Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 17:13:28
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Atenuator  (Prečítané 42667 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #90 kedy: 08. Marec , 2009, 19:05:44 »

Uvazoval som aj nad tym, ale nie 1x12 nechcem prist o priestorovy zvuk. teraz mam 2x12 s V30, co su teda dost citlive lepraky...
Kazdopadne dik za odpoved, skusim co to spravi...
IMHO riesit akukolvek priestorovost zvuku doma, kde chces hrat potichu je maximalna strata casu a energie..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #91 kedy: 08. Marec , 2009, 19:15:17 »

Prepacte ze to pcham to tejto temy, ked nejde priamo o attenuator, ale jedna sa ale o znizenie vykonu.

Vcera ma tak napadlo - znizila by sa hlasitost zmenou ohmaze?

Takto: viem ze na hlavu mozem pripojit box s vyssou hodnotou odporu, idealne je samozrejme ak su suhlasne.

Moj pripad je taky: mam 100 W hlavu s pepinacom na 4, 8 a 16 OHMov, bednu mam 8 Ohmovu. Logicky mam odpor na hlave nastaveny na 8 Ohmov.
Dalo by sa ten isty box pripojit na tu istu hlavu ale s odporom na hlave nastavenym na 4 Ohmy?

Teoreticky pri takom istom nastaveni ampu by mohla bedna hrat tichsie s viac-menej zachovanou stavou. Som si vedomy toho ze repro sa na vyslednom zvuku prejavi menej...

Je moja uvaha spravna? Nemoze sa nic dodrbat? Ide mi o to, ze aparat hra najlepsie ak je master volume cca na polovici-vtedy sa lepsie prejavuju koncove lampy, ak vsak ale chcem hrat normalne-tichsie tak sa potrebujem znizit na 1/4-1/3, kedy to uz ale nema spravne gule.

Vopred vdaka za odpovede

vykon zrazis na polovicu, ale tichsie to bude iba nepatrne, ak vobec. ja takto hravam dlhodobo, ale ludia co sa vyznaju tvrdia, ze to nie je prislis zdrave pre koncak...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #92 kedy: 08. Marec , 2009, 19:16:40 »

IMHO riesit akukolvek priestorovost zvuku doma, kde chces hrat potichu je maximalna strata casu a energie..

asi tak. ono je vseobecne blbost prevadzkovat doma amp, ktory nehra aj potichu slusne. co je to za amp ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #93 kedy: 08. Marec , 2009, 19:32:42 »

asi tak. ono je vseobecne blbost prevadzkovat doma amp, ktory nehra aj potichu slusne. co je to za amp ?

Da sa v klude, len treba kvalitny attenuator a nejaky schopny overdrive pedal a aj doma sa da z vintage 100w hlavy spravit paradny zvuk v hlasitosti bezne pustenej TV.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #94 kedy: 08. Marec , 2009, 19:33:48 »

Da sa v klude, len treba kvalitny attenuator a nejaky schopny overdrive pedal a aj doma sa da z vintage 100w hlavy spravit paradny zvuk v hlasitosti bezne pustenej TV.

Tak tak  Zdravíčko
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #95 kedy: 08. Marec , 2009, 20:24:55 »

asi tak. ono je vseobecne blbost prevadzkovat doma amp, ktory nehra aj potichu slusne. co je to za amp ?

Nie je to na doma, ale do skusobne. Ide o to ze gitara+basa+bicie je vpohode. Ale ked sa prida spev tak sa musime vsetci stisit (limity spevoveho aparatu+velmi mala miestnost, spatna vazba mikrofonu a pod). Takisto "zvukari" na koncertoch zvyknu mat mile poziadavky na stisenie sa na podiu. Obcas nechapu ze aparat musi byt aspon na 2/3 aby to hralo normalne. Vybehnu in spicky a skresluju vstupy...
Prosim, neradte vymenit spevovy aparat. Obecne aj tak hrame dost nahlas, obcas az tecie krv z usi (obrazne povedane) - takze je potrebne trochu znormalizovat uroven hlasitosti.

Hlava je 100 w (Framus Dragon) do 212 boxu s V30 (Framus)

Pozeral som attenuatory, ale zda sa mi vela dat cca 300-400 EUR za taku "sprostost". To by som uz radsej porozmyslal nad vymenou aparatu za nieco 50wattove.
BTW, iba tak polemizujem-rozmyslam... S aparatom som spokojny, iba vpodstate stale musim nieco riesit a s niecim byt nespokojny  ?§!.
« Posledná zmena: 08. Marec , 2009, 20:27:48 od xing » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #96 kedy: 08. Marec , 2009, 20:28:23 »

boha sak ten framus Ti musi hrat dobre aj na 1/6 hlasitosti, tak aky problem ? skor by som na vasom mieste poriesil spevovy aparat a nie takto. to bicie potom chcete ako spravit ?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #97 kedy: 08. Marec , 2009, 20:33:52 »

To by som uz radsej porozmyslal nad vymenou aparatu za nieco 50wattove.

