Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 21:08:14
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: final master CD  (Prečítané 9145 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #15 kedy: 21. Február , 2009, 13:54:16 »

Kurna lidi  zoberte ma niekdo do studia ked sa bude daco točit a nehajte ma tam pozerat sa od zacatku po konec:D:D: ce to videt profikov ja mam ted depky s toho co som nahral

kup si tuto knihu od vaclava vlacheho http://www.martinus.sk/?uItem=60780 - je tam vsetko krasne rozpisane, naucis sa z toho vela. Zdravíčko
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 21. Február , 2009, 13:56:03 »

urcite sa nebranim tomu robit to dobre:) preto sa pytam na kritiku:) no celo by to par terminov vyjasnit co je enchancer?
No mozno keby si napisal blizsie aj o tom, ako si nahraval co, akym mikrofonom, ako si mal umiestneny mikrofon atd (fotky?), tak by si niekto vedel aj blizie napisat, lebo tazko takto z celku sudit.

Enhancer tusim pridava vyssie frekvencie takym sposobom, ze k existujucim frekvenciam vo zvuku pridava ich vyssie harmonicke frekvencie, zvuk sa zostruje a tym padom ho aj vnimame ako hlasnejsi. Vsetko ma svoju mieru a treba s tymto efektom opatrne, inak je to humus, lebo ono to v podstate dost skresluje zvuk.
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 23. Február , 2009, 06:24:57 »

ešte ma tak napadlo keby nahrávam basu a kopak do sterea neboli by zrozumitelnejsie a jasnejsie?
čím sa dá zmohutnit spev pripadne ked používam S2 je to dobré použiť na finálny master ? treba každú piesen zvlášť rzširovať cez S2 alebo môžem klude použiť jedno nastavenie pre všetky piesne, používam hodnotu 1,5 nieje to moc?
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 23. Február , 2009, 06:27:55 »

jop a ak sa tu niekto vyzná do autorských prá,v pls napište mi PM potrebujem ošetrit jednu vec
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 29. Apríl , 2009, 11:58:02 »

No Line-in je na basu nevhodny, mal si si dat DI box pred to, alebo pouzit vystup z basoveho komba. Takto ta basa znie ako s gumenymi strunami, nema to vobec vysky. Pocul som tam jednu piesen, kde basu bolo pocut viac, ale stale to nebolo ono, skratka line-in nie je na to vhodny.

Neboj sa, pocuvatelne to samozrejme je, len keby si odstranil par zakladnych problemov, bolo by to o dost lepsie.
Nesuhlasim ze linka je na basu nevhodna. Je uplne v pohode vhodna, skor by som hlasal chybu inde, co to bolo za basu, ake stare boli struny, na akych snimacoch a ich polohach to bolo nahrate... Ja nahravam Warwicka zasadne do linky a ta basa nema ziadny problem. Tym nechcdem povedat ze len Warwick.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 29. Apríl , 2009, 12:05:43 »

Kurna lidi  zoberte ma niekdo do studia ked sa bude daco točit a nehajte ma tam pozerat sa od zacatku po konec:D:D: ce to videt profikov ja mam ted depky s toho co som nahral
Pozerat sa ti nebude stacit, a zvukar si svoje tajomstva bude starostlivo strazit.  Žmurk Ale urcite je clovek po 10 navsetevach v studiu o nieco mudrejsi, no aj tak kym sam neodstkusas nenačitaš články, tak nevies.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 29. Apríl , 2009, 12:27:30 »

Nesuhlasim ze linka je na basu nevhodna. Je uplne v pohode vhodna, skor by som hlasal chybu inde, co to bolo za basu, ake stare boli struny, na akych snimacoch a ich polohach to bolo nahrate... Ja nahravam Warwicka zasadne do linky a ta basa nema ziadny problem. Tym nechcdem povedat ze len Warwick.

bavime sa o situacii pasivny snimac do line in, cize impedancna neprisposobenost. pokial mas aktivne snimace, je to ine. pokial mas prispobeny instrument input, je to zase ine. pokial ides do line in cez di box, je to zase ine. ale v tom, co pisal MartinLM, mal pravdu...
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 29. Apríl , 2009, 12:32:10 »

bavime sa o situacii pasivny snimac do line in, cize impedancna neprisposobenost. pokial mas aktivne snimace, je to ine. pokial mas prispobeny instrument input, je to zase ine. pokial ides do line in cez di box, je to zase ine. ale v tom, co pisal MartinLM, mal pravdu...
Samozrejme bavit sa o pasivnej base do linky je hlupost. Takze samozrejme hovorim o aktivnej base.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 29. Apríl , 2009, 12:40:35 »

Samozrejme bavit sa o pasivnej base do linky je hlupost. Takze samozrejme hovorim o aktivnej base.

no len si potom na MartinaLM nereagoval spravne...
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 29. Apríl , 2009, 12:49:32 »

no len si potom na MartinaLM nereagoval spravne...
Reagoval som na tuto vetu "Line-in je na basu nevhodny"  No a strkat pasivnu basu do linky je uplne out of logika, takze si za tym co som povedal stojim.
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2009, 12:50:05 od Yaro » Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 29. Apríl , 2009, 12:52:27 »

Reagoval som na tuto vetu "Line-in je na basu nevhodny"  No a strkat pasivnu basu do linky je uplne out of logika, takze si za tym co som povedal stojim.

ach jaj. ale zapojil si sa do debaty, OK  Žmurk
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 01. Máj , 2009, 14:33:01 »

No prvý album sa lisuje:D taky aky je taky bude:D aspon ted co ideme tocit druyh budem mudrejsi medzi recu:D

-co keby tu basu nahravam do stero stopy aj bicie v piesni koniec som do sola dohraval bicie na poslednu chvilu a dal som bicie na stereostopu neviem ci je to len tym ze je to ine ale zda sa mi to lepsie:D:D

prosim o nazor odbornikov:D

medzi recou www.pictureoftheday.wbl.sk
Zaznamenané
martin111111
nováčik
*
Príspevkov: 40


« Odpoveď #27 kedy: 31. August , 2009, 23:47:48 »

caves .. sorry ze sa asi blbo pytam .. ale nahraval si to v skusobni? . Ak ano tak mi prosim ta napis aku zvukovku a ake bicie mate, mikrofony a veci na gitaru. Chystame sa na nieco podobne s kapelou a tak zhanam info. Budem ti vdacny za info. Inak podla mna velmi dobre to je. Poznam daktore "studia" co by to takto nenahrali.
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 01. September , 2009, 13:47:47 »

kup si tuto knihu od vaclava vlacheho http://www.martinus.sk/?uItem=60780 - je tam vsetko krasne rozpisane, naucis sa z toho vela. Zdravíčko
A rapidshare linku na tuto knihu niekto nema? Poslite ako SS.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
1pablo
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 01. September , 2009, 15:29:46 »

Poznam daktore "studia" co by to takto nenahrali.

Tak to ma tesi ze sa ti zvuk paci skôr by som povedal ze to neni tym ze studio by to nenahralo ale tym kolko casu v nom stravis. Ono zaklad toho ci ces tocit poriadne je v tom aby si si povedal ze ked ten brnk na gitarke sa mi nepaci tak si ho nahram znova, co tak sledujem, dost kapiel ale toto ignoruje a je to aj tym ze ceny v studiach su ehm no... niekedy prehnane
« Posledná zmena: 01. September , 2009, 15:32:08 od 1pablo » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.