Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 05:52:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1.internetova konzervator  (Prečítané 2843 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« kedy: 15. Február , 2009, 16:00:48 »

Podla mna super vec pre zaciatocnikov. :)

Úvodní díl vzdělávacího pořadu pro začínající i pokročilé kytaristy s lektorem Tomislavem Zvardoňem. Druhy kytar, ladění

1.http://webtv.idnes.cz/server.idn?id=V080613_140626_tv_zpravy_mkn

2.http://webtv.idnes.cz/server.idn?id=V080613_143538_tv_zpravy_mkn

3.http://webtv.idnes.cz/server.idn?id=V080613_143653_tv_zpravy_mkn

ked chcete dalsie diely, treba si kliknut na detail poradu, lebo su tam divne porozhadzovane, a tzko sa dostat k nasledujucemu dielu.
takze kliknut na detail poradu a tam su pekne postupne zoradene. :) Na zdravie!
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 25. Február , 2009, 09:06:57 »

To uz radsej nejaku video skolu v PC, ako takto po nete. A nemyslim si, ze by to bolo nejake super...  Smútim  co sa kvality tyka.
 Na zdravie!
Zaznamenané

atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #2 kedy: 26. Február , 2009, 22:41:33 »

zahrajes mi E karle?zahrajes mi H karle?je to riadne funny ale Bavím sa skvele Emil Hodil Granat Do Atomove Elektrarny Bavím sa skvele
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #3 kedy: 27. Február , 2009, 00:57:22 »

zahrajes mi E karle?zahrajes mi H karle?je to riadne funny ale Bavím sa skvele Emil Hodil Granat Do Atomove Elektrarny Bavím sa skvele

tak som sa to aj na lšu učil, vadí?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2009, 12:16:30 »

Tak ma napadlo... ze taketo skoly su uplne na dve veci...
Dovod: To, co tam uci, by sa talentovany gitarista nikdy nemusel ucit. Napr. hranie dvanastky a rozoberanie kedy a na ktory takt ide zmena akordu...To pocuje kazdy muzikant, resp. citi, kedy ide zmena.
Podla mna, taketo typy "skol" vytvaraju hluchych gitaristov typu YOUTUBE a podobnu odnoz gitaristov, cize tym padom zbytocnych...  Je mi do plaču

Uprednostnujem skoly na lepsej urovni, ktore gitaristov talent posuvaju dopredu. A nie nasilu davat cloveku nieco, co aj tak nema v sebe.
Samozrejme, ze je to vysoko individualna zalezitost. Celkovo ten pristup... Len som chcel poukazat, ze muzikant, ktory citi, sa taketo blbosti nemusi ucit. To musi mat v sebe...  Zdravíčko
 Na zdravie!
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2009, 13:07:10 »

Tak ma napadlo... ze taketo skoly su uplne na dve veci...
Dovod: To, co tam uci, by sa talentovany gitarista nikdy nemusel ucit. Napr. hranie dvanastky a rozoberanie kedy a na ktory takt ide zmena akordu...To pocuje kazdy muzikant, resp. citi, kedy ide zmena.
Podla mna, taketo typy "skol" vytvaraju hluchych gitaristov typu YOUTUBE a podobnu odnoz gitaristov, cize tym padom zbytocnych...  Je mi do plaču

Uprednostnujem skoly na lepsej urovni, ktore gitaristov talent posuvaju dopredu. A nie nasilu davat cloveku nieco, co aj tak nema v sebe.
Samozrejme, ze je to vysoko individualna zalezitost. Celkovo ten pristup... Len som chcel poukazat, ze muzikant, ktory citi, sa taketo blbosti nemusi ucit. To musi mat v sebe...  Zdravíčko
 Na zdravie!

Branko vidis to trochu prilis zo svojho pohladu a z pohladu svojich ambicii. Ty by si sa mozno chcel v buducnosti hudbou zivit, mozno rad hras pred ludmi a mozno by si rad priniesol do hudby nieco nove atd. Ale su ludia, ktori nemaju mozno taky sluch ako ty, ani tolko talentu ale proste si chcu na tu gitaru zahrat denne desat minut alebo raz za tyzden a potom sa ist venovat inemu konicku alebo robote. A takych, by si sa mozno divil, je hodne. Jasne ze by ich posunulo vpred skor to, keby si robili ear training, pripadne stahovali tie veci podla ucha, ale tolko casu tomu mozno nechcu venovat a tak su radi ked im to niekto ukaze a hotovo.
Druha vec je ta, ze clovek, ktory sa nauci dvanastku a hrava ju, ju po nejakom case aj zacne citit. Proste pocuje tie changes a vie kedy pridu.
Cize jednak si nemyslim, ze ak nieco clovek v sebe nema, tak nema pravo to hrat a nemoze to jemu samemu robit radost. A po druhe, ak to clovek hra tak je  pravdepodobne ze to proste zacne aj citit a ak aj nie, nic sa nedeje. Nie kazdy bere tu gitaru ako svoj svoj zmysel zivota.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2009, 13:09:42 »

Branko vidis to trochu prilis zo svojho pohladu a z pohladu svojich ambicii. Ty by si sa mozno chcel v buducnosti hudbou zivit, mozno rad hras pred ludmi a mozno by si rad priniesol do hudby nieco nove atd. Ale su ludia, ktori nemaju mozno taky sluch ako ty, ani tolko talentu ale proste si chcu na tu gitaru zahrat denne desat minut alebo raz za tyzden a potom sa ist venovat inemu konicku alebo robote. A takych, by si sa mozno divil, je hodne. Jasne ze by ich posunulo vpred skor to, keby si robili ear training, pripadne stahovali tie veci podla ucha, ale tolko casu tomu mozno nechcu venovat a tak su radi ked im to niekto ukaze a hotovo.
Druha vec je ta, ze clovek, ktory sa nauci dvanastku a hrava ju, ju po nejakom case aj zacne citit. Proste pocuje tie changes a vie kedy pridu.
Cize jednak si nemyslim, ze ak nieco clovek v sebe nema, tak nema pravo to hrat a nemoze to jemu samemu robit radost. A po druhe, ak to clovek hra tak je  pravdepodobne ze to proste zacne aj citit a ak aj nie, nic sa nedeje. Nie kazdy bere tu gitaru ako svoj svoj zmysel zivota.
Jasne, suhlasim. Mas pravdu, len ja som sa na to pozeral z ineho pohladu ako Ty. Ty to beries skor z tej ludskej stranky, ja skor z hudobnej.
 Na zdravie!
Zaznamenané

arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 09. Máj , 2009, 11:50:04 »

Je to dobre polopatisticky spravené a týmto môžu začiatočníci predísť zlozvykom a chybám - čo je často problém samoukov.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.