Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:14:24
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: final master CD  (Prečítané 9144 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
1pablo
Hosť
« kedy: 10. Február , 2009, 08:40:01 »

zdravim idem mastrovať moje prvé CD chcel by som sa spýtať ako to vlastne funguje co je zakladom a o co presne ide

nahádzem si podseba setky stopy pouzijem ten isty komrpesor l2 a podobne pluginy na master a jednotlive tracky vyvážim tak aby boli v rozhraní tých plugin?
ako dosiahnem rovnakú hlasitost mam vyrovnávat halsitosti k najsilnejsiej ci naslabsiei nahrávke?
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1 kedy: 10. Február , 2009, 10:35:16 »



nahádzem si podseba setky stopy pouzijem ten isty komrpesor l2 a podobne pluginy na master a jednotlive tracky vyvážim tak aby boli v rozhraní tých plugin?


vsetky stopy musis najprv zmixovat do jednej stopy a mastruje sa az potom tato stopa na vyslednu celkovu hlasitost.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
1pablo
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 10. Február , 2009, 11:48:52 »

myslel som kazdu piesen v jednej stope nahadzat do jedneho finalu a uz celky vyvažovať
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #3 kedy: 10. Február , 2009, 12:00:27 »

to sa da robit aj po jednom. upravis korekcie, pripadne nejake efekty jemne, posledny plugin  L2 nastavis limiter na -0.3dB potom kazda skladba bude rovnako hlasno .
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
1pablo
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 19. Február , 2009, 05:57:55 »

 No už som ten finalny master spravil, bol by som rad, keby sa mi niekto nabura na icq 471 699 212 poposielam mu to a zhodnoti to, ci je to spravené kvalitne
teda ak by bol nikto ochotny to riziko podstúpiť:)

Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 21. Február , 2009, 11:34:32 »

dal som to na web aspoň dočasne http://pictureoftheday.wbl.sk/Download.html

tak to páni zvukári skritizujte  :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 21. Február , 2009, 13:02:06 »

Ak mozem aj ja...

Nepocuval som vsetko, v principe to znie to dobre, funguje to, ale nema to vobec tlak. Nema to vysky, znie to jak vedla z izby.

Pride mi, ze nastroje nemas vobec frekvencne osetrene, chcelo by to na niektore veci asi hipass a gitaru radsej nahrat znova, kedze jej chybaju tie vyssie frekvencie, nema stavu a len huhle. Podobne spev (Je tam autotune? Pride mi to tak divne strojovo inonovane, ale mozno mi len sibe, vcera som sa s Antaresom vyblaznil. Ma to taky N'Sync nadych Bavím sa skvele). A mozno je to vec mikrofonov.

No a basa nefunguje, je tam vobec? Nahraval si ju cez DI?
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 21. Február , 2009, 13:18:08 »

Ak mozem aj ja...

Basa tam je nahravaná je cez linku do zvukovky neviem niak dosiahnut tonalny zvuk nahratej basy esteby som dodal skus si vypocut tie poslednjsie piesne jediny posledny krat a podobne :) ta prva je troska out of spev nahrata ale to necem komentovať:D tam by to malo byt uz v poriadku
je to vlastne take no moje prvé nahrávky s prvým mastrom chcel by som vediet ci je to pouzitelne a počuvatelne
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 21. Február , 2009, 13:30:18 »

No Line-in je na basu nevhodny, mal si si dat DI box pred to, alebo pouzit vystup z basoveho komba. Takto ta basa znie ako s gumenymi strunami, nema to vobec vysky. Pocul som tam jednu piesen, kde basu bolo pocut viac, ale stale to nebolo ono, skratka line-in nie je na to vhodny.

Neboj sa, pocuvatelne to samozrejme je, len keby si odstranil par zakladnych problemov, bolo by to o dost lepsie.
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 21. Február , 2009, 13:35:27 »

a v tych vyskach by stacilo urpavit korekcie na ekvalizery?
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #10 kedy: 21. Február , 2009, 13:38:07 »

a v tych vyskach by stacilo urpavit korekcie na ekvalizery?

ale ked nahras basgitaru bez DI boxu tak ono to divne pokrivi aj basy, nielen vysky Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Február , 2009, 13:38:30 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 21. Február , 2009, 13:43:45 »

a v tych vyskach by stacilo urpavit korekcie na ekvalizery?
Kusok ano, ale samozrejme najlepsie je mat uz z mikrofonu spravny zvuk. Zeck ma pravdu s tou basou. To uz nevzkriesis. Budes sa s tym babrat, bude sa ti zdat, ze ta basa znie lepsie, ale nebude to ono. To iste gitara, rytmicak... Ale to je nazor mna, amatera. Este nemam odkukane, ci sa da nahrat uz z mikrofonov stavnaty a syty zvuk na vsetko, ze potom netreba nikde pridavat vysky a pouzivat enhancer atd. Pravda bude asi uprostred. Ale take veci ako basa a gitara sa rozhodne daju natocit tak, ze uz len das kusok hipass a je to frekvencne cca ono. Ale to sa nam uz nejako rozmaha teoretizovanie Bavím sa skvele Podla mna to znie ok, ak to ma byt demo. Len si zober ponaucenie, co nabuduce urobis inak a lepsie :)
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 21. Február , 2009, 13:45:48 »

urcite sa nebranim tomu robit to dobre:) preto sa pytam na kritiku:) no celo by to par terminov vyjasnit co je enchancer?
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 21. Február , 2009, 13:47:11 »

Kurna lidi  zoberte ma niekdo do studia ked sa bude daco točit a nehajte ma tam pozerat sa od zacatku po konec:D:D: ce to videt profikov ja mam ted depky s toho co som nahral
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 21. Február , 2009, 13:49:44 »

Kurna lidi  zoberte ma niekdo do studia ked sa bude daco točit a nehajte ma tam pozerat sa od zacatku po konec:D:D: ce to videt profikov ja mam ted depky s toho co som nahral
Skoda, ze niesi JA.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
My mame skusobnu vedla studia v jednej budove.  ha ha ha ha ha ha Som tam dost casto.
 Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.