Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 15:13:17
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vymena 1x15" repa v basovom kombe  (Prečítané 7623 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #15 kedy: 13. Január , 2009, 15:12:21 »

......vrtneš do zadnej steny a osadíš tam samicu na jack a pripojíš ju paralelne na reproduktor......to je asi najjednoduchšie riešenie......


v tom nieje ziadny problem......len v tech. specifikaciach toho komba je napisane ze reprak ma 4 ohmy....ak k nemu paralelne zapojim dalsiu 8ohm bedmu, tak to potom bude mat vysledny odpor 2,7 ohm ......alebo sa mylim? (co je celkom pravdepodobne  Na zdravie! )
 
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 13. Január , 2009, 15:47:33 »


v tom nieje ziadny problem......len v tech. specifikaciach toho komba je napisane ze reprak ma 4 ohmy....ak k nemu paralelne zapojim dalsiu 8ohm bedmu, tak to potom bude mat vysledny odpor 2,7 ohm ......alebo sa mylim? (co je celkom pravdepodobne  Na zdravie! )
 

to ano ,ale ty si tam musis dat dva 8ohmove a tie ti daju spolu pralelne 4ohmi.
Ten externy leprak ti dvihne citlivost o 3dB co u vykonu je raz tolko. Na zdravie!

PS:Myslim si vsak ,ze by si sa mal na tieto Up Grade vykaslat ,troskusa pohrat s korekciami a casom si kupit nieco lepsie,lebo.Zrcite nic svetoborne tym neziskas,zabijes tym kopec ,casu a opliskas moc penez a na koniec si aj tak kupis nieco lepsie.
Mimochodom,keby na tom stitku nebolo napisane Fender ,tak si myslim ze to je Beringer  :)
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 15:57:45 od brdo prvy » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #17 kedy: 13. Január , 2009, 15:51:13 »

......no tak počkaj.......nerozumieme si.......myslel som si že tam máš teraz v tom kombe 8 ohmový basák a buď namiesto neho chceš dať 4 ohmový alebo pripojiť ďalší 8 ohmový.......aby si mal záťaž 4 ohmy.......zrejme som sa mýlil......

.....no ale ak máš teraz v tom kombe 4 ohmový reprák tak Ti pomôže len to že kúpiš reprák s impedanciou 4 ohmy a s vyššou citlivosťou ako je ten v kombe, ale aby to aj malo nejaký význam na zvýšení hlasitosti potrebuješ rozdiel v citlivosti min 3dB......To by si tam musel dať niečo ako Eminence Delta Pro15 zo 102dB......ale neivem či to prichádza do úvahy aby si za reproduktor vysolil 130 Eur a viac.....

.....len nešpekuluj s tým kombom vydrž to nejako......
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 15:53:57 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #18 kedy: 13. Január , 2009, 15:56:39 »

......no tak počkaj.......nerozumieme si.......myslel som si že tam máš teraz v tom kombe 8 ohmový basák a buď namiesto neho chceš dať 4 ohmový alebo pripojiť ďalší 8 ohmový.......aby si mal záťaž 4 ohmy.......zrejme som sa mýlil......

.....no ale ak máš teraz v tom kombe 4 ohmový reprák tak Ti pomôže len to že kúpiš reprák s impedanciou 4 ohmy a s vyššou citlivosťou ako je ten v kombe, ale aby to aj malo nejaký význam na zvýšení hlasitosti potrebuješ rozdiel v citlivosti min 3dB......To by si tam musel dať niečo ako Eminence Delta Pro15 zo 102dB......ale neivem či to prichádza do úvahy aby si za reproduktor vysolil 130 Eur a viac.....

