Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:22:24
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kustom QUAD 4x12  (Prečítané 15246 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
daron521
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #15 kedy: 13. Február , 2009, 15:47:27 »

Citácia
Je. Práve drevotrieska (ak má rozumnú hrúbku) je vhodná na konštrukciu ozvučnice reprosústavy. Má totiž veľkú tuhosť, vysokú zotrvačnú hmotnosť a malú poddajnosť, teda nemá sklony k deformácii kmitaním a rezonanciám, čo spôsobuje nekonkrétny "maglajzový" zvuk. Ideálny materiál pre ozvučnicu by bol mramor, to by sa však dosť ťažko nosilo 

Takže problém s bukasom by bol vyriešený. Čo si myslíš o tom že box je vyrobený ani nie z 1,3 cm hrubého dreva? Zdá sa mi to nejaké čudné.
Zaznamenané

Squier Standard Stratocaster + Seymour Duncan Hot rails
Dunlop 535q, Gerhat Golem, True baypass box, Yamaha Magicstomp II
Peavey Windsor, Marshall 1936 HM
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #16 kedy: 13. Február , 2009, 15:48:55 »

Takže problém s bukasom by bol vyriešený. Čo si myslíš o tom že box je vyrobený ani nie z 1,3 cm hrubého dreva? Zdá sa mi to nejaké čudné.

ved chceli usetrit, tak to urobili z tensieho materialu.. :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #17 kedy: 13. Február , 2009, 16:10:26 »

Je. Práve drevotrieska (ak má rozumnú hrúbku) je vhodná na konštrukciu ozvučnice reprosústavy. Má totiž veľkú tuhosť, vysokú zotrvačnú hmotnosť a malú poddajnosť, teda nemá sklony k deformácii kmitaním a rezonanciám, čo spôsobuje nekonkrétny "maglajzový" zvuk. Ideálny materiál pre ozvučnicu by bol mramor, to by sa však dosť ťažko nosilo  :)
ten mramor je kua dobry napad...aj by to super vyzeralo, ale vhodnejsi by bol asi nejaky lahsi kamen mozno...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #18 kedy: 13. Február , 2009, 16:39:37 »

ved chceli usetrit, tak to urobili z tensieho materialu.. :)
hodne zalezi aj od hustoty materialu,ta kysna vazi 40kg vazil som ju Žmurk
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #19 kedy: 13. Február , 2009, 17:09:35 »

ja ho mam a som spokojny  :)
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 13. Február , 2009, 17:12:17 »

ten mramor je kua dobry napad...aj by to super vyzeralo, ale vhodnejsi by bol asi nejaky lahsi kamen mozno...
Ono je to totiž tak, že na konštrukciu a materiál reprosústav sú kladené v princípe opačné kritériá ako na konštrukciu akustického nástroja. Ozvučnica reprosústavy má byť tuhá, pevná, nemá nikde rezonovať. Akákoľvek poddajnosť sa okamžite prejaví nepríjemným vŕzgavým skreslením zvuku a deformáciou dynamiky (pridávajú sa parazitné akustické rezonancie). Hlavne je to poznať na zadnej stene, ktorá akonáhle je príliš tenká, alebo ak je prikrútená malým počtom skrutiek, robí zvuk typu "krabica od topánok".

Trebárs na bedňu Framus 2x12 sa hodne ľudí sťažovalo, že je moc "krabicová", po pridaní dvojnásobného počtu skrutiek a dodatočnej výstuhy zadnej steny sa zvuk prejasnil, nabral konkrétnosť, pevnosť v basoch a celkovo zmohutnel.

Ten mramor, to nie je môj nápad, to sa robilo pri nejakých extra turbo brutál drahých hi-end riešeniach a na rozdiel od pičovín typu "pozlátený kábel s grafitovým jadrom a platinovými kontaktmi" to skutočne prinieslo brutálny rozdiel v kvalite zvuku.