Tym moc neziskas. To je skor len rozdiel v chovani aparatu, realne hlasitost je skoro rovnaka. Rozdiel sice je postrehnutelny, ale nie velmi vyrazny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #98 kedy: 08. Marec , 2009, 20:36:46 »

Pozeral som attenuatory, ale zda sa mi vela dat cca 300-400 EUR za taku "sprostost". To by som uz radsej porozmyslal nad vymenou aparatu za nieco 50wattove.
BTW, iba tak polemizujem-rozmyslam... S aparatom som spokojny, iba vpodstate stale musim nieco riesit a s niecim byt nespokojny  ?§!.

vyber dve flasky z konca (vonkajsi/vnutorny par), mozno sa ti to tak bude pozdavat...
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #99 kedy: 08. Marec , 2009, 20:37:02 »

boha sak ten framus Ti musi hrat dobre aj na 1/6 hlasitosti, tak aky problem ? skor by som na vasom mieste poriesil spevovy aparat a nie takto. to bicie potom chcete ako spravit ?

Nevravim ze to hra zle, jasne ze to skresluje hlavne preampom, ale tie spravne gule to dostane az ked to prejde koncakom...

vravil som ze vpodstate riesim uz vyriesenu hadanku, ale ruku na srdce, kto z vas stale nepremysla, nespekuluje?  Na zdravie!
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #100 kedy: 08. Marec , 2009, 20:39:08 »

vyber dve flasky z konca (vonkajsi/vnutorny par), mozno sa ti to tak bude pozdavat...

Dik, to som chcel takisto skusit - este davnejsie - ale ludia z fora ma od toho odhovorili, ohanali sa zmenou impedancie, prudu a co ja viem coho este, tymto veciam ja nerozumiem.
Ak mi vies s istotou povedat ze takto nijako zosilovac neposkodim, tak by som skusil aj tuto moznost.

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #101 kedy: 08. Marec , 2009, 20:58:46 »

Dik, to som chcel takisto skusit - este davnejsie - ale ludia z fora ma od toho odhovorili, ohanali sa zmenou impedancie, prudu a co ja viem coho este, tymto veciam ja nerozumiem.
Ak mi vies s istotou povedat ze takto nijako zosilovac neposkodim, tak by som skusil aj tuto moznost.
rastis je priekopnik v tomto na fore...hra do konca s bednou s vyssou impedanciou, zo skrblivosti hra iba na 2 lampy v 100W ampe, fajci jednu od druhej a je tu...aj jeho ampy..  :)

ak ta to tak velmi trapi, pre kludne svedomie mozes napisat jeden mail do framusu, ci nahodou vedia o niecom, co ostatni nie, co by mohlo uskodit nejako ampu..
« Posledná zmena: 08. Marec , 2009, 21:00:28 od styrioci » Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #102 kedy: 08. Marec , 2009, 21:06:48 »

rastis je priekopnik v tomto na fore...hra do konca s bednou s vyssou impedanciou, zo skrblivosti hra iba na 2 lampy v 100W ampe, fajci jednu od druhej a je tu...aj jeho ampy..  :)

ak ta to tak velmi trapi, pre kludne svedomie mozes napisat jeden mail do framusu, ci nahodou vedia o niecom, co ostatni nie, co by mohlo uskodit nejako ampu..

OK, skusim najprv prepnut impedanciu, mozno aj vytiahnut 2 lampy... Aparat by snad mal nieco prezit...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #103 kedy: 08. Marec , 2009, 21:24:17 »

mozno aj vytiahnut 2 lampy... Aparat by snad mal nieco prezit...

Ked vytiahnes dve lampy, stiahni odpor na ampe na polovicu. Inak toto Ti fakt nepomoze, bude to hrat o malicko tichsie a citelne horsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #104 kedy: 08. Marec , 2009, 23:49:26 »

Ked vytiahnes dve lampy, stiahni odpor na ampe na polovicu. Inak toto Ti fakt nepomoze, bude to hrat o malicko tichsie a citelne horsie.

OK, ja si od toho nic neslubujem, chcem iba skusit co to spravi.

Teda teraz mam 4 lampy, 8OHM hlavu a 8OHM box. Zvuk sa mi paci

Alternativa 1: 4 lampy, 4OHM hlava a 8 OHM box ==> znizenie vykonu na 1/2, mierne znizenie hlasitosti, impedancne to zrejme nie je koser a zrejme to skodi ampu, zvukovo to asi bude viest k zhorseniu...

Alternativa 2: 2 lampy, 8OHM bedna, hlava 8OHM (na prepinaci, aj ked vytiahnutim 2 lamp sa zrejme zmeni odpor aj prud) ==> znizenie vykonu na 1/2 (polovica lamp), teoreticky, ak by sa nezmenila impedancia tak by 8 na hlave sa malo rovnat 8 na bedni, teda pokles vykonu z dovodu mensieho poctu lamp. Hlasitostny pokles zrejme takisto mierny. Zvuk zrejme horsi...

Alternativa 3: 2 lampy, 8 OHM bedna a hlava nastavena na 4 OHMy ==> takisto polovicny vykon kvoli polovici lamp, impedance: bedna > box, zrejme teda mensi vykon kvoli vacsej impedancii repra a mensieho poctu lamp. Hlasitost zrejme takisto mensia. Zvuk zrejme nahovno

Co teda riesim? Sam neviem...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.