Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. November , 2024, 02:57:33
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jem Godfrey - rozhovor o progrocku, popíku a vôbec :-)  (Prečítané 5195 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 31. Január , 2009, 14:50:57 »

Dobra myslienka s tym stredovekom, mal som v oblube nazerat na ten dnesny progresivny rock/neoprog trochu zhora, co sa tyka nejakej progresivity, ale nieco na tom bude.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #16 kedy: 13. Apríl , 2009, 14:49:19 »

a stredovek, kedze je to stred medzi starovekom a novovekomu sa tiez furt posuva dopredu? progresivny rock ma urcite vseobecne znaky a to, ze podla progaca dream theater zneju umelo a neprinieslo "az tolko" noveho, este neznamena, ze do toho zanroveho kybla nevlezu. rovnako ako X dalsich kapiel. hard rock dneska predsa tiez uz neni taky "tvrdy" a pritom je zeppelin stale hard rock presne tak ako aj ti, co to hraju tak ako oni a narodili sa o 40 rokov neskor.

tvrdim, ze cela tato debata byva hlavne o ignorantskej oblube nejakeho vyberu kapiel nejakeho zanru. a to co mne sa nepaci, to neni ten zaner. lebo ked mne sa paci progrock a som progrocker a nepaci sa mi dream, tak je jasne, ze dream nie je progrock.  Beeee
  :) Ten stredovek nebol moc dobry priklad. Hudobny stredovek zahrna tri casove obdobia. Hudba sa v tomto rozmedzi velmi menila-kracala s dobou a bola ovplyvnovana modernymi trendmi. Od jednohlaseho Gregorianskeho choralu a svetskych piesni s jednoduchym doprovodom na stare hudobne nastroje (cca. 5-9.stor.) az po komplikovane 40 hlase vokalne plyfonicke diela a co je najdolezitejsie cca.od r.1580 nastal velky rozvoj instrumentalnej polyfonickej hudby predznamenavajuci nastup hudobneho novoveku-baroka. A to nehovorim o vyvoji hudobnej teorie a kompozicie. Takze podla mna sa hudba v stredoveku (ako v kazdom inom obdobi) "furt posuvala dopredu". Epigoni upadli do zabudnutia, reformatori tvorili dejiny-kludne sa to da aplikovat podobne napr. aj na progrock. Vyber je samozrejme kazdeho osobna vec  :) .

A pristup "o ignorantskej oblube nejakeho vyberu kapiel nejakeho zanru a to co mne sa nepaci, to neni ten zaner" je samozrejme blbost. Hudba (umenie celkovo) je krasna aj preto, ze pojmom "zaner" v nej mozes vytycit urcite mantinely, v ktorych sa budes pohybovat a tak vzniknu charakteristicke crty, ktore potom mozes zas medzi sebou kombinovat a tvorit tak vlastny hudobny jazyk.




« Posledná zmena: 14. Apríl , 2009, 07:15:59 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.