Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 20:17:39
Strán: 1 ... 39 40 [41] 42 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Brankove prstíky :)  (Prečítané 133148 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #600 kedy: 06. Apríl , 2014, 09:01:09 »

dokonalost jako plexi
Bavím sa skvele jjaannkkoo by o tej "dokonalosti" vedel rozpravat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #601 kedy: 06. Apríl , 2014, 09:08:42 »

Bavím sa skvele jjaannkkoo by o tej "dokonalosti" vedel rozpravat  Bavím sa skvele

Hlavne co je plexina? Kazda pomaly bola ina. Boli to hadam najmenej konzistentne aparaty. Ktora je ta dokonala/nedokonala? :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #602 kedy: 06. Apríl , 2014, 09:40:27 »

skor ide o remeselne spracovanie, to ze suciastky tam boli hadzane stylom "co prislo pod ruku/neriesim hodnoty" je najmenej
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #603 kedy: 06. Apríl , 2014, 09:44:29 »

skor ide o remeselne spracovanie, to ze suciastky tam boli hadzane stylom "co prislo pod ruku/neriesim hodnoty" je najmenej

Chapem, ale aj to sa velmi menilo. 60s boli este pekne spravene, postupne ale lacnejsie suciastky, prechod na plosaky atd. Proste u Marshallu sa celkovo o nejakom standarde ani moc neda hovorit. Hadam ozaj len po zaciatok 70tych rokov. Plus este dnes robia udajne "dokonale" handwired plexiny v mensich poctoch, ale tie maju aj cenu dokonalu. Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 06. Apríl , 2014, 09:45:10 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #604 kedy: 25. August , 2014, 22:15:53 »

Kupil som si BKP single. K bridžu The sinner a k necku Trilogy suite. Su to najsilnejsie single, ktore je dostat od BKP a najsilnejsie na akych som hral.

Konkretne The sinner mal kamos v gitare a fakt sa mi to velmi pacilo, hlavne nakreslene kila so singloidnym charakterom, ale nie s takym "tenkym" ako to pozname z mexickych Fendrov, pripadne beznych slabsich singlov.
Na nerozoznanie od HB, ale spominany charakter ostava - toto som hladal roky a prvy impulz dosiel z P90tiek, ktore mam tak rad.

Silny tight sound, co je u tychto snimacov zvykom, pevne basy, krasne agresivne stredy a Trilogy suite ma paradny vintejdž nadych ala Yngwie.

Snimace su momentalne v Carvine a stredny singel ostal carvin stock. Musim napisat, ze si vobec nerozumie s konkretnymi BKP, cize poloha 2 a 4. Snad si do buducna doobejdnam aj prostredny od nich. 

Obrovske DAKUJEM patri najviac Jankovi z fora (JT amps), ktory mi snimace nahodil. Je to nekonecne sikovny paaanko, inovativny a kreativny, presedeli sme x hodin skusanim potakov, treblebleedov, kondikov a to aj v ostatnych gitarach, ktore som mu doniesol. Tolko je toho, co sme stihli, az sa mi nechce pisat.  Bavím sa skvele

Stocil som doma kratku ukazku, tak nech sa paci. Budem vdacny za hocijaky postreh.

https://soundcloud.com/brandon-kociov/bkp

Btw, basu a nejake zvučiky nahral Jakub Tirco - One Second Hotel.  Na zdravie!


Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #605 kedy: 26. August , 2014, 09:39:56 »

moze byt!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #606 kedy: 28. August , 2014, 23:44:26 »

https://soundcloud.com/brandon-kociov/marshall-jtm45-simulation

Trosku som tweakoval a zrodil sa marshalloidny charakter. :) Fajnovo sa da vysantit na tomto sounde.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #607 kedy: 01. Október , 2014, 19:36:28 »

Opat sme s Jankom modovali, tentokrat Vox Night Train 15watt head.

Mam aj nahravku, ale musim upozornit, ze vzhladom k mojej nie moc zdravej susedke som nahraval na hlasitosti medzi 0 a 1 do 2*12 s Creambackmi. O co vacsie je moje potesenie, ze s tymto ampom mozem kludne santit aj do rana a je to naozaj pouzitelny zvuk. Co sa tyka pocitu, tak urcite je asi najcitelnejsi prave on. Dynamicky to ozilo o 100%, zvuk je viac "rokenroll", najlepsie to vystihuje pojem "hot-rod". Dost ma na tom bavi hrat a po zosliapnuti Jankovho screamera to vie aj celkom slusny metaaaalek.

https://soundcloud.com/brandon-kociov/vox-night-train-15watt-head-moded-by-jt-amps

Este raz - hlasitost je tak nizka, ze sa kludne mozme rozpravat a pit kavicku pri tom. Zajtra zistim, co to robi aspon za polovicou.  Bavím sa skvele

Edit - inak... prva nahravka je bez a ostatok so screamerom.
« Posledná zmena: 01. Október , 2014, 19:37:31 od Branko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #608 kedy: 01. Október , 2014, 21:26:00 »

vyborne to hra.. aj nakopnute  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #609 kedy: 05. Júl , 2015, 21:37:28 »

Konecne sa mi podarilo po dlhej dobe najst si skusobnu, tak mozem vypekat ampy do nepricetna.

Dnes som si nahral Plexinu a musim uznat, ze je to topka amp. Skutocne na vsetko. Ale to by nebola Plexina, ak by som si nedal tento riff: https://soundcloud.com/brandon-kociov/marshall-1987x-orange-ppc412

:)

Vsetky info v linku. Gitary su absolutne bez editacii. Odporucam pockat do konca.

 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #610 kedy: 05. Júl , 2015, 23:12:40 »

jo, je to tam :) Si píš!!!
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #611 kedy: 06. Júl , 2015, 10:20:00 »

...po tridsiatich piatich rokoch výskumov sa konečne podarilo rozlúštiť záhadu ac blesky dc soundu !  ha ha ha

super zvuk  Bravooo
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #612 kedy: 06. Júl , 2015, 10:24:23 »

akurat som sa siel opytat co to je za gitaru lebo to znie jak strat alebo tele.. a az teraz kukam popis.. pecka sound Žmurk
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #613 kedy: 06. Júl , 2015, 10:37:31 »

Co ma najviac bavi na tom aparate je to, ze netreba ziadnu krabicu (akurat mozno na ubratie basov, cize klasicky screamer) a hlavne praca s potakom. Nie je nic krajsie, nez celu skalu zvukov riesit jednym potakom.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #614 kedy: 06. Júl , 2015, 11:31:51 »

ale co hlasitost? aby 1987x takto kreslila, musi byt vytocena do nebies
Zaznamenané
Strán: 1 ... 39 40 [41] 42 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 23 otázok.