Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 08:59:13
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Atenuator  (Prečítané 42629 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #105 kedy: 08. Marec , 2009, 23:57:16 »

Co teda riesim? Sam neviem...
zbehni do skusobky, ci kde mas ten amp...vyskusaj to a uvidis, ci sa ti bude nejaka kombinacia moznosti pozdavat  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #106 kedy: 10. Marec , 2009, 17:35:45 »

OK, ja si od toho nic neslubujem, chcem iba skusit co to spravi.

Teda teraz mam 4 lampy, 8OHM hlavu a 8OHM box. Zvuk sa mi paci

Alternativa 1: 4 lampy, 4OHM hlava a 8 OHM box ==> znizenie vykonu na 1/2, mierne znizenie hlasitosti, impedancne to zrejme nie je koser a zrejme to skodi ampu, zvukovo to asi bude viest k zhorseniu...

Alternativa 2: 2 lampy, 8OHM bedna, hlava 8OHM (na prepinaci, aj ked vytiahnutim 2 lamp sa zrejme zmeni odpor aj prud) ==> znizenie vykonu na 1/2 (polovica lamp), teoreticky, ak by sa nezmenila impedancia tak by 8 na hlave sa malo rovnat 8 na bedni, teda pokles vykonu z dovodu mensieho poctu lamp. Hlasitostny pokles zrejme takisto mierny. Zvuk zrejme horsi...

Alternativa 3: 2 lampy, 8 OHM bedna a hlava nastavena na 4 OHMy ==> takisto polovicny vykon kvoli polovici lamp, impedance: bedna > box, zrejme teda mensi vykon kvoli vacsej impedancii repra a mensieho poctu lamp. Hlasitost zrejme takisto mensia. Zvuk zrejme nahovno

Co teda riesim? Sam neviem...

no k comu si dosiel ? inak ak Ti aparat skresluje preampom a koniec dodava iba gule pri vysokych hlasitostiach, attenuator Ta asi nezachrani... ja ked som to skusal, tak ten zvuk s attenuatorom sa dal sice prezit, ale s vypeckovanym koncakom to nemalo nic spolocne...
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #107 kedy: 10. Marec , 2009, 18:24:48 »

no k comu si dosiel ? inak ak Ti aparat skresluje preampom a koniec dodava iba gule pri vysokych hlasitostiach, attenuator Ta asi nezachrani... ja ked som to skusal, tak ten zvuk s attenuatorom sa dal sice prezit, ale s vypeckovanym koncakom to nemalo nic spolocne...

Do svojej skusobne sa dostanem az koncom tyzdna, potom dam vediet
Zaznamenané
barso0913
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #108 kedy: 30. Marec , 2009, 10:31:00 »

Spominalo sa tu, ze attenuator sa hodi hlavne k Marshallom Plexi a JCM800. Myslite ze je to potrebne aj k poslednej rade JVM v pripade ze ho xcem pouzit aj doma ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #109 kedy: 30. Marec , 2009, 10:36:10 »

k JVM je to znacne zbytocne, nakolko neskresluje koncovym stupnom natolko aby to stalo za to tlmit atenuatorom.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #110 kedy: 30. Marec , 2009, 11:23:55 »

tak ako Robo pise, attenuator sa oplati pouzivat s aparatmi, ktore kreslia koncovymi lampami (Plexi, AC30, branov HiWatt...)
« Posledná zmena: 30. Marec , 2009, 11:24:23 od Majo Fero » Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #111 kedy: 30. Marec , 2009, 11:56:20 »

Spominalo sa tu, ze attenuator sa hodi hlavne k Marshallom Plexi a JCM800. Myslite ze je to potrebne aj k poslednej rade JVM v pripade ze ho xcem pouzit aj doma ?
zbytocne by si to kupoval, vsak na JVM mas aj na malej hlasitosti mrte skreslenia
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #112 kedy: 30. Marec , 2009, 14:05:52 »

Spominalo sa tu, ze attenuator sa hodi hlavne k Marshallom Plexi a JCM800. Myslite ze je to potrebne aj k poslednej rade JVM v pripade ze ho xcem pouzit aj doma ?

