Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Október , 2024, 21:31:09
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: potrebujeeeem pomoooc s mojou SXou  (Prečítané 6279 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #30 kedy: 23. Február , 2009, 14:44:50 »

Aj vzdialenost snimacov od strun spravi nieco...zda sa mi, ze ked su dalej od strun, tak je zvuk drevenejsi, prirodzenejsi, a ked su blizsie, je silnejsi vystup a hodi sa to na tvrdsie skreslenie...ale zalezi to aj od toho, aky mas snimac...na nekvalitnom je to povedzme, ze dost obmedzene.
a este ked je blizko snimac tak je menej konkretny
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #31 kedy: 23. Február , 2009, 23:18:40 »

ked chces lacno dosiahnut hutnejsi tvrdsi zvuk na lacnej gitare kup si tam lacny humbucker pri kobilku ho prisposob ale nekupuj ten za 9maju aj za 15aspon ten...podla mna to bude mat taky efekt ze to uspokoji tvoju tuzbu...potom uz len hraj... Beeee
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 23. Február , 2009, 23:25:01 »

Všetko je vecou toho, aké drevo, aká konštrukcia atď ... nie je to primárne o cene. Aj menej drahá gitara môže hrať dobre (viď Vintage). Preto ťažko generalizovať.
tym smerom som to aj mienil..ale skor mi islo o tento konkretny pripad, kde ma chalan pristup "chcem si vytunit svoju prvu lacnu gitaru za dve piva", pricom si skromne myslim, ze s pristupom "70-130eur je za znackovy snimac vela, ale na muzikeri maju aj za 9, tak kupim ten" sa velmi daleko nepohne..
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #33 kedy: 25. Február , 2009, 15:18:17 »

ked chces lacno dosiahnut hutnejsi tvrdsi zvuk na lacnej gitare kup si tam lacny humbucker pri kobilku ho prisposob ale nekupuj ten za 9maju aj za 15aspon ten...podla mna to bude mat taky efekt ze to uspokoji tvoju tuzbu...potom uz len hraj... Beeee
?§!.
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Zacky.V
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 25. Február , 2009, 16:17:51 »

ak chces aby mala taky punkovejsi zvuk ala Blink 182 tak nato mas efekt  Bavím sa skvele nooo a samozrejme kombo (kt. dufam ze mas)  Na zdravie!
Zaznamenané
jozo77
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #35 kedy: 26. Február , 2009, 20:48:47 »

kkt...jasne ze mam jasne ze maaam kombo........aj efekt maaam .......ale stale to neni to co chcem:D
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #36 kedy: 26. Február , 2009, 20:55:09 »

he ? aj na cisty zvuk treba kombo.

kkt...jasne ze mam jasne ze maaam kombo........aj efekt maaam .......ale stale to neni to co chcem:D


oslovenie kkt, sa unas akosi nepoziva. ake mas kombo ? efekt ? a ich zvuk aj tak mat nebudes.
Zaznamenané

F-E-N-I-X
nováčik
*
Príspevkov: 17



« Odpoveď #37 kedy: 26. Február , 2009, 23:23:02 »

Sry za OT ale stále nechápem načo mame google.com týchto veci je už rozobratých plnú r.ť  a po ďalšie keď chceš poriadny sound tak potrebuješ poriadny nastroj a amp. Aj keď je pravda že aj keď budeš mať bogner uberschall, bedňu MESA, gitaru PRS a nevieš hrať tak to za teba hrať nebude.

Ja by som ti odporučil nekupovať do toho dreva nič ale radšej si našporiť a kúpiť novú gitaru.  Neber to v zlom to je môj subjektívny pohľad na vec.
Ja som sa ešte s vydarenou SX nestretol.
Radšej špor a cvič na tejto a po čase si kúpiš niečo lepšie. Lebo rozmrdaš prachy na snimače, efekty, krabičky a neviem čo a hrať ti to nebude.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #38 kedy: 27. Február , 2009, 10:52:33 »

Sry za OT ale stále nechápem načo mame google.com týchto veci je už rozobratých plnú r.ť  a po ďalšie keď chceš poriadny sound tak potrebuješ poriadny nastroj a amp. Aj keď je pravda že aj keď budeš mať bogner uberschall, bedňu MESA, gitaru PRS a nevieš hrať tak to za teba hrať nebude.

Ja by som ti odporučil nekupovať do toho dreva nič ale radšej si našporiť a kúpiť novú gitaru.  Neber to v zlom to je môj subjektívny pohľad na vec.
Ja som sa ešte s vydarenou SX nestretol.
Radšej špor a cvič na tejto a po čase si kúpiš niečo lepšie. Lebo rozmrdaš prachy na snimače, efekty, krabičky a neviem čo a hrať ti to nebude.
absolutny suhlas Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #39 kedy: 27. Február , 2009, 16:50:04 »

treba sa opytat jimiho co myslel tymto vtipom :)
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #40 kedy: 27. Február , 2009, 16:53:46 »

treba sa opytat jimiho co myslel tymto vtipom :)
nic, nevidis aka je zaprasena? :)
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #41 kedy: 27. Február , 2009, 16:57:21 »

treba sa opytat jimiho co myslel tymto vtipom :)
to neviete ze zvuk je v prstoch?  Bavím sa skvele inac suhlasim s tym co je napisane vyssie, hrat, dosporit a kupit nieco lepsie. nas druhy gitarista si kupil metalzonku aj ked som mu hovoril nech radsej dosetri tych par korun a kupi si nieco poriadne, napr golem, alebo hocico lampove... no a tak teraz musim pocuvat v skusobni motorovu pilu  Je mi do plaču
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 23 otázok.