Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 09:33:01
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kubove lásky  (Prečítané 67464 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #225 kedy: 17. November , 2016, 11:38:15 »

krasna gitara dufam ze sa na nu bude aj hrat! 335 je moja slabost <3 a tieto vyzeraju este viac vintage nez som si myslel ze je mozne... pecka.. ocekavam sedmimistnou sumu
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #226 kedy: 17. November , 2016, 11:44:19 »

...a kua, pekné veslá  Na zdravie!
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #227 kedy: 17. November , 2016, 11:52:13 »

Krasne gitary ale obe, presne maju take to paradne stare MOJO, ktore nove nastroje nikdy nenahradia. Pokial clovek ma taketo stariny, uz niet cesty spat.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #228 kedy: 17. November , 2016, 11:59:37 »

Suhlasim s Branom, mal som obycko Memphis, potom dva Custom Shopy a tie stare maju naozaj nie ze "nieco" do seba, ale je to vyrazne o niecom uplne inom. Fakt to nejsu len bachorky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #229 kedy: 17. November , 2016, 12:12:50 »

Realne si s 335 na maxime, lebo pred 65 so stopbar tailpiecom su cenovo uplne mimo. Takze si musis teraz najst nejaky iny model uz.  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #230 kedy: 18. November , 2016, 10:04:51 »

sportove auta radsej nie?  ha ha ha
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #231 kedy: 14. Február , 2017, 18:22:11 »

No tak som dnes aspon narychlo skusil tu 66/67 plesnivinu a samozrejme ze nadsenie. Uz som pohral na kvantach 335, tato ma klasicky drevenny zvuk ako zo starych nahravok, pritom nie je prilis telefonicka a je velice konkretna a cista zvukovo. Co som skusal ine s tymto trapeze uchytenim strun, tak boli vacsinou viac telefonicke, nosovejsie. Tato je velmi konkretna a cista. Nehovoriac o spravnej plesnivej patine 50 rocneho riadne hraneho nastroja. :)

Ozaj jediny badatelny nedostatok pre mna je ako u vsetkych tychto s trapeze uchytenim strun - slabsi sustain a trosku maksi attack (citit viac na basovych strunach) oproti stopbar tailpiece.

« Posledná zmena: 14. Február , 2017, 19:06:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #232 kedy: 14. Marec , 2017, 14:33:27 »

No mne sa konecne po neuprosnom prehladavani najdeep zakuti internetu podarilo najst nejaku staru SE4122 Hajwot bednu. Nakoniec som ju nasiel vo Francuzsku a je teda statne ojebana. Serial 1808, takze nejaka 1970/71. Vidno ze si uz odsluzila svoje a v podstate sa svojim sposobom uz aj rozpadava  Bavím sa skvele, ale repraky su tradicne uplne v poradecku. Dostat to sem sice bol porod, ale po trojtyzdnovej mailovej komunikacii a par zlomenych chrbtoch kurierov (sorry) sa to sem nejak uspesne dotrepalo. Frantici nenechali nic na nahodu a celu bednu mi este obliali pocas prepravy vinom, lebo to smrdelo jak ve veninarni a bolo cele premocene od cerveneho, ked to prislo  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Vyjebat to hore po schodoch tiez neni sranda, oproti klasickej 1960 to ma dobrych 12 kil navyse, ale tak este ze kolecka. Nic pre progrockera, lebo kolecka nejsu original jako a su dovrtane, takze to uz neni panenske a nedotknute.
Musim ale uznat ze internetmi a Hajwotofilmi ospevovany reproduktury Eminence Tonker v spojeni s Ted Weber FC12 (kopia Fane Crescendo), ktore mam v tej 212 Yamahe bedni, hraju podla mna lepsie, ale to si progac nikdy nepripusti  Nechajte ma vydýchať Na zdravie!



* IMG_7133.JPG (1272.75 KB, 1632x1224 - prehliadnuté 607 krát.)

* IMG_7135.JPG (793.08 KB, 1632x1224 - prehliadnuté 584 krát.)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #233 kedy: 21. Október , 2017, 11:56:23 »

Mal som teraz na par dni cest mat doma tu Kubovu 66/67 335ku. Cmuk chlapci

Celkom som sa na to tesil, kedze nedavno mi presla rukami takmer nehrana 73ka, tak ze reku porovnam aspon tesne po sebe. Sranda, ako su to akoze "rovnake" a zaroven ine nastroje. Dam par postrehov...

