Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 22:00:24
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: IBANEZ JPM P-4 scalloped (debata z inzeratu)  (Prečítané 7786 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 28. Január , 2009, 19:51:07 »

No na Lead kanali urcite brumeli.

Nemas na JSX Noise Gate?  ha ha ha

Mne pokial si spominam nebrumela ani pri tom leade, ale zase na metal to isto nie je, tak po Deep Purple bombastic.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #31 kedy: 28. Január , 2009, 19:55:26 »

Nemas na JSX Noise Gate?  ha ha ha

Mne pokial si spominam nebrumela ani pri tom leade, ale zase na metal to isto nie je, tak po Deep Purple bombastic.
Neskusal som to cez JSX. Ale cez Plexinu a Orange OR120. Perfektne si rozumie s tymi aparatmi.
 Na zdravie!

PS: Asi mam nejaky iny model JSX, kedze mam NG na nule a aparat je ticho jak smrt.
« Posledná zmena: 28. Január , 2009, 19:56:42 od Branko » Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #32 kedy: 29. Január , 2009, 08:02:00 »

Nuz vidim, ze sa v case mojej nepritomnosti rozprudila debata Žmurk
Co sa tyka Ibanez hmatnika - ano, je stavany ako "rychly", ale napriklad byvaly spoluhrac Paula Gilberta Bruce Bouillet si nechal vyfrezovat hmatnik - sice nie cely, ale v niektorych polohach- v casti vyssej oktavy-teda od 11. prazca, ak to dobre pocitam. Islo o Ibanez, v zasade rovnaky typ, na zaklade ktoreho bola postavena aj JPM gitara... cize v zasade sa tvorivosti nekladu medze, ak to niekomu vyhovuje, tak nech si customizuje.
Co sa signature modelov tyka, tak tiez mam skusenost a mozno to zalezi od typu gitary, ale myslim si, ze ak uz si kupujem signature model, tak som dost limitovany, co do zvukovych moznosti a myslim, ze hlavne snimace su navrhovane tak, aby sedeli do danej specialnej aplikacie-teda k zosiku, ci zostave, ktora je specialne navrhnuta pre toho-ktoreho gitaristu. Jasne, nepoznam vsetky signature modely vsetkych gitar, ale tie, s ktorymi som mal docinenia boli zvukovo dost zvlastne a myslim si, ze do znacnej miery zavisi uspech pouzitia na tom, ci mate, alebo nemate podobny/zhodny aparat, ako gitarista, na ktoreho je dana gitara stavana.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #33 kedy: 29. Január , 2009, 08:05:55 »

na tejto ukazke je presne "noj" model:

Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #34 kedy: 29. Január , 2009, 08:11:26 »

ale myslim si, ze ak uz si kupujem signature model, tak som dost limitovany, co do zvukovych moznosti a myslim, ze hlavne snimace su navrhovane tak, aby sedeli do danej specialnej aplikacie-teda k zosiku, ci zostave, ktora je specialne navrhnuta pre toho-ktoreho gitaristu.
Ale keď ten či onen gitarista hrá viacero štýlov, tak tá gitara je všestranná. Na zdravie!
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #35 kedy: 29. Január , 2009, 08:37:50 »

nejde o styl hudby, skor o zvukove moznosti... Napr. take JEM modely su tiez dost zvlastne-kvoli snimacom Evolution. Maju uplne specificky zvuk a ja si myslim, ze ak chcem, aby to znelo co najlepsie, tak by som potreboval aparat, resp. zostavu, ktoru pouziva S. Vai. Snimace davaju dost stredovy zvuk v specifickom spektre a na beznych aparatoch je to tazko korigovat. Proste je to tak, ze ten-ktory gitarista "ma v uchu" ten zvuk, ktory on potrebuje. K tomu mu doladia snimace a tak isto ich doladuju aj v zmysle sily vystupneho signalu-aby sa presne hodil do retazsa, ktory pouziva. POdla mna to maju ich technici presne spocitane v mV, aby to sedelo...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #36 kedy: 29. Január , 2009, 08:53:43 »

