Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 09:38:14
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: konzervatorium  (Prečítané 18777 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #105 kedy: 04. Február , 2009, 00:33:49 »

asi si zaspal dobu, pozri si statistiky, knizky su ti na vytretie vies coho...
inak alkohol ma neberie

napriklad v Londyne zarabali hraci orchestra okolo 40000 libier za rok, a to bolo v roku 2006 ked bola libra 60 sk


Ako ratam, tak ratam, mne to pride skoro rovnake Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
yeah
Hosť
« Odpoveď #106 kedy: 04. Február , 2009, 00:33:59 »

Okej tak som si to este raz cele precital :)

A mam pocit, ze mimo si skor ty. Ty si zacal nieco s konzervatoristami s osuchanymi nohavicami. A ja a Zvuk sme sa Ti snazili vysvetlit, ze aj ked ides na konzervatorium tak to neznamena, ze tak na 80percent skoncis v nejakej ZUSke. A to len preto, ze je okolo konzervatoria, budem Ta citovat "nejake zahadne fluidum, ze je to nieco extra". A mohol by som dalej pokracovat, ako nam najprv odporujes a potom napises, ze vlastne tvrdis to iste... Popiskujem si

A este nieco. Aby som to nerozpytvaval verejne...poslal som Ti sukromnu spravu. Zdravíčko

Ono je sice super, ze si mi poslal sukromnu spravu, ale na tom ja neficim...

Tak za prve, budem ta citovat "ja a Zvuk sme sa Ti snazili vysvetlit, ze aj ked ides na konzervatorium tak to neznamena, ze tak na 80percent skoncis v nejakej ZUSke"... fakt krasa, ale mne to vysvetlovat nemusis, ja viem, ze nemusis.. nic nemusis.. iba zdochnut. Ale ide o to, ze drviva vacsina absolventov konzerv a iba konzerv konci v spotenej koseli na zabave s halfplaybackom... to po prve.

Za dalsie, ty si do mna jebal, ze komentujem mimo, ze tu sa bavi o naslednom vyssom hudobnom vzdelani. Co? Kto sa tu o tom bavi? Ty a daky tvoj kamos? Ved tato tema je o konzerve a sice sme uplne OT, ale ja sa aspon drzim debaty z predchadzajucich stran, zacial co ty uz splietas o Berlinskej filharmonii...

Na margo tvojho prvotneho rozcarovania o com to teda rozpravam, len dodam a ak si to nepochopil sorry, ze tvrdit ako sa ma hudobny vzdelanec - priemerny absolvent SK konzervatoria fajn vo svete je to iste ako ked dvaja sustruznici rozpravaju, ze raz ked budu velki pojdu na vysoku. Skoncil som.
« Posledná zmena: 04. Február , 2009, 00:35:36 od Pablo Woozy » Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #107 kedy: 04. Február , 2009, 00:40:19 »

Ono je sice super, ze si mi poslal sukromnu spravu, ale na tom ja neficim...

Na ostatok tvojho komentu nebudem reagovat, lebo si to stale nepochopil. K tomuto sa ale vyjadrim predtym, ako sa to tu zmaze, lebo je to dost OT. Do tej sukromnej spravy som Ti napisal, ze tu poznamku na moju mamu, co si utrusil v jednom svojom komentari (a nasledne ju editoval) si nabuduce odpusti.  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #108 kedy: 04. Február , 2009, 09:41:19 »

a to mas odkial?:D:D  ved to je podpriemerny plat na zapadne pomery. rataj tak okolo 10k mesacne
Od kamosa z SND, ktory si obcas odskoci zahrat do Nemecka .  Som frajer
« Posledná zmena: 04. Február , 2009, 10:00:44 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
DominkO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


*1852-still alive


« Odpoveď #109 kedy: 04. Február , 2009, 10:36:18 »

V Blave sa na konzerve neuci odbor el. gitara???  Fuuha zíram vsak som minule pozeral internetovu stranku a bol tam ten odbor...
http://www.konzervatorium.sk/pedagogovia.php pri strunovych nastrojoch je napisany vyucujuci odboru el. gitary. Ale treba sa blizsie poinformovat....
Zaznamenané


Alvaro 410, Fender Strat HW1, Fender Super Reverb
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #110 kedy: 04. Február , 2009, 11:21:37 »

V Blave sa na konzerve neuci odbor el. gitara???  Fuuha zíram vsak som minule pozeral internetovu stranku a bol tam ten odbor...
http://www.konzervatorium.sk/pedagogovia.php pri strunovych nastrojoch je napisany vyucujuci odboru el. gitary. Ale treba sa blizsie poinformovat....


ano uci sa tam...tiez mi o tom minule kamos hovoril, ze sa tam ucia kadejake powerakordy, ale to asi srandoval:).... uci to tam nejaky pan Kellenberger, to meno som uz pocul. Hmm dokonca aj pedagog sermu tam je, to je parada, konzervatoristi zrejme riesia svoje spory na urovni Bavím sa skvele
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #111 kedy: 04. Február , 2009, 11:48:45 »

hmm som toho pana Kellenbergera vyguglil a to je nejaky jazzman...takze asi nejaky jazz sa tam uci tak to je parada, som povodne myslel, ze sa tam uci nejaka rockova gitara
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #112 kedy: 04. Február , 2009, 14:35:16 »

...takze asi nejaky jazz sa tam uci tak to je parada..

