Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 10:58:43
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jem Godfrey - rozhovor o progrocku, popíku a vôbec :-)  (Prečítané 4458 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 22. Január , 2009, 11:54:20 »

Ako profesionálnej bulvárnej hyene sa mi podarilo spáchať rozhovor s britským producentom Jemom Godfreym. Komponoval, produkoval a aranžoval veci pre ľudí ako Atomic Kitten, Gareth Gates a podobných. Vo voľnom čase sa venuje prog-rocku a má kapelu FROST. Pokecal celkom zaujímavé veci o hudobnom priemysle a fungovaní pop-music. Už sa to tu veľa razy riešilo, tak hádam povedal niečo inšpiratívne:
http://www.pluska.sk/rozhovor/2009/01/musite-sa-vediet-predat.html


Inak, ten FROST, je to takéto:
« Posledná zmena: 22. Január , 2009, 11:57:00 od Altostratus » Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #1 kedy: 22. Január , 2009, 12:15:05 »

mne sa zda ze teraz aj ten najhorsi pop je podstatne lepsi ako kedysi. a fakt sa tam moc pytas na tie chlapcenske skupiny, ja teraz o ziadnej neviem :) ci sa vratia to je otazne, asi skor nie podla mna
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Január , 2009, 12:30:17 »

Pripadalo mi to byť zaujímavé...celostranový rozhovor o prog-rocku by som asi do novín nedostal. V rozhovore padlo aj zopár otázok, ktoré sa do novín nedostali. Keď budem mať trochu času, tak sa v tom preňúram a hodím ich sem, hádam ma za to nečaká poprava.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 22. Január , 2009, 12:46:41 »

Dusky, ber si priklad - popovy producent a ma rad progrock. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 22. Január , 2009, 13:10:27 »

Vcelku pekny rozhovor, je zrejme, ze typek ma vo veciach dost jasno.  Zdravíčko
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 22. Január , 2009, 13:20:30 »

Pripadalo mi to byť zaujímavé...celostranový rozhovor o prog-rocku by som asi do novín nedostal. V rozhovore padlo aj zopár otázok, ktoré sa do novín nedostali. Keď budem mať trochu času, tak sa v tom preňúram a hodím ich sem, hádam ma za to nečaká poprava.

Sem hoď celý rozhovor.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 22. Január , 2009, 13:38:40 »

Sem hoď celý rozhovor.
Neviem, či by som sa tým nejako nespreneveril svojej pracovnej zmluve  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 22. Január , 2009, 13:49:29 »

Neviem, či by som sa tým nejako nespreneveril svojej pracovnej zmluve  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

prečítaj si pracovnú zmluvu. Ak tam nie je zákaz uverejniť svoj rozhovor v inom médiu, tak je to ok. Inak by si mohol hádam použiť tie jeho vyjadrenia, ktoré neboli uverejnené v Pluske a spraviť z nich prípadne článok.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 22. Január , 2009, 13:53:54 »

OK, tak som si znovu prešiel surový text a do novín sa vlastne nedostala iba jediná otázka, takže tu je:

Trochu filozofická otázka - čo je vlastne progresívny rock?
Hm...často kritizujem progresívny rock, lebo sa z neho stáva regresívny rock. Muzikant si povie "som v prog-rockovej kapele, tak potrebujem Mini-Moog a Mellotron a takúto gitaru..." až sa uzavrie do neuveriteľného sebastredného cirkusu. Progresívny rock dnes strašne trpí nostalgiou. Ale už niesme v roku 1974.
Hoci by som rád tvoril v tej ére. Hudba sa musí vyvíjať. Progresívne kapely si hrajú svoje a snažia sa nás presvedčiť, že je rok 1974. Progresívny rock má snáď najhorší imidž zo všetkých žánrov. Vlasatí páni v stredných rokoch si hrajú na Mellotrony.
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #9 kedy: 22. Január , 2009, 14:36:06 »

OK, tak som si znovu prešiel surový text a do novín sa vlastne nedostala iba jediná otázka, takže tu je:

Trochu filozofická otázka - čo je vlastne progresívny rock?
Hm...často kritizujem progresívny rock, lebo sa z neho stáva regresívny rock. Muzikant si povie "som v prog-rockovej kapele, tak potrebujem Mini-Moog a Mellotron a takúto gitaru..." až sa uzavrie do neuveriteľného sebastredného cirkusu. Progresívny rock dnes strašne trpí nostalgiou. Ale už niesme v roku 1974.
Hoci by som rád tvoril v tej ére. Hudba sa musí vyvíjať. Progresívne kapely si hrajú svoje a snažia sa nás presvedčiť, že je rok 1974. Progresívny rock má snáď najhorší imidž zo všetkých žánrov. Vlasatí páni v stredných rokoch si hrajú na Mellotrony.


to jak ja keby som hovoril  No hanbím sa..
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #10 kedy: 22. Január , 2009, 14:48:11 »

OK, tak som si znovu prešiel surový text a do novín sa vlastne nedostala iba jediná otázka, takže tu je:

