Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
08. Júl , 2024, 22:05:11
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: upgreid JOLANA IRIS (vintage )  (Prečítané 43292 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #195 kedy: 23. Február , 2009, 23:02:14 »

čo si k....  dal som tam celkom slušny značkovy sprejersky sprej  Bavím sa skvele matny.... a 4x som striekal lak KááMO
a už som to tu pisal viacej krat ,že za minimum vela muziky hmatnik je OK pražce OK ladia okvay ...
keby sem jebnem 30ročneho presne tak isteho rozjebaneho telecastera tak šetci by ste ho vychvalovali a bol by rozjebany prensne tak rovnako ako  jolana to kde sme.....čo toto Si píš!!!  Bavím sa skvele

hra sa na nej fajn zvuk ma zaujimvay....a keby mam keše rono si kupim nejaku SXku a neriešim.... na gitare su sučiatsky kt. boli vymontovane z gitar a nahradene lepšimi... neni su to komponenty hrzdave

šom študnt nemam ani na pivo ..tak riešim taketo veci keby mam penize kupim novy nastroj neriešim a doma mam toho tolko ako JOE napr...

tipek ale gitaru nemozes strikat hoci cim...na to su speci laky ktore to drevo tak nezahubia...to drevo musi aj cez ten lak trosku hrat...takto si len znicil zvuk ved ak ju chces spravit a bavi ta to sa takto vyzivat v pohode dam ti radu ...rozober ju a daj dole vsetok ten nechutny lak pekne to vybrus do cisteho dreva a daj to namorit niecim a prelakovat cistym lakom u dakeho stolara to ta nevide az tak draho...pickguard daky zones origos telecaster za par stovak prisposob snimace a gitara nebude mozno len hrat ale bude mat aj svojsky zvuk a hlavne zahra aj drevo...teraz ti nehra drevo ale len tie sitne snimace lebo drevo je pod kokpov hnusneho a nevhodneho laku...ked to ale upravis a das mu dychat gitara ti zahra svojsky a uvidis ze bude slusna aj s tym hardwerom co mas...a ked to chces mas osuchane tak daj aspon 2vrstvy laku a ked nastrikas prvu zbrus si to ako chces a nastrikaj druhu...a hlavne to nerob sprejom...bude to stat zato...mozno... Zdravíčko

« Posledná zmena: 23. Február , 2009, 23:24:37 od br4nik » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #196 kedy: 23. Február , 2009, 23:53:33 »

ono by to bolo s tym sraašne vela času a roboty... už som raz sa pokušal vybrusit zadnu čast irisky do dreva ale ono tam je straašne vela gitu a pri bruseni sa sprava ako žuvačka....je tam tost hruba vrstva (2mm) kt. by som mohol akurat ohoblovat rovno :-D ha ha ha

a kobylka je pekne v dreve osadena neni ovplivnena fabou.... nulty pražec je tiež v surovom dreve osadeny

sustein to má, nemam pocit ,že to ma ukrateny..

len ta gitara je tenka telo ma len 3cm.. pod pickguardom su velke diery  na sniamče.... a ma taky akustocky tupy sound na sucho...možno su to len stare struny 2jročne  ....ešte som nekupil novu sadu  :)

a sniamče su tam neni take shiti rm pickups su hadam neni shity.. Bavím sa skvele

ono to ma malo dreva aby to dobre znelo.... telo je  z 3ch vrstiev drevennych paltou na sebe zlepenych 

a tie diery pod tremolom pod sniamčmi pod elektronikou....
Zaznamenané

Hasdrubal
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #197 kedy: 24. Február , 2009, 14:59:00 »

cauko - mam 40 rocnu jolanu alexandra.
napriek 40 rokom ma pekny zvuk....ale myslim ze akutne potrebuje prelakovanie a preprazcovanie.

neviete kto a za kolko by mi to mohol urobit?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #198 kedy: 24. Február , 2009, 17:53:13 »

heh prelakovat kolko chcheš do toho vrazit? igor k. by to evdel alebo kopec dalši tu na fore..
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #199 kedy: 25. Február , 2009, 12:31:02 »

cauko - mam 40 rocnu jolanu alexandra.
napriek 40 rokom ma pekny zvuk....ale myslim ze akutne potrebuje prelakovanie a preprazcovanie.

neviete kto a za kolko by mi to mohol urobit?