Celkom ma prekvapilo, ze ta 73ka ma uzsi a rozdeleny sustainblok, kde je medzi snimacmi velka medzera a druha cast spod krkoveho snimaca je evidentne z ineho tmavsieho dreva (mahagon?). 67ka ma ten sustainblok klasicky javorovy, sirsi a nerozdeleny, cize v tomto este ma konstrukciu ako 50s a skore 60s. Takisto ma oproti 73ke hrubsi krk a aj mensi sklon krku, cize hned tu mame pomerne vyznamne konstrukcne rozdiely, ktore samozrejme maju vplyv aj na zvuk.

Zvukovo aj pocitovo su to velmi odlisne nastroje, tato Kubova je pre mna fakt asi naj 335 aku som kedy mal/skusal. Zdravíčko Ma v zvuku presne to, co drviva vacsina novych nema a to jest kombinaciu neskutocnej dynamiky, plnosti a zaroven paradnej citatelnosti, co je asi aj vdaka skvelym snimacom. Ma samozrejme trochu aj taky ten klasicky nosovy nadych, ktory vacsinou novym skoro uplne chyba. Oproti 73ke ma viac stredov, gulatejsie vysky a celkovo o nieco plnsi zvuk. 73ka bola trochu udernejsia a citelne ostrejsia aj nasucho. Nieco tam urcite robia aj snimace, vseobecne som si vsimol ze cca od konca 1971 akoby trosku stratili stredy a zacali mat ostrejsie vysky (zmena magnetov?).

Proste celkovo paradicka a Kubovi este raz gratulujem. Na zdravie! Zdravíčko



« Posledná zmena: 05. August , 2021, 15:24:53 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #234 kedy: 08. Marec , 2020, 09:38:28 »

Mal som nedavno narodky a chytil ma celkom slusny GAS, po konzultacii s Progacom som si povedal ze idem definitivne dat bodku pri hladani Les Polu, takze behold, Gibson 60th anniversary 1959 Les Paul, Southern Fade, ktory sa dokonca zadaril s indickym palisandrom. Musim uznat ze kupovat brand new gitaru ma nieco do seba. Po mensom kikse zo strany obchodu (poslali mi zlu farbu spociatku Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať), som musel prvu gitaru vratit a pockanie sa predlzilo o dalsi tyzden  Je mi do plaču . To sklamanie pri otvoreni kufra bolo neopisatelne.

Nastastie je ale tu, takze sa mozte kochat.  Cmuk chlapci

Nastavena prisla strasne napicu, fakt zasnem pri takejto cene. Hned isiel zakladny setup, dotiahnutie krku atd a vsetko naporadku, vyborny nastroj Som metlak

« Posledná zmena: 08. Marec , 2020, 09:44:00 od kubog » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #235 kedy: 08. Marec , 2020, 11:24:42 »

Pekna ale draha, naco Ti taka je ked uz mas Goldtop a este aj zo zavireneho Talianska  Nechajte ma vydýchať. A chceme ukazku a podrobny tone report v porovnani s Goldtopom.  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #236 kedy: 08. Marec , 2020, 11:58:01 »

podla tohto clanku by mozno stacilo kupit bezny standard a vymenit creva https://guitar.com/review/electric-guitar/review-gibson-custom-60th-anniversary-1959-les-paul-standard/  Bavím sa skvele
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #237 kedy: 08. Marec , 2020, 12:00:09 »

Pekný Les Paul, nech Ti tobí radosť ✌️
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #238 kedy: 09. Marec , 2020, 08:59:35 »

Parada, ked hra tak ako vyzera, tak super !
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #239 kedy: 19. Marec , 2020, 09:36:02 »

Diky chalosi, este par normalnejsich fotiek v takom akurat svetle, ked to tu az tak nezije  Zdravíčko.

Super investicia inak v tychto drblych casoch co nas cakaju  Bavím sa skvele Nechajte ma vydýchať Kebyze kupujem o dva tyzdne neskor asi ani nekupim.







Zaznamenané
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.