Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 07:57:04
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tibor7 - moja nová láska  (Prečítané 29069 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #195 kedy: 27. December , 2009, 13:13:09 »

Ale na tých Historic Customoch sú väčšinou tie Burstbuckery...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #196 kedy: 27. December , 2009, 13:13:14 »

Kazda nova gitara alebo aj stara, na ktorej sa dlho nehrala akoby ohluchne a rozohranim (najlepsie tvrdsimi strunami) postupne zmeni zvuk. U niektorych je to fakt dost vyrazne.
To sa tym "rozohraním" rozhybu v tom dreve molekuly alebo ako to je?
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #197 kedy: 27. December , 2009, 13:14:17 »

Kúp si novú dobrú gitaru a uvidíš.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #198 kedy: 27. December , 2009, 13:25:59 »

Kúp si novú dobrú gitaru a uvidíš.
Mal som novú. Akurat sa po čase struny na nultom pražci a na kamenoch kobylky/tremola pekne usadili,spravili si svoje "lôžko",hraním sa doleštili pražce,tym sa kapánek zlepšil zvuk, a to bolo vsjo. Žiadne ine divy sa nekonali.
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #199 kedy: 27. December , 2009, 13:32:35 »

U niektorých viac u niektorých menej -funguje to...
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #200 kedy: 27. December , 2009, 13:37:31 »

To sa tym "rozohraním" rozhybu v tom dreve molekuly alebo ako to je?
asi, určité frekvencie to drevo akosi prispôsobia, to máš jak nový motor, tiež musí zabehnúť dákych tisíc km a bude ok
a možno je to i vzájomná interakcia medzi hráčom a nástrojom, kedy si na seba zvyknú
« Posledná zmena: 27. December , 2009, 13:41:44 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #201 kedy: 27. December , 2009, 13:54:44 »

To sa tym "rozohraním" rozhybu v tom dreve molekuly alebo ako to je?

ked mas gitaru stale v nejakom nastelovanom stave a zhruba stale rovnakom naladeni (pnuti), tak sa to po case dostane do akehosi "normalu" ked to hra optimalne. ked na takto ako sa to nazyva "vyhratej" gitare sundas struny alebo ju nechas len tak nenastelovanu, nenaladenu, tak sa ta geometricka sustava pohne a zvukovo sa to posunie inde, k horsiemu. toto mam overene X krat, gitary, na ktorych sa dlho nehralo skratka stratia zvuk a par dni zase trva, kym sa dostanu naspat. no a novym gitaram, kym sa dostanu do svojho idealneho optima to trva par mesiacov az par rokov od vyroby... respektive to musi byt naozaj precizna vyroba a vyberane materialy (cize nie seriovka), aby to uz od nova bolo super a aj tak sa to po case este zvukovo zmeni. zase to mam X krat overene. nie je v tom ziadna filingologia, ani ducharina, je to normalna fyzika.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #202 kedy: 27. December , 2009, 13:57:15 »

Rudy ked nemas co na robote daj si inzerat ze rozohravas stare gitary a privyrobis si k dochodku  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #203 kedy: 27. December , 2009, 14:05:21 »

ked mas gitaru stale v nejakom nastelovanom stave a zhruba stale rovnakom naladeni (pnuti), tak sa to po case dostane do akehosi "normalu" ked to hra optimalne. ked na takto ako sa to nazyva "vyhratej" gitare sundas struny alebo ju nechas len tak nenastelovanu, nenaladenu, tak sa ta geometricka sustava pohne a zvukovo sa to posunie inde, k horsiemu. toto mam overene X krat, gitary, na ktorych sa dlho nehralo skratka stratia zvuk a par dni zase trva, kym sa dostanu naspat. no a novym gitaram, kym sa dostanu do svojho idealneho optima to trva par mesiacov az par rokov od vyroby... respektive to musi byt naozaj precizna vyroba a vyberane materialy (cize nie seriovka), aby to uz od nova bolo super a aj tak sa to po case este zvukovo zmeni. zase to mam X krat overene. nie je v tom ziadna filingologia, ani ducharina, je to normalna fyzika.

mozno si skor za tu dobu zvyknes jak to hra napicu a stotoznis sa s tym. ja som nikdy nebadal na svojich novych ziadne zvukove zmeny, ale tak zase vlastne neviem presne na co konkretne pokazujete vy a tiez mozno nie som az tak vsimavy - dufam ale,  ze zase neberiete ako vychodiskovu situaciu gitaru "na sucho"
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #204 kedy: 27. December , 2009, 14:11:23 »

mozno si skor za tu dobu zvyknes jak to hra napicu a stotoznis sa s tym. ja som nikdy nebadal na svojich novych ziadne zvukove zmeny, ale tak zase vlastne neviem presne na co konkretne pokazujete vy a tiez mozno nie som az tak vsimavy - dufam ale,  ze zase neberiete ako vychodiskovu situaciu gitaru "na sucho"

ake si mal nove gitary a ako dlho si na ne aktivne hral ?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #205 kedy: 27. December , 2009, 14:15:58 »

ake si mal nove gitary a ako dlho si na ne aktivne hral ?
relativne nedavno dve nove fender teliatka - na jeden dva roky, na druhy asi tiez tak nejak.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #206 kedy: 27. December , 2009, 14:31:14 »

ake si mal nove gitary a ako dlho si na ne aktivne hral ?

Toto rozohravanie plati obzvlast u mahagonovych gitarach, co som si vsimol.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #207 kedy: 27. December , 2009, 14:43:47 »

relativne nedavno dve nove fender teliatka - na jeden dva roky, na druhy asi tiez tak nejak.

mal si fungl novy fender tele, 2 roky si na neho pravidelne hral a nepostrehol si rozdiel ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #208 kedy: 27. December , 2009, 14:44:12 »

Toto rozohravanie plati obzvlast u mahagonovych gitarach, co som si vsimol.

to je uplne jedno, ta fyzika je rovnaka :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #209 kedy: 27. December , 2009, 14:44:25 »

mal si fungl novy fender tele, 2 roky si na neho pravidelne hral a nepostrehol si rozdiel ?
Postrehol... Bol viac obity...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 23 otázok.