Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 07:03:01
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TEST M13  (Prečítané 48551 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #165 kedy: 26. Január , 2009, 11:24:04 »

davnejsie sme sa tu rozpisali o roznych kablovackach. skusal niekto zapojenie gitara -> m13 -> m13 fx send -> amp in -> amp fx send -> m13 fx return -> m13 out -> amp fx return

alebo jednoducho povedane, okrem toho, ze m13 bude v fx slucke aparatu, tak do slucky, ktoru ma m13 sa zapoji preamp aparatu, cize sa bude dat napr nakopavat simulaciami skreslovatok a modulacne/dozvukove efekty budu v slucke aparatu, kde "maju byt".

moja otazka je - nakurvi m13 takto signal? kedze ta slucka m13 sa podla manualu da "naroutovat" na hocijaku poziciu pred, medzi hocijaky efekt, za efekty, tak tipujem, ze je to poriesene digitalne, cize ten signal bude celkovo 4x prevadzany hore dole z analogoveho na digitalny a naspat (blokovu schemu zapojenia m13 som nenasiel, tak sa takto domnievam, co bude asi najpravdepodobnejsie)

zaujimali by ma hlavne odpovede k veci, ospevovania ake je to super, je tu na 20 stran v dvoch temach :)

neskusal som to, ale skusal som podobne. gitara -> dibox -> zvukovka -> GR s nakopavatkom -> SPIDF out zvukovka -> SPIDF in G-Major -> line ut G-Major -> externy lampovy preamp -> zvukovka -> GR so simulaciou bedne.

cize signal spravil AD prevod, presiel simulaciou nakopavatka spravil DA prevod, presiel lampovym skreslenim, spravil AD prevod, presiel simulaciou boxu a spravil DA prevod a to som potom pocuval... ten G-Majro som tam mal z dovodu, ze na domacej zvukovke mam iba jeden par line out - cize ak som chcel pocuvat na 2 bednach, namal som ist ako inak z karty von, cize digitalom do digital vstupu G-Major a z tadial line out, G-Major som pouzil cisto oba ako DA prevodnik - kedze z karty do G-Major som siel digitalom, signal by sa tym nemal degradovat...

prevodniky na mojej karte su povazovane za celkom slusne, prevodniky na G-Majore su standardne, ako sa bezne pouzivaju.

zvuk zly - to som chcel vlastne napisat - viacnasobny prevod ho pocutelne degraduje... mam skusenost, ze pokial sa takto hore dole routuje linkovy signal, degradacia je pri normalnych prevodnikoch v nasich podmienkach v podstate zanedbatelna, ale jak sa takto ide s holym signalom gitary, ktory sa potom este skresluje, tak to dost pocut...

neviem, ake prevodniky pouziva tato M13, ale nepredpokladam, ze by to mala byt nejaka zasadne vyssia liga, ako v G-Majore a v E-Mu...

ale rad si precitam, ked to niekto vyskusa na M13 :)
Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #166 kedy: 26. Január , 2009, 12:59:15 »

to hej kupis fintu za 500 ojro a este aby si k tomu dokupoval nejake krabicky  ?§!.
Tak mne je to u prdele, ja viac ako štyri efekty naraz nepoužívam.
A je to snáď taký rozdiel keď si kúpiš krabičky za 500 a chceš ešte nejakú, Na zdravie! je mi jasné o čom píšeš- v multiefekte by malo byť už všetko čo chcem používať, ale tak min. nejaký wah musíš(môžeš)dokúpiť a na to, koľko táto sranda stojí, dokúpiť pár krabičiek nie je problém pre tých, ktorým nestačia štyri efekty naraz... Žmurk
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #167 kedy: 26. Január , 2009, 13:16:56 »

Tak mne je to u prdele, ja viac ako štyri efekty naraz nepoužívam.
A je to snáď taký rozdiel keď si kúpiš krabičky za 500 a chceš ešte nejakú, Na zdravie! je mi jasné o čom píšeš- v multiefekte by malo byť už všetko čo chcem používať, ale tak min. nejaký wah musíš(môžeš)dokúpiť a na to, koľko táto sranda stojí, dokúpiť pár krabičiek nie je problém pre tých, ktorým nestačia štyri efekty naraz... Žmurk

hej ?
Zaznamenané

Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #168 kedy: 26. Január , 2009, 13:29:45 »

hej ?
Určite.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.