Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 07:47:57
Strán: 1 ... 8 9 [10] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TELECASTER KELLER A USA  (Prečítané 31228 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #135 kedy: 13. Október , 2008, 15:26:32 »

Mám doma PODxt, PODx3, Roland VG88..
Z Onboardu môžeme požičať Roland VG99, z Mady a Marrisu ďalšie efekty.
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #136 kedy: 13. Október , 2008, 17:39:23 »

to znie velmi dobre, len tak dalej  Na zdravie!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #137 kedy: 13. Október , 2008, 18:03:00 »

mozem poskytnut tc electronic nova system, s analog drive obvodom (v1.10 so speaker simulatorom)

Tato recenzia by aj mna zaujimala.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #138 kedy: 13. Október , 2008, 21:32:13 »

TC urcite urobime, lebo je to fajn pristroj...
Zaznamenané

ivanb
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 209


« Odpoveď #139 kedy: 03. Február , 2009, 09:29:06 »

K tejto téme sa pripajam trocha oneskorene .Chcem len vyjadriť názor že tie testy su sice mierne zaujaté podla toho aké názory vyhranené  zastáva testujuci.To ale neznamená že niesu zaujimavé . V tom teste bolo  zdá sa všetko seriozne porovnané s maximálnou možnou mierou,akurat záverečné hodnotenie bolo proste Duškove  .To mu nikto už asi nevyvráti a má možno aj kus pravdy.Ja mám dva robenáky ani jeden nieje presná kopia tak teraz neviem ako a s čím by som ich mal porovnávať.Jeden vyzerá ako LP je od Kellera a je to podla mna velmi dobrá gitara recenziu tu už robil Rasto. Ale nieje to presná kopia už napriklad z pohladu materialov. Dal som ju teraz Rastovi a Duskovi na porovnanie a som strasne nažhavený aký bude výsledok. Hlavne preto že jej cena bola výrazne nišia ako u originálu LP. Tá druhá vyzerá ako Strat uplná klasika ,ale je to uplne niečo iné.Robil a vymyslel som si to sám tak asi na70 % krk mi po niekolkých nepodarkoch nakoniec urobil Igor Keller. Hrá to dobre ale nieje to Strat ani materialovo ani osadením.Je to proste moja predstava moja gitara a je jediná . No a tá debata či robiť testy alebo nie je uplne mimo. Predstavte si toto forumasi takto -  Co máš nové? -Nič a ty? -ani ja .- Fajn .-Ideš na pivo? -Nie  nuda .-Ved sa tam nemám ani ským pohádať. Duško už nerobý žiadne porovnávačky tak o čom sa budeme naťahovať.- atd. atd. Takže porovnávaj testuj píš a nahrávaj nech máme o čom kecať aj ked niekto má iný názor ved o tom to celé je. A vám všetkým čo venujete svoj volný čas tomuto foru chcem ja podakovať  a nenechajte sa otráviť nejakým frflošom ,lebo aj on je rád že môže tráviť čas na tomto fore akurát si to neuvedomuje,alebo má zrovna zlu naladu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #140 kedy: 03. Február , 2009, 10:20:13 »

Jeden vyzerá ako LP je od Kellera a je to podla mna velmi dobrá gitara recenziu tu už robil Rasto. Ale nieje to presná kopia už napriklad z pohladu materialov. Dal som ju teraz Rastovi a Duskovi na porovnanie a som strasne nažhavený aký bude výsledok. Hlavne preto že jej cena bola výrazne nišia ako u originálu LP. Takže porovnávaj testuj píš a nahrávaj nech máme o čom kecať aj ked niekto má iný názor ved o tom to celé je.

Ani u Gibsonov nemas stale rovnake Les Pauly. Napriklad Les Pauly zo 70tych rokov az do zaciatku 80tych boli konstrukcne aj zvukovo velmi odlisne od povodnych originalov, aj od dnesnych modelov ci uz serioviek alebo Custom Shop reedicii. Takze pojem ako "original" LP je dost neurcity, jedine ze to beries iba ako hocico od Gibsonu.

S tym druhym suhlasim, ja som presvedceny porovnavac, testovac a alchymista. Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #141 kedy: 03. Február , 2009, 10:35:22 »

Písal som to už tu niekde. Mal som  Gibson LP Custom EB r.v.2002 a kamoš má detto 2007 - hrali úplne rozdielne. Teraz mám vlastne to isté Custom shop len inej farby, 2008 a zas - obe hrajú velmi dobre ale nie úplne rovnako...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #142 kedy: 03. Február , 2009, 10:38:23 »

Písal som to už tu niekde. Mal som  Gibson LP Custom EB r.v.2002 a kamoš má detto 2007 - hrali úplne rozdielne. Teraz mám vlastne to isté Custom shop len inej farby, 2008 a zas - obe hrajú velmi dobre ale nie úplne rovnako...

