo prvy » Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #63 kedy: 12. Január , 2009, 21:57:06 »

no ,nechcem tu moc mudrovat ,lebo som sa nikedy atenuatorom nezaoberal,ale v principe len o odporoch to nieje.Preco ?
Lebo bedna nieje zata s realnou (konstantnou )zataovacou impedanciou.To znamena ze pri rôznej frefvencii ma aj inu impedanciu  Si píš!!!
Desto odpor ma stale konstantnu .to je dost dôleite ,lebo.......
Skoro kazdy zosilova co tu spominate ma spätnu väzbu a tym padom je dost podstatne aka bedna je na ampe zavesena,lebo v principe je reprak "suciastka" a sucastou zosilovaca ! Cele dokopi je to odlade aby to hralo ako ma,sak to tu rozpitvavate kazdu chvilu,aka bedna a co ja viem est co  ?§!.
Preto ked vy namiest repraka tam supnete odpor,tak zosik sa chova uplne inac (lebo tam je ina suciasta)  Si píš!!!
Atenuator je akasi nahrada repraka,cize nie len odpory ,ale hlave cievky  Si píš!!!  + dakym spôsobom znizit pozadovany vykon (odpori)
Preto kazdy nemusi hrat dobre  Žmurk
Podotykam ze pri 10w mi uz drncia skla vo vitrinke . Izbova hlasitost je tak do 1W
jasne ale namiesto repraku sa da pouzit aj trafko nie?
ty mas izbovu hlasitost 1W ja mam 100W Bavím sa skvele
inac aj odpor neni upne idealny ma parazitne kapacity a indukcnosti Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #64 kedy: 12. Január , 2009, 22:12:43 »

trafko ? ako, ani nie. ano, odpor ma parazitne kapacity a indukcnosti, ale to sa ti prejavi vo vf technike, kedze tam je frekvencia radovo MHz. On ten atenuator musi mat do akzdeho vykonu rovnaku aj zataz nie ? cize on podla vybudenia, si meni velkost napriklad odporu, aby ostala impedancia konstatna - tak to aspon vyplyva z toho grafu. a ten aktivny to bude podla mna v tom, ze namiesto odporov tam bude tranzistor MOSFET a jeho riadenim sa bude menit to zatazenie.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #65 kedy: 12. Január , 2009, 22:27:34 »

pocuj brdo, a keby to bolo nieco taketo, ze:

by sa tam dala nejaka impedancia ako zataz umela, tam by sa to aj regulovalo, aby si to drzala, resp prisposobovala vykonu a za nu by slo iba nejake prevodove trafo na zmenenie pomeru ? cizeuz reprak by sa budil mensim vykonom...neslo by to tak ?
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #66 kedy: 13. Január , 2009, 08:44:31 »

pocuj brdo, a keby to bolo nieco taketo, ze:

by sa tam dala nejaka impedancia ako zataz umela, tam by sa to aj regulovalo, aby si to drzala, resp prisposobovala vykonu a za nu by slo iba nejake prevodove trafo na zmenenie pomeru ? cizeuz reprak by sa budil mensim vykonom...neslo by to tak ?
Bavím sa skvele radsej to treba nechat na inzinierov co sa tym zaoberaju a zivia , my ostatny sa im nejebme do roboty a len to pouzivajme a hrajme  :)
Zivot je kratky na to ,aby sme sa zaoberali takymito prkotinami.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #67 kedy: 13. Január , 2009, 09:09:05 »

Tieto srandy vedia aj obcas odpalit vystupne trafo. Co som cital fora, obzvlast Powerbrake bol v tomto uspesny. Takze hocico by som len tak neskusal...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #68 kedy: 13. Január , 2009, 10:03:24 »

Tieto srandy vedia aj obcas odpalit vystupne trafo. Co som cital fora, obzvlast Powerbrake bol v tomto uspesny. Takze hocico by som len tak neskusal...
v poslednej dobe aj ultimate attenuatory tie co zacali robit v cine. zrejme rezistory maju nejaku chybu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #69 kedy: 13. Január , 2009, 10:11:40 »

Ja som mal požíčaný MARSHALL POWERBRAKE  a hneď vyhodil na Plexi poistky, tak som ho dal pekne preč...
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 10:11:56 od RobG » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #70 kedy: 13. Január , 2009, 11:17:21 »

Ja som mal požíčaný MARSHALL POWERBRAKE  a hneď vyhodil na Plexi poistky, tak som ho dal pekne preč...
Tak zase treba pouzivat zodpovedne veci v kondicii a nie pokazene  Bavím sa skvele
Ked uz take v principe jednoducha vec ,ako Atenuator nefunguje,tak uz potom neviem co na tomto svete funguje  ?§!.
Sak Atenuator je obycajny teplovzdusny ohrievac,alebo boiler bez vody...col sem col tam  Bavím sa skvele

No cosa uz tu môze pokazit   ?§!. asi len tie prepinace 8/16

* powerbrake.pdf (16.47 KB - stiahnuté 166 krát.)
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 11:23:22 od brdo prvy » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #71 kedy: 13. Január , 2009, 15:03:39 »

povedal by som skor, ze tie spicky pri prepinani tych indukcnosti - mozno.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #72 kedy: 13. Január , 2009, 15:26:48 »

ty mas izbovu hlasitost 1W ja mam 100W Bavím sa skvele
Tak ty si potom uz uplne hluchy  Bavím sa skvele
Ako potom vies ako ti hraju zosilovace ,podla osciloskopu  ha ha ha
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #73 kedy: 13. Január , 2009, 16:08:54 »

Tak zase treba pouzivat zodpovedne veci v kondicii a nie pokazene  Bavím sa skvele
Ked uz take v principe jednoducha vec ,ako Atenuator nefunguje,tak uz potom neviem co na tomto svete funguje  ?§!.
Sak Atenuator je obycajny teplovzdusny ohrievac,alebo boiler bez vody...col sem col tam  Bavím sa skvele

No cosa uz tu môze pokazit   ?§!. asi len tie prepinace 8/16
power brake neni iba RL kokotina Žmurk
to ma normalne mosfety v sebe
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #74 kedy: 13. Január , 2009, 16:09:36 »

povedal by som skor, ze tie spicky pri prepinani tych indukcnosti - mozno.
ale sak neprepinas to ked to ma vyhulene
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.189 sekund, 22 otázok.