Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 22:10:08
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bassilov stary Rickenbacker 4001  (Prečítané 15408 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 22. Január , 2009, 11:32:31 »

Mam prave doma stareho Rickenbackera 4001, ktory sme s Robertom zohnali pre Vadimovho basaka, tak som sa trosku vyblbol za asistencie attenuatora tlmiaceho skoro na maximum (zaujimave, ze vplyv na zvuk basy to nema tak citelne negativny ako pri gitare). Musim povedat, ze tieto basy su velmi zabavne. Bavím sa skvele Uz nasucho ma zarazil uzasny sustain, ide to potom aj zosilene, fakt to doznieva pomaly donekonecna. Najviac ma ale na tej base bavi ten jej typicky rychly drncivy attack, ktory je nenapodobitelny. Krkovy snimac ma nad ocakavania dost tucny a masity zvuk, prevapivo vhodny aj na jazz. Dost vsestranna basa, hoci stale si nezaprie ten svoj drncivy tvrdy ton, ale to je jej caro. Medzipoloha je hutna a cinkava. Zaujimave su jej dva inputy - na jednom ide len kobylkovy snimac akoby hlasnejsie a druhy je na zvysne polohy (tam je kobylkovy snimac tichsi). Idealne je ju zapojit dvoma jackmi. Na rockovu hudbu je to uzasna basa, ta jej agresivita a rychly nabeh tonu sa neda s nicim zrovnat. Aj pri mojich extra captavych prstoch na basu (momentalne len 3 plne funkcne Bavím sa skvele) mi pri nej hned napadli stare 70s progrockove a hardrockove kapely ala Yes, Fermata, Flash atd., lezie to z toho doslova aj nechtiac. Akurat mi vadil jej tvar, ostre hrany jej tenkeho tela dost tlacia ruku. 

Skvely a dost vsestranny nastroj, poda mna dost nepravom kvazi zabudnuty, casom si urcite jedneho zadovazim len tak z pasie. :)
« Posledná zmena: 22. Január , 2009, 11:36:40 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 22. Január , 2009, 11:36:35 »

ako je to tazke ? ja si pamatam, ze na to ake to je tenke ma vzdy zarazila vaha, ale nedrzal som to v ruke uz roky...

a co znamena vsestranna basa ? ktora solid body basa nie je vsestranna ? mne sa naopak tak typicky zvuk vidi skorej ako prvok nevsestrannosti.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 22. Január , 2009, 11:40:19 »

ako je to tazke ? ja si pamatam, ze na to ake to je tenke ma vzdy zarazila vaha, ale nedrzal som to v ruke uz roky...

a co znamena vsestranna basa ? ktora solid body basa nie je vsestranna ? mne sa naopak tak typicky zvuk vidi skorej ako prvok nevsestrannosti.

Nie je nejako extra tazka, cakal som ze bude o dost viac, vazi asi ako bezne Fender basy. Hoci je fakt, ze na to tenke telicko vazi az az.

Vsestranna preto, lebo vzdy som si myslel, ze na tychto basach sa moc neda dosiahnut jemny uhladeny ton, ale ide to, hoci je stale taka nejaka strunovejsia ako Fendre. Plus ma prevapil jej syty zvuk pri krkovom snimaci, tam som cakal tensi. Zmeny poloh su tiez dost vyrazne. Takze "vsestranna" v zmysle mojich ocakavani.

« Posledná zmena: 22. Január , 2009, 11:41:15 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #3 kedy: 22. Január , 2009, 12:11:28 »

Nie je nejako extra tazka, cakal som ze bude o dost viac, vazi asi ako bezne Fender basy. Hoci je fakt, ze na to tenke telicko vazi az az.