Mas LP Custom, ci nejaku reediciu LP Custom z Custom Shopu (54,57 alebo 68)? Lebo aj "bezne" LP Customy sa od roku 2004 robia v Custom Shope.

Tomu inak ver a rozdiely medzi starymi a novymi Gibsonmi su ovela vacsie este.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ivanb
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 209


« Odpoveď #143 kedy: 03. Február , 2009, 21:12:47 »

Progrocker Rasto hovoril , že na tu porovnavačku zavolá aj teba a tvoje Gibsony. Považuje ťa za naj odborníka na tuto značku gitar,ale neviem ako to budete porovnávať,lebo to nieje 100% kopia Gibson. Je tam použité aj dosť netradyčné drevo a to Myjavská slivka 15 rokov sušená u mna v dielni.Je jej len kusok,"ale ja tvrdím ,že ten podstatný".Hlavnu a najväčšiu časť korpusu tvorý kubansky mahagon,ktorý bol na slovensku asi 60 rokov ako obrovský klát  zašitý pod prístreškom pri dome jedného sochára ,tam bol náhodou objavený a dalších 15 rokov ležal v mojej dielni až sa z neho začali vyrábať gitary.Aj ten červený LP Mr. Redwina je z neho a robil ho tiež Igor Keller.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #144 kedy: 03. Február , 2009, 21:18:54 »

Hej, Rasto mi spominal a rad tu gitaru vyskusam. Dame potom vsetci zucastneni vediet, ake dojmy zanechala. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #145 kedy: 18. Február , 2009, 10:48:50 »

Progrocker Rasto hovoril , že na tu porovnavačku zavolá aj teba a tvoje Gibsony. Považuje ťa za naj odborníka na tuto značku gitar,ale neviem ako to budete porovnávať,lebo to nieje 100% kopia Gibson. Je tam použité aj dosť netradyčné drevo a to Myjavská slivka 15 rokov sušená u mna v dielni.Je jej len kusok,"ale ja tvrdím ,že ten podstatný".Hlavnu a najväčšiu časť korpusu tvorý kubansky mahagon,ktorý bol na slovensku asi 60 rokov ako obrovský klát  zašitý pod prístreškom pri dome jedného sochára ,tam bol náhodou objavený a dalších 15 rokov ležal v mojej dielni až sa z neho začali vyrábať gitary.Aj ten červený LP Mr. Redwina je z neho a robil ho tiež Igor Keller.
Konecne nieco co ma tu fascinuje a to su netradicne materialy.Po tej slivke poskulujem asi tak 2 roky.Moj sen je hruska.U nas magori
odjebali koli garazam 300 rocny lacewod.kua ked so vystupil s autobusu uz to mali  porezane na 50 cm spalky do krbu dokrbu.
D.......
Zaznamenané
ivanb
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 209


« Odpoveď #146 kedy: 18. Február , 2009, 11:21:33 »

Hruška je krásna má nádherný odťien .Len či bude aj zvukovo dobrá .Tvrdá je dosť ,ale chce to poriadny kus rozrezať cez stred aby sa dalo uberať ak bude praskať. Prípadne ho potom zlepiť z niekolkých častí.Niekto je proti lepeniu ale ja sa tomu až tak nebránim.Oba moje robenaky su lepené,jasne že to bolo náhradné riešenie lebo som už nemal taký široký kus ,ale ten matroš bol taký dobrý že to stalo za to a výsledok je perfektný. S čím by si tu hrušku najlepšie kombinoval,alebo myslíš na čiste hruškový masív?
Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #147 kedy: 18. Február , 2009, 11:47:05 »

Hruška je krásna má nádherný odťien .Len či bude aj zvukovo dobrá .Tvrdá je dosť ,ale chce to poriadny kus rozrezať cez stred aby sa dalo uberať ak bude praskať. Prípadne ho potom zlepiť z niekolkých častí.Niekto je proti lepeniu ale ja sa tomu až tak nebránim.Oba moje robenaky su lepené,jasne že to bolo náhradné riešenie lebo som už nemal taký široký kus ,ale ten matroš bol taký dobrý že to stalo za to a výsledok je perfektný. S čím by si tu hrušku najlepšie kombinoval,alebo myslíš na čiste hruškový masív?

Lepil som z 8 kusov dreva a to bol moj najlepsi strat,bola to zmes Slovensko tropickych drevin .Myslim cisto hruskovy masiv.
Zaznamenané
ivanb
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 209


« Odpoveď #148 kedy: 18. Február , 2009, 11:53:28 »

No ale kde zohnať taký dobre vysušený kus.Tvarovo by to chcelo väčšiu hladku plochu aby vynikla ktása dreva tak napr tele a podobne.Kokso hruškové Tele to by bola bomba.Začínam zhanat hrušku ,mám par napadov kde by sa to možno dalo.Ak sa to podarý tak dam vedieť.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.248 sekund, 23 otázok.