Trochu filozofická otázka - čo je vlastne progresívny rock?
Hm...často kritizujem progresívny rock, lebo sa z neho stáva regresívny rock. Muzikant si povie "som v prog-rockovej kapele, tak potrebujem Mini-Moog a Mellotron a takúto gitaru..." až sa uzavrie do neuveriteľného sebastredného cirkusu. Progresívny rock dnes strašne trpí nostalgiou. Ale už niesme v roku 1974.
Hoci by som rád tvoril v tej ére. Hudba sa musí vyvíjať. Progresívne kapely si hrajú svoje a snažia sa nás presvedčiť, že je rok 1974. Progresívny rock má snáď najhorší imidž zo všetkých žánrov. Vlasatí páni v stredných rokoch si hrajú na Mellotrony.


nieco pre progiho Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 22. Január , 2009, 16:00:18 »

Ja s nim suhlasim, je fakt ze dnesny progrock je casto v slepej ulicke a chyba originalita. Vela kapiel stale len kopiruje stare a jediny rozdiel je len, ze pouzivaju novsie nastroje a sposob nahravania. Ale daju sa najst aj zaujimave veci stale, ale oproti 70tym rokom je toho zaujimaveho a inovativneho zalostne malo. Preto stale tvrdim, ze ten obrovsky zaner mal vrchol v 70tych rokoch.
Druha vec je, co sa pod neho radi, niekde pod to spada aj elektronika, casto folkrock, moderna vazna hudba a pod., takze tazko sa da povedat o co vlastne ide pod pojmom progrock. :)
« Posledná zmena: 22. Január , 2009, 16:01:20 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #12 kedy: 24. Január , 2009, 16:13:09 »

OK, tak som si znovu prešiel surový text a do novín sa vlastne nedostala iba jediná otázka, takže tu je:

Trochu filozofická otázka - čo je vlastne progresívny rock?
Hm...často kritizujem progresívny rock, lebo sa z neho stáva regresívny rock. Muzikant si povie "som v prog-rockovej kapele, tak potrebujem Mini-Moog a Mellotron a takúto gitaru..." až sa uzavrie do neuveriteľného sebastredného cirkusu. Progresívny rock dnes strašne trpí nostalgiou. Ale už niesme v roku 1974.
Hoci by som rád tvoril v tej ére. Hudba sa musí vyvíjať. Progresívne kapely si hrajú svoje a snažia sa nás presvedčiť, že je rok 1974. Progresívny rock má snáď najhorší imidž zo všetkých žánrov. Vlasatí páni v stredných rokoch si hrajú na Mellotrony.


preto vznikol dream theater  Beeee
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #13 kedy: 25. Január , 2009, 13:35:04 »

OK, tak som si znovu prešiel surový text a do novín sa vlastne nedostala iba jediná otázka, takže tu je:

Trochu filozofická otázka - čo je vlastne progresívny rock?
Hm...často kritizujem progresívny rock, lebo sa z neho stáva regresívny rock. Muzikant si povie "som v prog-rockovej kapele, tak potrebujem Mini-Moog a Mellotron a takúto gitaru..." až sa uzavrie do neuveriteľného sebastredného cirkusu. Progresívny rock dnes strašne trpí nostalgiou. Ale už niesme v roku 1974.
Hoci by som rád tvoril v tej ére. Hudba sa musí vyvíjať. Progresívne kapely si hrajú svoje a snažia sa nás presvedčiť, že je rok 1974. Progresívny rock má snáď najhorší imidž zo všetkých žánrov. Vlasatí páni v stredných rokoch si hrajú na Mellotrony.

  Jasne, v sucasnosti je divne robit muziku v style 70tych rokov a tvrdit, ze je progresivna .  Uz len samotny pojem progresivny znamena novatorsky,nadcasovy a poukazuje na hudobne dianie, ktore sa v tomto duchu neustale vyvija .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 31. Január , 2009, 14:42:09 »

  Jasne, v sucasnosti je divne robit muziku v style 70tych rokov a tvrdit, ze je progresivna .  Uz len samotny pojem progresivny znamena novatorsky,nadcasovy a poukazuje na hudobne dianie, ktore sa v tomto duchu neustale vyvija .
a stredovek, kedze je to stred medzi starovekom a novovekomu sa tiez furt posuva dopredu? progresivny rock ma urcite vseobecne znaky a to, ze podla progaca dream theater zneju umelo a neprinieslo "az tolko" noveho, este neznamena, ze do toho zanroveho kybla nevlezu. rovnako ako X dalsich kapiel. hard rock dneska predsa tiez uz neni taky "tvrdy" a pritom je zeppelin stale hard rock presne tak ako aj ti, co to hraju tak ako oni a narodili sa o 40 rokov neskor.

tvrdim, ze cela tato debata byva hlavne o ignorantskej oblube nejakeho vyberu kapiel nejakeho zanru. a to co mne sa nepaci, to neni ten zaner. lebo ked mne sa paci progrock a som progrocker a nepaci sa mi dream, tak je jasne, ze dream nie je progrock.  Beeee
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 22 otázok.