Vsestranna preto, lebo vzdy som si myslel, ze na tychto basach sa moc neda dosiahnut jemny uhladeny ton, ale ide to, hoci je stale taka nejaka strunovejsia ako Fendre. Plus ma prevapil jej syty zvuk pri krkovom snimaci, tam som cakal tensi. Zmeny poloh su tiez dost vyrazne. Takze "vsestranna" v zmysle mojich ocakavani.



celojavor ma rezonancne velke problemy s jemnymi tonmi celkovo. na jemnu muziku vylucene takpovediac. ked som este mal stingraya tak to bolo tiez to prave javorove(skoro 7kg tusim)  ha ha ha
ostre, nekonecny sustain ale agresivny ton. dost spravi aj elektronika ale. rick mi nikdy moc nesedel tvarovo, je to taka vesmirna basa
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 22. Január , 2009, 12:20:12 »

javor je vyborne drevo mal som celojavorove gitary a hrali velmi dobre ,mne sa pači viac ako jelša a menej ako jasen,pri M neck znie moc ostro tak je lepši na RW neck,kedysi robili Hohner kopie všetky z javora a našli sa tam vyborne kusky Zdravíčko
Ta basa je moja oblubena len ten moj basak ju nechce Smútim  nepači sa mu
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 22. Január , 2009, 12:41:05 »

ostre, nekonecny sustain ale agresivny ton. dost spravi aj elektronika ale. rick mi nikdy moc nesedel tvarovo, je to taka vesmirna basa

Zaujimave na tom Ricku este je, ze sa na nom v pohode daju hrat aj powerchordy a zneju uplne konkretne. Je fakt, ze clovek ma chut do toho mlatit. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #6 kedy: 22. Január , 2009, 14:55:30 »

Zaujimave na tom Ricku este je, ze sa na nom v pohode daju hrat aj powerchordy a zneju uplne konkretne. Je fakt, ze clovek ma chut do toho mlatit. Bavím sa skvele

To je pravda. Rickenbacker je idealna basa do rockoveho tri. Pri spravnom nastaveni zosilnovaca to pekne nahradi doprovodnu gitaru.
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #7 kedy: 22. Január , 2009, 14:57:34 »

To je pravda. Rickenbacker je idealna basa do rockoveho tri. Pri spravnom nastaveni zosilnovaca to pekne nahradi doprovodnu gitaru.
živý príklad...Motorhead   Na zdravie!
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 22. Január , 2009, 15:02:39 »

aj tento basak hra na nu obstojne :)
... prvych par sekund vide treba vydrzat... basa pride neskor Žmurk
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 22. Január , 2009, 15:04:34 »

aj tento basak hra na nu obstojne :)
... prvych par sekund vide treba vydrzat... basa pride neskor Žmurk
az na to ze to NIE je rickenbacker podla mna........a urcite nie 4001
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #10 kedy: 22. Január , 2009, 15:10:39 »

znie to trosku takto?
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #11 kedy: 22. Január , 2009, 15:11:59 »

tuto je velký hráč na Rikáča
Chris Squire,furt hral na Rikáčoch,a jeho zvuk bol charakteristický  Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Január , 2009, 15:15:14 od temo » Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #12 kedy: 22. Január , 2009, 15:19:46 »

Rikac je prava rocke n rollova basa.
Akej farby je ?
krkovy snimac hra preto ovela hutnejsie ,lebo kobylkovy je umelo odbasovany DP filtrom uz v samotnej elektrike basgitary.Ja na mojom mam dorobeny Bypass tohto filtra a v tedy je to skrkot jak z Motorheadu  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 22. Január , 2009, 15:26:17 »

rikacovy zvuk u nas mal dobry Laco Lucenic na Huascarane a v niekolkych Modusoch...
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #14 kedy: 22. Január , 2009, 15:27:08 »

Rikac je prava rocke n rollova basa.
Akej farby je ?
krkovy snimac hra preto ovela hutnejsie ,lebo kobylkovy je umelo odbasovany DP filtrom uz v samotnej elektrike basgitary.Ja na mojom mam dorobeny Bypass tohto filtra a v tedy je to skrkot jak z Motorheadu  Bacha na vec kamo!
myslys ze ten filter sa hodi do bars akej basy?
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.