Ale keď ten či onen gitarista hrá viacero štýlov, tak tá gitara je všestranná. Na zdravie!
vsestranny ma byt gitarista a nie nastroj  Zdravíčko
Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #37 kedy: 29. Január , 2009, 08:59:51 »

nejde o styl hudby, skor o zvukove moznosti... Napr. take JEM modely su tiez dost zvlastne-kvoli snimacom Evolution. Maju uplne specificky zvuk a ja si myslim, ze ak chcem, aby to znelo co najlepsie, tak by som potreboval aparat, resp. zostavu, ktoru pouziva S. Vai. Snimace davaju dost stredovy zvuk v specifickom spektre a na beznych aparatoch je to tazko korigovat. Proste je to tak, ze ten-ktory gitarista "ma v uchu" ten zvuk, ktory on potrebuje. K tomu mu doladia snimace a tak isto ich doladuju aj v zmysle sily vystupneho signalu-aby sa presne hodil do retazsa, ktory pouziva. POdla mna to maju ich technici presne spocitane v mV, aby to sedelo...
Ja by som Evolution nemenil, perfektne mi vyhovujú, tak ako celý JEM. Aj ke Mese to skvele sedí.
vsestranny ma byt gitarista a nie nastroj  Zdravíčko
Povedal som snáď opak, súhlasím.
« Posledná zmena: 29. Január , 2009, 09:01:05 od Rišo » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #38 kedy: 29. Január , 2009, 09:01:39 »

ako zahráš na Ibanez signature GB metal... Síce extremný prípad ale... Na zdravie!
dones, pichni mi to do aparatu s vacsim skreslenim a zahram  Žmurk
Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #39 kedy: 29. Január , 2009, 09:02:31 »

dones, pichni mi to do aparatu s vacsim skreslenim a zahram  Žmurk
Ale ako? :) Žmurk Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #40 kedy: 29. Január , 2009, 09:05:20 »

Ale ako? :) Žmurk Na zdravie!
vsak normalne - dz dz dz dz dz, to su otazky  ?§!.

ked ti niekto povie, ze sa mu to tak paci, tak nemozes mat proti tomu vyhrady aj keby hral death metal na baritone akustike
« Posledná zmena: 29. Január , 2009, 09:06:55 od styrioci » Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #41 kedy: 29. Január , 2009, 09:07:08 »

vsak normalne - dz dz dz dz dz, to su otazky  ?§!.
Dobre, a ja si vedľa teba pichnem nejakú hokejku a môžeme porovnávať. Žmurk
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #42 kedy: 29. Január , 2009, 09:11:48 »

Nuz, ja sa nehadam, Evolution su OK, ale vela zalezi od toho, ako ten aparat hra. Napr. ked som to pichol do Laney, alebo do Marshallu, tak to akosi nebolo ono. Hlavne Marshall ma "od prirody" suchsi a stredovejsi zvuk ako maju Mesy, takze tam to ten "suchy" charakter zvuku este viac podciarklo a podla mna by tam bolo treba vela riesit kadejakymi ekvalizermi a bohvie cim vsetkym. Potom zas riesim odsumenie toho celeho...proste zlozite mi to pripadalo.
Ovela univerzalnejsie su starsie JEM-y, kde mal Steve osadene Paf Pro. To je skutocne univerzalny snimac, mam ho otestovany. Vynikajuci, nepretrcaju ani stredy, ani ine frekvencie, ten je naozaj vhodny na vsetky styly. Evolution bol vyvinuty v suvislosti s tym, ze Steve svoj rig vyrazne zjednodusil a siel smerom - silny a specificky snimac, nejaka krabica a zosik (zjednodusene povedane). V tejto suvislosti uz pravdepodobne potreboval specificky zvuk (teda nieco ako "ekvalizer" v gitare).
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #43 kedy: 29. Január , 2009, 09:15:53 »

Dobre, a ja si vedľa teba pichnem nejakú hokejku a môžeme porovnávať. Žmurk
s hokejkou chod na klzisko  Zdravíčko

osobne si myslim, ze by si na nahravke vsimlo rozdiel len velmi malo ludi. druha vec je ako co komu vyhovuje, ale aj keby si dal hetfieldovi BB king model do ruky, tak by stale znel ako hetfield a metallica  Žmurk
Zaznamenané
mando_diao
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72


Hagström Guitars


« Odpoveď #44 kedy: 29. Január , 2009, 09:59:56 »

osobne si myslim, ze by si na nahravke vsimlo rozdiel len velmi malo ludi. druha vec je ako co komu vyhovuje, ale aj keby si dal hetfieldovi BB king model do ruky, tak by stale znel ako hetfield a metallica  Žmurk

JJ, napr. tu v tomto teste Hagstrom Viking zhruba od 5:20 to ma dost stavy na 80's metal a gitara bez problemov zvlada. Zavisi od hraca
http://cz.youtube.com/watch?v=kSdH9z8snac
Zaznamenané

Hagström Viking + Digitech Whammy, Big Muff (homemade), EHX Small Clone, Big Muff SuberBuzz mod (homemade), Nurse Quacky, Lofo Mofo

Mando Diao rules
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.