A samozrejme, áno, ak má bedňa dobre hrať a nie iba rozmazane hučať, musí niečo vážiť. Preto je u 4x12 z drevotriesky normálne, že má cca 40 kilo. Tak to má byť, vtedy všetko funguje ako má.
Zaznamenané
daron521
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #21 kedy: 13. Február , 2009, 17:16:55 »

Tak presvedčili ste ma. Ak bude treba tak ju trošku poupravujem (skrutky, lepidlo) a malo by mi to stačiť. Diky moc
Zaznamenané

Squier Standard Stratocaster + Seymour Duncan Hot rails
Dunlop 535q, Gerhat Golem, True baypass box, Yamaha Magicstomp II
Peavey Windsor, Marshall 1936 HM
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #22 kedy: 13. Február , 2009, 19:22:11 »

kup to...za tie peniaze naozaj nic lepsie nezozenies! hrá to v pohode aj v kapele...ja som pre
Zaznamenané

. . .
daron521
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #23 kedy: 14. Február , 2009, 20:10:19 »

Ešte sa skúsim spýtať na tento randall. Neviem o týchto boxoch absolútne nič ale našiel som ho za dobrú cenu. Je trochu väčší ako by som potreboval a sú tam nejaké jaguar repra tak keby mi niekto vedel poreferovať o boxoch randall ma u mňa  Na zdravie!.

Tu je link:
http://kytary.cz/randall-rx412m-kytarovy-reprobox-s-kovovym-rostem-4x12/102614/?SE4742:0:0:1:0



Edit: Alebo tento s celestion rocket 50

http://kytary.cz/randall-kh412/99949/?SE5641:0:0:1:0
« Posledná zmena: 14. Február , 2009, 20:12:27 od daron521 » Zaznamenané

Squier Standard Stratocaster + Seymour Duncan Hot rails
Dunlop 535q, Gerhat Golem, True baypass box, Yamaha Magicstomp II
Peavey Windsor, Marshall 1936 HM
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #24 kedy: 14. Február , 2009, 20:27:47 »

to bude robene v tej istej cinskej fabrike ako kustom, na tvojom mieste by som vzal tento, lebo sa mi paci viac.
ta predna mriezka je super. Som frajer
« Posledná zmena: 14. Február , 2009, 20:28:05 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
daron521
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #25 kedy: 14. Február , 2009, 20:33:12 »

No je to pekná bedňa, lenže neviem nič o tých reproduktoroch. Pozeral som nejaké ukažky na youtube, hralo to tam pekne ale je mi to na dve veci. Tak by som chcel vedieť či nemá niekto konkrétnu skúsenosť.  Pomoooc! ta 31 % zľava tvrá len do zajtra Pomoooc!

Edit: Idem do randallu. Je z 1,9 cm brezovej preglejky, žiadny bukas ani nič podobné. Prinajhoršom vymením repra a hrá sa ďalej.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 14. Február , 2009, 20:48:43 od daron521 » Zaznamenané

Squier Standard Stratocaster + Seymour Duncan Hot rails
Dunlop 535q, Gerhat Golem, True baypass box, Yamaha Magicstomp II
Peavey Windsor, Marshall 1936 HM
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #26 kedy: 14. Február , 2009, 22:25:39 »

kde jste vzali tu fotku toho randalla? Ja to hledam na netu a nikde nic, vzdycky tam je hadr a ne mrizka pred repro
Zaznamenané
daron521
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #27 kedy: 14. Február , 2009, 22:27:09 »

Slabo hľadáš. Daj do googlu názov boxu a hneď prvá strana. Ale je iba takýto maličký.
Zaznamenané

Squier Standard Stratocaster + Seymour Duncan Hot rails
Dunlop 535q, Gerhat Golem, True baypass box, Yamaha Magicstomp II
Peavey Windsor, Marshall 1936 HM
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #28 kedy: 14. Február , 2009, 22:43:58 »

kde jste vzali tu fotku toho randalla? Ja to hledam na netu a nikde nic, vzdycky tam je hadr a ne mrizka pred repro


naprillad tu:http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Randall-RX412M-Cabinet-Metal-Front-straight/art-GIT0014668-000


ale zase v polskyc obchodoch maju taketo fotky, ale napisane tam je ze Przednia ściana prosta z metalowym grilem
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/kolumny-gitarowe/randall-rx412m

Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
daron521
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #29 kedy: 14. Február , 2009, 22:48:43 »

Riadne veľký cenový rozdiel. Myslím, že sa to oplatí za také prachy koľko to stojí na kytary.cz
Zaznamenané

Squier Standard Stratocaster + Seymour Duncan Hot rails
Dunlop 535q, Gerhat Golem, True baypass box, Yamaha Magicstomp II
Peavey Windsor, Marshall 1936 HM
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.