No myslim, ze nie. To netreba davat jak svina nahlas aby hralo... Ale tak zalezi ako sa to lubi Tebe a ako hlasno mozes si dovolit dat aparat doma.
Ja teda moc hlasno nie... ak tak tak len clean na Deville  Zdravíčko
Zaznamenané
barso0913
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #113 kedy: 30. Marec , 2009, 15:59:26 »

Ale tak zalezi ako sa to lubi Tebe a ako hlasno mozes si dovolit dat aparat doma.
Ja teda moc hlasno nie... ak tak tak len clean na Deville  Zdravíčko

No lubi sa mi to samozrejme nahlas  Popiskujem si
Doma samozrejme musi byt velice potichu a u tatka v studiu aj hlasnejsie ale tiez to nemoze byt neviem ako hlasno. Ale pokial to ma charakteristiky moderneho ampu ako tu spominali niektori ludia tak by nemal byt problem. Problem je ze neviem co xcem...ale to uz je o inom  :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #114 kedy: 05. Júl , 2009, 18:41:03 »

... ja pouzivam Palmer PDI-03 a mozem to len chvalit. Na rekordovanie do PC to je v kombinacii s Edirol-om UA-1EX velmi dobre riesenie. Teraz mozem pekne vypalit koncak na kombe co je super ...




« Posledná zmena: 05. Júl , 2009, 18:42:17 od cembo » Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #115 kedy: 05. Júl , 2009, 19:08:17 »

aky je ten edirol? preco si sa rozhodol prave pren? :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #116 kedy: 05. Júl , 2009, 19:28:24 »

... nemozem povedat ze by som isiel len po tom, ale potreboval som nejake USB interface so slusnym AD prevodnikom v ramci financii a nechcel som v ziadnom pripade Behringer. Som s tymto zariadenim spokojny ...
« Posledná zmena: 05. Júl , 2009, 19:41:26 od cembo » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #117 kedy: 05. Júl , 2009, 22:37:18 »

ten speaker simulator sa zapaja na koncak?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #118 kedy: 05. Júl , 2009, 23:13:56 »

... ano. Resp. namiesto repraku. Vytihnes reprak s konektora a hodis tam toto. V tom je to caro, ze mozes koncak poriadne vypalit dostanes to do sluchatiek alebo mixu. Ma to 8 ohm impedanciu takze to musis napojit na 8 ohm konektor. Funguje to ako dummy load aby si neodpalil koncak a mozes to pouzit do 100W. Ma to 6 "simulacii" ako fat , bright, flat a pod. Tento PDI-03 pouzival Halen a Satriani pri nahravani v studiu a pochvalovali si. Je to pasivne zariadenie, takze nepotrebuje elektricky zdroj ...
« Posledná zmena: 05. Júl , 2009, 23:20:06 od cembo » Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #119 kedy: 07. Júl , 2009, 09:48:51 »

... ano. Resp. namiesto repraku. Vytihnes reprak s konektora a hodis tam toto. V tom je to caro, ze mozes koncak poriadne vypalit dostanes to do sluchatiek alebo mixu. Ma to 8 ohm impedanciu takze to musis napojit na 8 ohm konektor. Funguje to ako dummy load aby si neodpalil koncak a mozes to pouzit do 100W. Ma to 6 "simulacii" ako fat , bright, flat a pod. Tento PDI-03 pouzival Halen a Satriani pri nahravani v studiu a pochvalovali si. Je to pasivne zariadenie, takze nepotrebuje elektricky zdroj ...

s akym kombom do toho ides? cital som ze sa to celkom prehrieva ked to do toho poriadne vypalujes
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.