.....min 140 max 200 Euro.....záleží od použitých materiálov a od prácnosti.....vychádzal som z cien čo som ja cvakal za repasovanie mojich Jolaniek.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #200 kedy: 28. Február , 2009, 11:30:17 »

včera som si otestoval :-D test obstala aj zvuk taky aky som očakaval mala ala uchylna alternativa :-D
na sucho parada hrat na nej ale cez hlavu by sa vam ten zvuk asi nepačil :-D


* yamaha_eg112jolana_iristelekaster.jpg (410.52 KB, 1200x1600 - prehliadnuté 478 krát.)
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #201 kedy: 28. Február , 2009, 11:36:23 »

včera som si otestoval :-D test obstala aj zvuk taky aky som očakaval mala ala uchylna alternativa :-D
na sucho parada hrat na nej ale cez hlavu by sa vam ten zvuk asi nepačil :-D
v com je ten zvuk taky naprd, ze by sa nam nepacil? nejak to opis
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #202 kedy: 28. Február , 2009, 11:58:12 »

ono som dal RH- pri kobylu ale ma taky suchy zvuk tak ju dam pri krk kde je určena viacej....

zvuk oboch snimačoch je celkom fajn  3 rozne zvuky a ani jeden neni na zahodenie.....

na sucho ma dobry zvuk taky tupši ale ma to svoje čaro struny citit ,že hraju v tom dreve...

zvukna aparate  je dost vyškovy strašne vyškovy stredovy ...basy to ma ale take  ine .. je dost rozdiel ,že ta gitara ma 3cm telo ked chytim telekastera  to je hned rozdiel

možno to je aj preto lebo nemam pripojene tonove clony... kt. odoberaju vyškove frekvecie...tak aj brumo-šumi gitara trocha

na čistom zvuku ma pekny zvuk krkovy snimač sa javy vlastnostami skoro jako singel pekne skreče  hendrixove finty voodoo child celkom pekne sa dal na tom s kvakadlom :-D

podoba sa to na takyto zvuk..ine ma nenapada..zatial len taky mam dojem z tej gitary  Bavím sa skvele


Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #203 kedy: 28. Február , 2009, 22:52:44 »

sak hrat to hra, nemalo by to hrat preco inac oproti nejaky terazjsim lacnym gitaram. ide o to aky to ma hmatnik.. uz si to prerobil, alebo to chces naozaj tak nechat ?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #204 kedy: 01. Marec , 2009, 11:36:31 »

sak hrat to hra, nemalo by to hrat preco inac oproti nejaky terazjsim lacnym gitaram. ide o to aky to ma hmatnik.. uz si to prerobil, alebo to chces naozaj tak nechat ?

ako čo prerobit??

hamtnik je ok prepražcovany dohmat  je nejako 2mm...

ten hamtnik je rovny ako doska nema žiaden radius a kobylka ma kamene do obluka takže ten dohmat zatial neni to rpave orechove....  skusim zabrusit tie kamene...

a ešte som si všimol že ked som zabrusoval pražce... mi vznikol jeden jav
aj ked som ich zabrusil perfektne nikde nedrnčia struny ... som si všimol ke doms povytahoval zo par tonov a pozrel sa na pražec struna tam vždy neha po sebe čiarku kde sa tie dva kovy o seba šuchali...

a som si všimol že na niektorych pražcov sa struna dotyka na kraji alebokonca pražca a mala by sa dotikat v strede aby dobre ladila .. takže to musim ešte doladit :-D

a ta gitara hra inak ako seriova lacna v dnešnej dobe....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #205 kedy: 01. Marec , 2009, 12:08:23 »

...

a ta gitara hra inak ako seriova lacna v dnešnej dobe....

100% nie.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #206 kedy: 01. Marec , 2009, 13:21:34 »

100% nie.

a zas som si po sebe neprečital čo som napisal  No hanbím sa...... som chcel odpovedat na mariov prispevok ,že to nehra zvukovo ako seriove lacne gitary ...

seriovky su štylovo kompatibilnejšie a tuto ani enviem zaradit  ?§!.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #207 kedy: 01. Marec , 2009, 18:16:00 »

preco by mala hrat inac, ako bezne/lacne seriovky ?

« Posledná zmena: 01. Marec , 2009, 18:22:23 od mario bross » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #208 kedy: 01. Marec , 2009, 18:35:53 »

to drevo ma min 43-45 rokov.... telo je tenke asi preto to ma taky tupši zvuk , je tam malo dreva velke diery .. a su to 3vrstvy lepeneho dreva .... menzura 626 to ma tušim....

a to drevo neviem čo to je zač... niekto mi hovoril ,že davali ake mali na sklade.. ale jelša to určite neni
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #209 kedy: 01. Marec , 2009, 18:44:05 »

pouzivali nejake ihlicnany - smrek ci co...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.