Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 12:15:57
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prečo je z rádia počuť stále to isté  (Prečítané 13337 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« kedy: 12. Február , 2009, 21:03:37 »

http://kultura.sme.sk/c/4304789/preco-je-z-radia-pocut-stale-to-iste.html

Prečo je v rádiách toľko poprockových skladieb? Odpoveď je v podstate jednoduchá, zložité je len dopátrať sa jej.
V praxi to znamená, že ak Kuly spieva, že nejaká ženská „bola vyrobená pre neho" a časti populácie vstávajú vlasy na hlave, zvyšok si ju začne spievať. Desmod sa s touto skladbou podľa štatistiky IFPI drží na predných miestach hitparády už štrnásty týždeň.
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1 kedy: 12. Február , 2009, 21:08:47 »

asi su dobry a čo tam maju puštat nejaky podladeny metal??? ludia by kolabovali ako muchy,radia su pre vačšinu nie pre menšinu a ked cheš tak si vybav licenciu na radio a puštaj čo chceš ,uvidiš ako rychlo sa ti zapači Desmod a Smatanova Zdravíčko
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #2 kedy: 12. Február , 2009, 21:12:14 »

95% ludi ma v prdeli celu muziku a radio pocuvaju to lebo im nevyhovuje ticho a lepsie sa citia ked im nieco picuje za usami. 
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #3 kedy: 12. Február , 2009, 21:15:29 »

Súhlasím ano.  Len zas ked denne 20x "bola vyrobená pre neho"... ?§!.
Zaznamenané
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #4 kedy: 12. Február , 2009, 21:17:05 »

v radiach sa hra pre nenarocnych, poviem to tak, jednoduchych ludi. hra sa neutralna "hudba" a to taka, aby neposobila rusivo pri praci, soferovani, a inych cinnostiach. inak povedane, dajme tomu vacsina metlakov odtoleruje pop ale opacne nie. napriklad ja by som pri black metale nabural. a radia si chcu drzat pocuvatelnost od ktorej sa odvija celkovy prisun penazi. takze sa hra to co fici vo svete, alebo na slovensku. zavisi to od natury naroda, napriklad v severskych krajinach sa hraje metal vsade, na jamajke reggae, v mexiku latino a akusticka gitarova hudba, v USA/UK zasa maju radia co hraju len dany druh hudby a pri tej mase ludi to je rentabilne.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #5 kedy: 12. Február , 2009, 21:17:13 »

95% ludi ma v prdeli celu muziku a radio pocuvaju to lebo im nevyhovuje ticho a lepsie sa citia ked im nieco picuje za usami. 
pre mna by mohli davat len spravy a kde su schovany policajti Na zdravie!
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #6 kedy: 12. Február , 2009, 21:28:40 »

pre mna by mohli davat len spravy a kde su schovany policajti Na zdravie!

na to caka vacsina a medzi to pchaju reklamy a za to ze si vypocujes 5 minut podstatnych informacii musis prepocuvat 55minut kokotin.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #7 kedy: 12. Február , 2009, 21:29:02 »

asi su dobry a čo tam maju puštat nejaky podladeny metal??? ludia by kolabovali ako muchy,radia su pre vačšinu nie pre menšinu a ked cheš tak si vybav licenciu na radio a puštaj čo chceš ,uvidiš ako rychlo sa ti zapači Desmod a Smatanova Zdravíčko

Niekomu sa paci to, niekomu ono a niekto vlastne ani nevie co sa mu paci a tak pocuva radio. Zdravíčko Ja napriklad kolabujem z toho, ked niekde musim trpiet pustene radio.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #8 kedy: 12. Február , 2009, 21:32:22 »

na to caka vacsina a medzi to pchaju reklamy a za to ze si vypocujes 5 minut podstatnych informacii musis prepocuvat 55minut kokotin.
mali by hlasit kde sa nachadzaju policajti na celom svete a bolo by vyplnenych  celych 24hodin
« Posledná zmena: 12. Február , 2009, 21:35:50 od joe » Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #9 kedy: 12. Február , 2009, 21:34:03 »

Väčšina autorádií funguje tak že si púšťaš cd a ked su dopravné informácie tak sa cd vypne .....po dopravných info zasa pokračuje.To je moj prípad  Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #10 kedy: 12. Február , 2009, 21:35:09 »

Ja v poslednej dobe počúvam rádiá Classic rock z Winampu - to je fasa.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #11 kedy: 12. Február , 2009, 21:41:03 »

Súhlasím ano.  Len zas ked denne 20x "bola vyrobená pre neho"... ?§!.
tu spominanu pesnicku som pocul asi 3x v mojom zivote.
Stale mas moznost radio nepocuvat. su radia ktore dokazu pustit jednu skladbu aj 5x v jednom dni a to mesiac v kuse.
si zober ze za mesiac sa hra skladba 150x a to len v jednom radiu, to su uz pekne tantiemy..
ked si uvedomis, ze na Slovensku funguju 2 velke vydavatelstva a 3 velke celoplosne radia ktore dohromady pocuva asi z 90% ludi co maju prave zapnute radio, to je jedna velka mafia.
Zaznamenané

FALLGRAPP
zakky
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 12. Február , 2009, 21:41:33 »

asi su dobry a čo tam maju puštat nejaky podladeny metal???

co ti vadi? mas nejaky problem?  Ja som čert..   Som frajer
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #13 kedy: 12. Február , 2009, 21:44:12 »

co ti vadi? mas nejaky problem?  Ja som čert..   Som frajer
ja nie ale ty,mne nevadi čo puštaju Bavím sa skvele Bacha na vec kamo! Na zdravie!
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 12. Február , 2009, 21:45:01 »

ja nie ale ty,mne nevadi čo puštaju Bavím sa skvele Bacha na vec kamo! Na zdravie!

esteze  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.