.....len nešpekuluj s tým kombom vydrž to nejako......
Pozor  Si píš!!! Si píš!!!
Citlivost je poväcsine udavana pri 1kHz a to si skoro kazdy basak dava dole ,tak neviem ci to ma zmysel len tak struhnut.
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 15:57:06 od brdo prvy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 13. Január , 2009, 16:05:27 »

ja keby som si tam robil diru na dalsi reprak, tak by som spravil rozpinaciu samicu a tam by som dal do cesty interny reprak, nech ho externy po zapojeni vyradi. a neni problem s imedanciami.
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #20 kedy: 13. Január , 2009, 16:05:50 »

Pozor  Si píš!!! Si píš!!!
Citlivost je poväcsine udavana pri 1kHz a to si skoro kazdy basak dava dole ,tak neviem ci to ma zmysel len tak struhnut.

hmm ja som si myslel ze to iba ja davam dole Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #21 kedy: 13. Január , 2009, 16:07:46 »



PS:Myslim si vsak ,ze by si sa mal na tieto Up Grade vykaslat ,troskusa pohrat s korekciami a casom si kupit nieco lepsie,lebo.Zrcite nic svetoborne tym neziskas,zabijes tym kopec ,casu a opliskas moc penez a na koniec si aj tak kupis nieco lepsie.


Asi to bude najlepsie z dlhodobeho hladiska. On ten Fender hra celkom pekne....ale nepresadi sa ani nahodou ked sa v malej skusobni do toho oprie cela kapela.
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 16:09:41 od Jurinko » Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 13. Január , 2009, 16:08:00 »

hmm ja som si myslel ze to iba ja davam dole Bavím sa skvele

......on myslel, že sa ide pod 1kHz......ale ano oplatí sa lebo kým na repráku s citlivosťou 98dB máš pokles +- 3dB tak sa dostaneš na 95 tak pri tej Delte Pro15 máš 102dB a dostaneš sa pri rovnakom poklese na 99dB......

......"Valla" ty najradšej hráš na basu s nastavením EQ okolo 10kHz........ Bavím sa skvele ty to dávaš dokonca hore nie dole........  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 16:09:41 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #23 kedy: 13. Január , 2009, 16:12:44 »

ja keby som si tam robil diru na dalsi reprak, tak by som spravil rozpinaciu samicu a tam by som dal do cesty interny reprak, nech ho externy po zapojeni vyradi. a neni problem s imedanciami.


Sory Rastis, som moc triezvy aby som to pochopil....mozes to pls trochu viac vysvetlit?  Na zdravie!  thx
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #24 kedy: 13. Január , 2009, 16:14:55 »

......on myslel, že sa ide pod 1kHz......ale ano oplatí sa lebo kým na repráku s citlivosťou 98dB máš pokles +- 3dB tak sa dostaneš na 95 tak pri tej Delte Pro15 máš 102dB a dostaneš sa pri rovnakom poklese na 99dB......

......"Valla" ty najradšej hráš na basu s nastavením EQ okolo 10kHz........ Bavím sa skvele ty to dávaš dokonca hore nie dole........  Bavím sa skvele
no ja davam secko hore ale stredy davam dole Bavím sa skvele potom je to zvucek Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #25 kedy: 13. Január , 2009, 16:16:35 »

ja keby som si tam robil diru na dalsi reprak, tak by som spravil rozpinaciu samicu a tam by som dal do cesty interny reprak, nech ho externy po zapojeni vyradi. a neni problem s imedanciami.
Rozumné,ale nič horšie neexistuje Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 13. Január , 2009, 16:34:22 »

Rozumné,ale nič horšie neexistuje Bavím sa skvele

na toto som zase ja moc triezvy  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #27 kedy: 13. Január , 2009, 16:38:20 »

Skusim tam asi dat tento Celsetion 15" 4 OHM 300W reprak ( http://kytary.cz/celestion-green-label-s-feritovym-magnetem-bl15-300-x/82494/?SE3948:0:0:1:0 ) nieje velmi drahy a vyzera ze by mohol byt omnoho lepsi ako ten co tam je povodne.
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #28 kedy: 13. Január , 2009, 16:40:51 »

.......prečo si myslíš že to bude s tým celestionom lepšie Huh! ......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #29 kedy: 13. Január , 2009, 16:47:26 »

Asi to bude najlepsie z dlhodobeho hladiska. On ten Fender hra celkom pekne....ale nepresadi sa ani nahodou ked sa v malej skusobni do toho oprie cela kapela.
A co vlastne hrate ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.119 sekund, 22 otázok.