Ja som sa o to pred rokom trosku zaujimal a bolo mi povedane, ze sa neda studovat samostatne odbor jazzova gitara, ale ak studujes napr. klas. gitaru, tak popri tom mozes chodit na hodiny jazzovej harmonie. Ale mozno ze sa nieco zmenilo. :)
« Posledná zmena: 04. Február , 2009, 14:36:47 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #113 kedy: 04. Február , 2009, 15:01:23 »

Ja som sa o to pred rokom trosku zaujimal a bolo mi povedane, ze sa neda studovat samostatne odbor jazzova gitara, ale ak studujes napr. klas. gitaru, tak popri tom mozes chodit na hodiny jazzovej harmonie. Ale mozno ze sa nieco zmenilo. :)

skusal som tam volat..furt ma len niekam prepajali Neser ma!
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #114 kedy: 04. Február , 2009, 18:19:10 »

Ja som sa o to pred rokom trosku zaujimal a bolo mi povedane, ze sa neda studovat samostatne odbor jazzova gitara, ale ak studujes napr. klas. gitaru, tak popri tom mozes chodit na hodiny jazzovej harmonie. Ale mozno ze sa nieco zmenilo. :)

rozmyslas ze by si isiel na konzervu? :)... na tie hodiny jazzovej harmonie chodil aj Lubo, uci to vraj Jakabcic...ale urcite tam funguje aj odbor elektricka gitara, len neviem co tam ucia, vcelku by ma to zaujimalo ak niekto viete dajte vediet....
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #115 kedy: 05. Február , 2009, 02:10:45 »

tak ja som pocital stym ze ma zoberu ze dobre hram..lebo tehcniku mam..a u nich by som sa ucil tie etudy Bavím sa skvele

to uvidíš až potom, či máš dosť techniky na klasiku. Ako písal zeck - prstová technika je niečo úplne iné, ako hranie trsátkom. Aj na inej gitare. Ľavá ruka musí toho zvládnuť podstatne viac pri klasike ako pri rocku a pravou rukou hráš úplne inak. Mal by si sa poriadne pripraviť na prijímačky. Hral si vôbec niekedy niečo prstami, poznáš noty?
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #116 kedy: 05. Február , 2009, 02:14:42 »

mozna ma taku dobru techniku ze s brnkatkom zahra aj klasiku
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #117 kedy: 05. Február , 2009, 02:30:52 »

Citácia
problem je v tom, ze konzerva ma okolo seba nejake zahadne fluidum, ze je to nieco extra, pritom to je alternativa strednej skoly, takze ani nemozno cakat, ze pokial sa dalej nevzdelavam a nie som aktivny tak sa dostanem na vyssi level.

Neviem, že by sa okolo konzervy robilo nejaké zahadné fluidum. Myslím, že je normálne, že je niečo viac študovať na konzerve (ak je toto to fluidum, čo myslíš), ako keď sa učí človek sám, prípadne na ZUŠ-ke, kam chodí raz do týždňa.
To, že niekto vyštuduje konzervu ale nič neznamená, je to len stredná škola, ako iné. Aj muzikant sa musí pretĺkať, makať na sebe, ako iní ľudia a vedieť si zarobiť na seba.

Ale myslím, že je to všetkým jasné, tak netreba do debaty dávať viac emócií. Hlavne urážky si odpusti.

Gila - držím palce v muzike. Dúfam, že nebudeš jeden z tých, čo pri inej práci, prípadne žene skončí s muzikou, ako mnohí iní.

Citácia
ale on chcel povedat ze ked vychodis konzervu tak nevies nic okrem hudby, takze nejaka kvalifikovana praca nehrozi... kdezto ked vychodis napr. obchodnu akademiu tak mozes robit aj hudbu aj pekne pracovat..

Obchodná akadémia sa dá ísť študovať aj po konzerve, ak má človek na to bunky. Žmurk
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #118 kedy: 05. Február , 2009, 02:40:42 »

hmm som toho pana Kellenbergera vyguglil a to je nejaky jazzman...takze asi nejaky jazz sa tam uci tak to je parada, som povodne myslel, ze sa tam uci nejaka rockova gitara

Chodil som k nemu, keď som mal asi 19, na nejaké hodiny a bol fajn. Okrem učenia som ho v podstate nepočul hrať, ale rád by som už niekedy. Hádam dá nejaké zoskupenie dohromady. Stretneme sa semtam na jazzových alebo klasických koncertoch, pokecáme. Je to fajn chlapík a dobrý učiteľ.
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #119 kedy: 05. Február , 2009, 09:27:56 »

rozmyslas ze by si isiel na konzervu? :)... na tie hodiny jazzovej harmonie chodil aj Lubo, uci to vraj Jakabcic...ale urcite tam funguje aj odbor elektricka gitara, len neviem co tam ucia, vcelku by ma to zaujimalo ak niekto viete dajte vediet....

jasne, isiel by som na konzervu, preco nie. sice uz studujem nieco, ale no... :)
pozdava sa mi najma moznost studovat iba vybrane predmety, takze by som si dal jazzovu harmoniu, teoriu, sluchovu analyzu a to by aj tak stacilo. :)
no a samozrejme jazzovu gitaru ale to netusim, ze ako to s tym je. podla mna je to v ramci tych hodin jazzovej harmonie s jakabcicom.
inak forum je krasna vec. :) vsetci burlivo diskutuju, ale nikto nezisti ako sa veci v skutocnosti maju. Bavím sa skvele
ja uz som im napisal, tak som zvedavy ze ako to je s tou el. gitarou. :) dam vediet, ak odpisu.
volat tam nebudem, ale mozno v piatok pripadne by som sa mohol ist osobne opytat, ak sa im nebude chciet odpisovat. Zdravíčko
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.